Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Platforma Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
LadyLara

LadyLara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.08.2005
Buna,

La inceputul lunii Decembrie vom merge in Germania in Ulm sa ne luam o masina SH de familie. Speram sa gasim ceva in jur de 10.000 euro si ne gandeam sa folosim o platforma sa o aducem in tara. Ma gandesc ca o sa iesim cam in acelasi pret daca platim o platforma sau drumul (motorina) pana in tara, cazare pe undeva prin Arad si cateva mese. In plus mi-e cam frica de zapada in decembrie si de drumuri inzapezite prin Romania.

Va rog daca stiti sau ati mai folosit astfel de servicii sa ma ajutati cu un sfat. Am cautat pe google dar multe din companiile gasite mi se par dubioase cel putin. Cam care ar fi pretul de transpot din ULM in Bucuresti pe platforma al unui Audi A4 de exemplu? Ce companii ati folosit pentru transport din Germania?Imi recomandati si folosesc platforma sau sa o conduc pana in tara?

Va multumesc

#2
marius32tm

marius32tm

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.05.2015
Nu trebuie neaparat sa apelezi la o firma care sa execute si transportul. Iei un prieten cu o masina cu carlig si inchiriezi doar slepul. Aici in Timisoara cu 100 lei/zi poti avea slepul. Daca stam sa ne gandim motorina, slepul si cheltuieli...nu poate sa te ajunga la mai mult de 400-500 euro. E doar parerea mea !

#3
kreeper

kreeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 17.10.2008
Nu stiu sa iti dau un raspuns, dar de ce nu o conduci de acolo pana in tara? Banuiesc ca SH e deja inmatriculata. S-ar putea sa te ajunga mult mai mult platforma, pentru ca iti dau un exemplu aia consuma mult mai mult ca sa iti care si masina si pe ea.

#4
LadyLara

LadyLara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.08.2005
Buna,

Ma gandeam ca imi va fi mai usor sa zbor pana acolo si inapoi (am luat niste bilete low cost deja) decat sa o aduc pe "roti". Speram sa stiti o firma specializata care sa faca asta intrucat nu ma duc cu o alta masina.

#5
marius32tm

marius32tm

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.05.2015
Incearca una din astea... Link sau mai precis ASTA

Edited by marius32tm, 09 November 2015 - 00:16.


#6
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Incearca pe bursa transportatorilor, poate gasesti un camion mai liber in acea perioada si o aduci in prelata pana acasa si la bani iesi tot cam pe acolo. Sa iti aduca cineva masina din Germania pana in Romania trebuie sa scoti multi bani, iesi mai ieftin sa mergi cu platforma din Ro in De si retur.

#7
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
Salutare,

Nu pot sa te ajut cu intrebarea ta, dar eram curios.....ce masina va doriti in cei 10 000?

#8
LadyLara

LadyLara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.08.2005
Buna,

Ii gasisem deja pe cei de la http://transport-ger...ansport-masini/ -- doar ca nu ii pot contacta decat lasand un comentariu. Am lasat unul mai de mult si nu m-au contactat. Am lasat unul si aseara. Nu stiu cum sa dau de ei altfel.

@AgroAlex - nu stiu cum sa dau de aceasta Bursa a Transportatorilor. Te referi la cea de aici http://www.bursatransport.com ?
@hades - un A4 mai vechi


Pana acum doar cei de la http://www.romfour-t...ermania-romania mi-au raspuns si mi-au spus ca va costa 600 euro.

Ati lucrat pana acum cu ei?

#9
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
BursaTransport ar fi cea mai recomandata, dar nu te poti inscrie decat ca PJ. Ca persoana fizica te poti inscrie pe http://www.cargopedia.ro/ si mai departe faci demersurile pentru a-ti publica anuntul. Sper ca am fost de ajutor.

#10
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
Eu recomand Romfur,au zeci de dube in toata Eu,au asigurare CMR,in caz de vreun accident esti acoperit.
Pretul in jur de 500E,o sa gasesti si mai ieftin dar cu riscurile de rigoare.

Edited by bolo, 14 November 2015 - 18:04.


#11
danpuscasu

danpuscasu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.11.2018
Salut.!Sa aveti mare grija cu firma din Zalau Emavio Mar.Sunt niste mincinosi, promit ca aduc masina in 2 saptamani si o primesti dupa 4.Dupa ce preiau comanda nu mai raspund la telefon si te mint intruna.....Niste neseriosi!! Patronul Viorel zis si Coada este de o aroganta si o  nesimtire iesita din comun.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate