Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Cartela Verde by Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#217
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 07.08.2003
Mai exista Cartela Verde?

#218
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011
Exista, se distribuie cam neoficial !

#219
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 dragosmircescu, on 13 august 2017 - 19:07, said:

A incercat cineva Cartela Verde in roaming?
Buna! Incepand cu 15 Iulie, clientii Cartela Verde nu mai au acces la Roaming nici cu oferta activa, nici din credit la tarife standard. Acesti clienti au fost notificati in 14 iunie si au avut in continuare accesul activ timp de 30 de zile cu posibilitate de a consuma si beneficii, dupa care serviciul a devenit inactiv.

#220
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mai are cineva Cartela verde?

#221
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cartela Verde va fi retrasa din piata incepand cu 1 octombrie 2018.
Ultima zi in care iti mai poti activa sau reinnoi oferte Cartela Verde, este 16 august 2018.
Dupa aceasta data, poti utiliza beneficiile ramase in cont in limita valabilitatii, sau daca ai credit disponibil in cont, vei putea comunica la tarifele standard de aici.

#222
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011
Alt proiect "reușit" alaturi de indigen și mpesa

#223
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 07.08.2003

 MembruAnonim, on 30 iulie 2018 - 10:03, said:

Cartela Verde va fi retrasa din piata incepand cu 1 octombrie 2018.
Ultima zi in care iti mai poti activa sau reinnoi oferte Cartela Verde, este 16 august 2018.
Dupa aceasta data, poti utiliza beneficiile ramase in cont in limita valabilitatii, sau daca ai credit disponibil in cont, vei putea comunica la tarifele standard de aici.

Se retrage pentru ca s-a terminat vara. Dar se introduce Cartela Galbena de toamna pana de Craciun cand va fi inlocuita cu Cartela Alba.

#224
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Adevarul e ca nu prea avea sens, era cam scumpa pentru ce oferea in zilele noastre.
Daca plusau si ei si cu net nelimitat mai era ceva, dar asa sa dai 5euro/luna doar pentru voce... scump domnule.

Sa inteleg ca vor fi convertite in Vodafone, ca presupun ca nu le inchid ca ar fi abuz. Si avand in vedere ca nu te lasa nici sa mai activezi optiuni....

Si aici cred ca vor fi perversi, le vor converti in Vodafone dupa ce consumi la tarif normal creditul ramas :D

Edited by lexis1, 31 July 2018 - 09:48.


#225
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 MembruAnonim, on 30 iulie 2018 - 10:03, said:

Cartela Verde va fi retrasa din piata incepand cu 1 octombrie 2018.
Ultima zi in care iti mai poti activa sau reinnoi oferte Cartela Verde, este 16 august 2018.
Dupa aceasta data, poti utiliza beneficiile ramase in cont in limita valabilitatii, sau daca ai credit disponibil in cont, vei putea comunica la tarifele standard de aici.
Salut, de pe ce data se atie lucrul asta?

 lexis1, on 31 iulie 2018 - 09:49, said:

...
Sa inteleg ca vor fi convertite in Vodafone, ca presupun ca nu le inchid ca ar fi abuz....
Nu converteste nimic, pierzi si cartela si numar se evapora, pentru ca am eu si am vrut sa'mi pastrez nr

#226
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Intrebi de sursa? Chiar la ei pe site.

#227
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 MembruAnonim, on 31 iulie 2018 - 15:23, said:

Intrebi de sursa? Chiar la ei pe site.
Din ce data s'a anuntat, se pare ca de pe 16 iulie au afisat pe situ lor
Ideea e ca sunt si mai sigur acum ca e din cauza Telekom.
Ce sa'i faci!

Edited by dan.me, 31 July 2018 - 16:08.


#228
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 dan.me, on 31 iulie 2018 - 15:05, said:

Nu converteste nimic, pierzi si cartela si numar se evapora, pentru ca am eu si am vrut sa'mi pastrez nr
O portezi rapid daca vrei sa pastrezi numarul, ironic chiar in Vodafone daca iti plac ofertele lor, daca nu iti plac, in orice alta retea. Doar cu buletinul Posted Image
Partea proasta e pentru cei ce au credit neconsumat, dar nu cred ca sunt multe cazuri, nu cred ca incarca multa lume mai mult decat era nevoie pentru optiune, nu ar fi avut sens sa faca asta.
La portare evident se va pierde creditul.

#229
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Asa i'am prous si eu, sa ma portez in vodafone si raspunsul a fost ca nu merge pentru ca daca cartela nu o sa mai existe rezulta ca ea nu a existat deci nu aveti numar deci ce sa portati? :))

#230
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Nu au cum sa iti refuze portarea legal. plangere la ANCOM daca refuza, e un abuz. Cine ti-a spus prostia aia trebue dat afara.
Sau porteaza in alta retea (Telekom) daca nu vrei sa te complici cu plangeri. Si dupa aia faci portare in Vodafone daca vrei.

Fa portare in magazin

Edited by lexis1, 31 July 2018 - 23:02.


#231
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
2722 daca vrei sa te convingi, nu vor nici in alta retea sa porteze. Eu am nr de curand si nu e o problema, dar e bine de stiut de ANCOM.
Cartela asta a fost una de binefacere pentru depinde cine si functie de ce si i'au fost alocate numere scoase ei stiu de unde, ma gandesc.

#232
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Numerele au fost numere normale Vodafone.
Nu au avut numerotatie speciala.
De exemplu eu am nimerit cu 0727, numerotatie Vodafone veche de 15 ani.

Ai incercat sa portezi in telekom si ti-au refuzat cei din telekom portarea din prima sau au primit refuz in urma incercarii portarii de la Vodafone?
Sau doar ai intrebat la relatii clienti? Ca aia mint si dezinformeaza intr-o veselie.

Daca ai timp si vrei sa ii arzi incearca sa faci o portare, vezi daca ti-o refuza apoi plangere la ANCOM sa le dea si o amenda supliment.

#233
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Serviciile cartelei verzi sunt separate de Vodafone, ca si cum nu ai fi la Vodafone ci la o alta retea fara nume sau afiliata lor. Internal business.

#234
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Irelevanta organizarea lor de marketing intern.
CartelaVerde e un brand al Vodafone Romania SA, si furnizeaza servicii ale Vodafone Romania SA... nu e nici macar o companie separata.
Si indiferent de companie sau brand ele se supun toate legilor in vigoare si regulamentelor ANCOM.

In trecut, nu stiu daca stii, au mai avut un brand Indygen dupa acelasi principiu. Si s-a portat lumea fara probleme.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate