Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sfat achizitie laptop Games

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
sceneminimal

sceneminimal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.11.2015

Stronghold 2


#20
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Sunt aproape 99% sigur ca laptopul avea o problema. Chiar nu te-ai gandit la asta? Sau poate ca ai instalat drivere gresite samd?

#21
sceneminimal

sceneminimal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.11.2015
Driverele au fost luate dupa siteul lor oficial,iar win 10 a fost luat dupa warez_spam si a fost lasat in varianta de proba .Deci totul ok la partea de soft.Laptopul a mai fost testat si pe gtav si acelasi lucru, coolerul baga de zici ca lua foc laptopul. Oricum si ca avea ceva si ca nu avea nimic oricum era o mare porcarie. Cat am instalat drivere win si toate cele, laptopul era  plin de amprente de ziceai ca aveam crema pe maini.
Acum am gasit in cateva posturi mai jos si un dell Dell Inspiron 15 7559 care era acum ceva vreme la evomag pe stoc si o sa fac o intrebare sa vedem daca mai aduc asa ceva pe stoc, daca nu o sa caut pe ebay .Acum facand analiza la cele doua Dell si Clevo avem aproape acelasi lucru  numai ca Dell ar avea o placa video de 4 gb+Win 10.Care credeti sa merita mai mult?


DELL:http://www.evomag.ro...64-1429919.html

ebay: http://www.ebay.com/...isAAOSwo6lWJdGQ

Clevo:  http://tekadvice.ro/clevo-n150.html

Edited by sceneminimal, 14 November 2015 - 20:53.


#22
cosstica

cosstica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 28.06.2010

View Postsceneminimal, on 14 noiembrie 2015 - 20:48, said:

Driverele au fost luate dupa siteul lor oficial,iar win 10 a fost luat dupa warez_spam si a fost lasat in varianta de proba .Deci totul ok la partea de soft.

Totul OK la partea soft, ca ai luat un Windows piratat cu tot felul de malware in el. Posted Image))

Cum sa-ti spun, daca nu iti permiti si SO, ia un laptop mai ieftin.

Edited by cosstica, 14 November 2015 - 21:57.


#23
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Si tocmai Windows 10 ai putut lua, care nu sta tocmai bine la compatibilitate si performante la capitolul jocuri.

#24
sceneminimal

sceneminimal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.11.2015
Fratilor winul era curat fara nebunii,repet nu am bagat crack sau seriale  era in varianta de evaluare.

View Postcosstica, on 14 noiembrie 2015 - 21:56, said:

Totul OK la partea soft, ca ai luat un Windows piratat cu tot felul de malware in el. Posted Image))

Cum sa-ti spun, daca nu iti permiti si SO, ia un laptop mai ieftin.

Aici nu este vorba daca imi permit sau nu.Pentru a va linistii detin un win7 original dar Domnii de la Asus nu mai fac drivere pentru 7 sau 8 ci doar pentru win 10 (cine nu crede sa se uite la modelul de laptop mai sus mentionat si sa verifice). Deci ce altceva sa instalez pe laptop atata timp cat instalezi win 7 si nu i-ti merge nici mouse nici pad?

Edited by sceneminimal, 15 November 2015 - 16:45.


#25
cosstica

cosstica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 28.06.2010
Cum sa iti explic unde ma doare ca instalezi tu Windows piratat? :)

Daca ai licenta la 7, o idee e sa il instalezi si sa faci upgrade la 10. Sau poti sta si cu 7, se gasesc drivere pina la urma. Spui pe aici ce hardware ID ai la ce nu te descurci.

Edited by cosstica, 16 November 2015 - 02:14.


#26
sceneminimal

sceneminimal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.11.2015
Ne-am abatut de la ce am cerut eu  si ce postati voi crezandu-ma un noob care instaleaza toate nebuniile piratate.Aveti aici Linck cu topic deschis tot de mine pe PcGarage care atesta clar ca aceleasi probleme pe care le-am intampinat, le au si altii.Deci configuratia Asus Rog la acest model este PRAF.
https://www.mygarage...1jw-cn320d.html

Acum poate imi raspunde cineva la acest topic

View Postsceneminimal, on 14 noiembrie 2015 - 17:01, said:

Nu stiu daca avea probleme sau asa sunt toate,dar cred ca asa sunt toate care au 15" . Inainte sa comand Rogul am avut tot un Asus mai exact X52JE "o antichitate ce l-am folosit 6 ani fara probleme "si rulam acelasi joc pe o placa video Ati de 512 la capacitate maxima incat din cand in cand iesea din joc ca nu putea duce, iar coolerul scotea aer cald spre fierbinte.Cu Rog am jucat acelasi joc facandu-i cerintele la Low ,care bineinteles nu iesea din joc dar in schimb langa ventilatie nu puteai tine mana mai putin de 30 sec ca simteai ca te frige.Deci Rog o mare panarama.
Acum vreau sa ma indrept spre Clevo sau poate o alta marca , desi habar nu am ce sa mai aleg.Daca mai aveti ceva configuratii si marci de laptopuri de games care sa se incadreze pana in 5500lei  va rog sa postati.
Clevo singurul lucru care ma face sa nu il comand ar fi acea placa video de 2GB dar in lipsa de alt produs poate il voi alege.

View Postsceneminimal, on 14 noiembrie 2015 - 20:48, said:

Driverele au fost luate dupa siteul lor oficial,iar win 10 a fost luat dupa warez_spam si a fost lasat in varianta de proba .Deci totul ok la partea de soft.Laptopul a mai fost testat si pe gtav si acelasi lucru, coolerul baga de zici ca lua foc laptopul. Oricum si ca avea ceva si ca nu avea nimic oricum era o mare porcarie. Cat am instalat drivere win si toate cele, laptopul era  plin de amprente de ziceai ca aveam crema pe maini.
Acum am gasit in cateva posturi mai jos si un dell Dell Inspiron 15 7559 care era acum ceva vreme la evomag pe stoc si o sa fac o intrebare sa vedem daca mai aduc asa ceva pe stoc, daca nu o sa caut pe ebay .Acum facand analiza la cele doua Dell si Clevo avem aproape acelasi lucru  numai ca Dell ar avea o placa video de 4 gb+Win 10.Care credeti sa merita mai mult?


DELL:http://www.evomag.ro...64-1429919.html

ebay: http://www.ebay.com/...isAAOSwo6lWJdGQ

Clevo:  http://tekadvice.ro/clevo-n150.html

Edited by sceneminimal, 17 November 2015 - 20:02.


#27
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Clevo. Vezi ca e la reducere.

#28
sceneminimal

sceneminimal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.11.2015
Multumesc.Am optat pentru un Clevo P751DM-G .Sper sa fie peste asteptarile mele si cu siguranta cred ca il voi purta cel putin 5-6 ani.Acum sa sper ca vine repede :))) .

#29
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Varianta standard?

#30
sceneminimal

sceneminimal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.11.2015
Intel® Core™i5 Quad Core Processor i5-6500 (3.2GHz) 6MB Cache
8gb DDR4-2133;
NVIDIA® GeForce GTX 970M 6GB GDDR5
240gb ssd

#31
Trepanation

Trepanation

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.11.2015

View Postsceneminimal, on 19 noiembrie 2015 - 15:32, said:

Intel® Core™i5 Quad Core Processor i5-6500 (3.2GHz) 6MB Cache
8gb DDR4-2133;
NVIDIA® GeForce GTX 970M 6GB GDDR5
240gb ssd
poti sa ne spui si noua daca varianta aceasta este ok, cu +uri si -uri?

#32
sceneminimal

sceneminimal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.11.2015
O sa va spun dar va veni pe saptamana viitoare, miercuri sau joi.Revin cu coment cand il primesc.

#33
Icelemon

Icelemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 27.06.2006
Da, ca si tine si eu imi doresc un laptop performant pt. gaming si nu numai
ca si tine oscilez intre : http://www.cel.ro/la...b-dvd_rw-fhd-l/
    si
                                                http://tekadvice.ro/clevo-p771dm-g.html
bine ca m-am hotarat in preajma black friday ca altfel asteptam cine stie cate luni degeaba fiindca nu am vazut reduceri la nimic din ce ma interesa
oricum, am trecut de perioada cand imi doream ceva imediat
acum va urma febra cadourilor si cine e in tema ne poate spune daca prin ianuarie-februarie se mai fac reduceri la stocurile 2015 sau ceva de genu
oricum, daca primesc un feedback pozitiv de la tine si de prin alte parti referitor la acest CLEVO, cred ca voi face achizitia ...

#34
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Tu compari 2 laptopuri din categorii de pret total diferite.

#35
cosstica

cosstica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 28.06.2010
Icelemon, ai vazut ca al doilea "laptop" are peste 4 kile? Tre' sa ai o conditie fizica excelenta sa nu simti asa caramida cind il cari in rucsac.

#36
sceneminimal

sceneminimal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.11.2015
Mihai @   omul sa orientat exact cum am facut eu .Ce este pe piata vs Clevo de care eu recunosc ca pana sa va cer parerea  voua nu auzisem de el.Eu unu pentru ca am luat  asemenea teapa cu acel Asus am preferat sa bag mana mai adanc in buzunar si sper ca  merita.Astept sa vina.

Cosstica@ Crezi ca acest Clevo este caramida? + 800 gr in plus fata de un Laptop normal? eu nu cred.

Icelemon@ Te sfatuiesc sa nu te mai uiti la acel Asus, toate vin cu problema din fabrica.Dupa ce am returnat acel laptop (ne fiind singurul care a sesizat acele probleme la acest model)PC Garage deja a scos de la vanzare produsul si ii felicit pentru asta .

Pana voi primii si eu produsul, ai aici un topic in care sa vorbit de acest produs .
http://www.mygarage....tml#post2929976

Edited by sceneminimal, 21 November 2015 - 19:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate