Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

OpenCV in Eclipse

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
DonnieBrasco20

DonnieBrasco20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.08.2014
Salut. Doresc sa includ librariile OpenCV in Eclipse pentru a face un proiect in C. Nu reusesc din tutorialele de pe internet, majoritatea sunt pentru linux. Eu folosesc windows 10, am instalat mingw si opencv 3.0, in mare am facut cam ce am citit prin tutorialele pentru windows dar nu ma descurc la partea cu introducerea librariilor si a path-ului in Path and Symbold din Project Properties (in opencv\build\x86 gasesc mai multe foldere vc11, vc 12). Ar putea cineva sa imi explice mai detaliat ce trebuie facut, sau sa imi trimita un tutorial mai explicit?

Edited by DonnieBrasco20, 07 November 2015 - 14:35.


#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Nu reusesti sa introduci niste amarate de setari, dar vrei sa faci "Computer Vision"? Mama ei de programare.

Cauta niste tutoriale de cmake sub Windows, poa' te ajuta.

#3
DonnieBrasco20

DonnieBrasco20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.08.2014

View Postdexterash, on 07 noiembrie 2015 - 16:20, said:

Nu reusesti sa introduci niste amarate de setari, dar vrei sa faci "Computer Vision"? Mama ei de programare.

Cauta niste tutoriale de cmake sub Windows, poa' te ajuta.

Am incercat si cu cmake, am vazut un tutorial si apoi cand trebuie sa scriu niste comenzi in cmd primesc eroare. Nu ar fi problema cu amaratele alea de setari, daca as avea folderele ca in tutoriale. Peste tot unde am cautat imi zice sa introduc opencvDIR\build\x86\mingw\lib in library, doar ca orice varianta de openCV am luat, nu am acest folder in ea. La fel si cand introduc Path, difera folderele, plus ca am 3 foldere vc, vc11, vc12, in tutoriale nu apare niciunul din aceastea

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Da' un amarat de manual nu poti citi, fara sa ai nevoie de tutoriale mura-n-gura? E asa de greu?!
Daca ti se pare prea greu, te poti lasa oricand de meserie...

Edited by dexterash, 07 November 2015 - 16:56.


#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003

View PostDonnieBrasco20, on 07 noiembrie 2015 - 16:52, said:

am 3 foldere vc, vc11, vc12
Alea-s specifice Visual C++ ca doar ai luat pt. Windows. Trebuie sa compilezi biblioteca pentru MinGW. Pam-pam !

#6
DonnieBrasco20

DonnieBrasco20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.08.2014

View Postdexterash, on 07 noiembrie 2015 - 16:55, said:

Da' un amarat de manual nu poti citi, fara sa ai nevoie de tutoriale mura-n-gura? E asa de greu?!
Daca ti se pare prea greu, te poti lasa oricand de meserie...
Mersi de sfat, dar nu il iau in considerare. Daca nu ai altul care sa ma ajute, poti sa lasi criticile deoparte ca nu le dau importanta.

View Postneagu_laurentiu, on 07 noiembrie 2015 - 17:01, said:

Alea-s specifice Visual C++ ca doar ai luat pt. Windows. Trebuie sa compilezi biblioteca pentru MinGW. Pam-pam !
Asta vroiam sa stiu, ms frumos pt ca ai raspuns civilizat si la obiect!

Edited by DonnieBrasco20, 07 November 2015 - 17:16.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate