Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nissan Qashqai 1.6 dig-t Acenta Connect

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#19
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Este ușoară dacă are numai 1.4 tt.  Are a mea 1450 și este în doua locuri...

#20
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
stai linistit cu 2wd, e ok
ín UE se vand 90% 2wd
in Ro se vand 99% 4wd
delaerii din Ro au cerut suplimentar stoc 4wd de oriunde s-a putut si tot nu le-a ajuns

multa vreme nici eu nu am inteles combinatia suv 2wd, dar la QQ mi se pare ok

Timpul e ok, orice e sub 10 sec e super pentru un utilizator normal:
0-100 km in 8.9sec

Astia la Badsi nu au varianta de 163 cp:

http://www.badsi.ro/...nissan-qashqai/

#21
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
De la Badsi am luato, nu cred ca o au pe site ca nu se prea cumpara. 1.5 diesel sunt cele mai vandute

#22
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
9 secunde pentru un suv este foarte decent.  Nu îți cumperi suv pentru liniuțe.

Edited by i860, 05 November 2015 - 18:44.


#23
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
faina, s-o folosesti mult si bine
.... deja am dat linkul de la mitsu la un amic ce cauta masina pe benzina, are vreo 8000 de euro si in targ / olx tot ce a vazut l-a intristat foarte tare :)

#24
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,877
  • Înscris: 12.03.2009
Sa o plimbi cu placere multi km.

#25
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
@aandrei_24 am vazut ca au mai scazut vreo 300euro


si a aparut si prima problema, un martor in bord, cel de check engine sa aprins. Am dus masina la tester , au zis ca probabil e o sonda care citeste aiurea parametri. Sa facut comanda de sonda noua.

#26
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Sper sa nu mai ai probleme insa sa se duca lambda la o masina nou nouta... Cred ca si eu am o problema cu o lambda pe bancul 1 ca am amestec sarac, insa a mea este trecuta de prima tinerete.

#27
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Aparent sonda avea un defect de fabricatie ... acum avand in vedere ca masina e in garantie se repara

#28
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006
Daca te uiti putin pe site-urile britanice la parerile utilizatorilor, ai sa gasesti cu sutele nemultumiti de micile probleme de electrica. Si alte cateva...
Deh, boala molipsita de la "reno". Nu sunt grave, dar la sume din astea, parca n-ai vrea sa te plimbi din prima luna prin service. Si eu eram hotarat la un moment dat pe modelul si motorizarea asta, insa dupa ce plansete am gasit printre "owner"-i, m-am pus in stand-by, si-asa am ramas...

#29
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
un sensor se mai intampla
masina e faina, pretul bun, daca te-au tratat bine in garantie e OK

#30
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
@adris1919 recunosc ca nu m am informat atat de bine inainte. Ce am luat in calcul a fost cifra de vanzari mare la primul model, modificarile serioase la ultimul facelift si review urile facute masinilor noi. Daca voi avea probleme, 3 ani are garantie , nu imi e frica de stat in service , sper sa nu fie nevoie, dar nu sunt dependent de masina.

@overseas, nimic de reprosat la garantie. Nici nu m au lasat sa astept , au lasat tot ce lucrau si s au uitat la masina.

#31
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 01.10.2008
Foarte faina masinuta in ansamblu, chiar m-a surprins vazand fotografiile. Chiar imi place mult atat interiorul cat si exteriorul...aratoasa, iar pentru un SUV demarajul este foarte OK si dupa mine.
Legat de problema, se mai intampla, bineinteles este suparator, dar concluzii nu se pot si nu trebuie trase asa devreme...
Sa te bucuri de frumusetea de masina si astept relatarile ce urmeaza :) (Apropos numai cu motorizarea 1.5dci vine pe frontul de diesel? Renault nu le-a dat si motorizarea 1.6dci de 130 sau 160 CP ? )

#32
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,140
  • Înscris: 08.12.2008
Din experienta iti pot spune ca acea sonda se poate busi si de la o zdruncinatura mai serioasa. Cine stie cum o fi fost transportata masina. Nu este o problema mare. Dar când dai atatia bani, o iei noua si se aprind becuri in bord dupa o saptamana, parca ceva in sufletul tau se intampla. La Lancer ti s-a aprins vreodatã "Check engie"?

#33
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Vine si cu 1.6 de 130cp

Si nu , la Lancer nu s a aprins niciodata niciuna martor si nici probleme tehnice nu a avut

#34
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
si a trecut si weekend ul in care am scoso la o mica plimbare Bucuresti - Lacul Sf Ana - Bucuresti.

Vreo 500-600 km in total cu trafic pe DN1 si DN1A.

Consum 6.2  eu ma declar foarte multumit.

In rest foarte comfortabila la interior, extrem de silentioasa si motorul se comporta chiar foarte bine.Exista mereu o doza de putere in depasiri indiferent de turatie si treapta in care sunt.

Serpentinele de pe la Predeal le am urcat fara probleme cu a4a si foarte sportiv cu a3a Posted Image.  In curbe mi se pare foarte stabila desi nu am tras de ea si nici nu am duso peste limita.

LE: 2 poze

Attached File  IMG_20151108_122837.jpg   737.87K   295 downloads

Attached File  IMG_20151107_151240.jpg   511.04K   293 downloads

Edited by yonut_a, 09 November 2015 - 10:08.


#35
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
azi am si incaltato de iarna cu niste Nokian uri. Urmeaza balciul cu inmatriculatul saptamana viitoare ... yey

#36
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,937
  • Înscris: 02.09.2005
inmatricularea in sine e usoara, mai greu e cu actele de dinainte, mai ales taxa de mediu sau cum i-o zice :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate