Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Recomandare multifunctionala

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
creatorul

creatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 23.08.2004
Ce ati alege intre  Multifunctional Lexmark X1190  si Multifunctional Epson Stylus Color CX3650, A4 ?
Detalii AICI .
Multumesc

#2
nebunu

nebunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 19.01.2006

View Postcreatorul, on Jan 22 2006, 22:57, said:

Ce ati alege intre  Multifunctional Lexmark X1190  si Multifunctional Epson Stylus Color CX3650, A4 ?
Detalii AICI .
Multumesc


Vezi ca multifunctionalele stau cam prost la partea de scaner. Se pare ca nu e chiar asa de stralucit scanerul din ea. Mai documenteaza-te poate ma insel eu.

#3
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Stau prost si la fiabilitate. Mai bine le cumperi separat cu riscul sa dai ceva mai multi bani.

Epson imi inspira ceva mai multa incredere

#4
motanum

motanum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.04.2004
mai.
io am acasa un epson de care sunt sper multumit.
numa ca driverele tre sa le iei de pe net ca la mine cele de pe cd nu au mers decat pentru imprimanta.
oricum.. scaneaza - oky
printeaza - oky
xeroxeaza - oky


decizia e a ta

lla epson se pare ca pbma e ca daca se goleste un cartus tre sa il incarci altfel nu mai poti printa.
restu ... e f buna. io  o am de juma de an si nu am avut nici cea mai mica pbma cu ea...

salz

#5
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
eu iti recomand cu caldura un brother DCP-110

#6
mnemos

mnemos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 03.03.2004
Eu iti recomand cu mare caldura sa te mai gandesti. Majoritatea multifunctionalelor pe care le-am vazut ori merg prost de la bun inceput ori pica extrem de repede. Mai bine iti cumperi device-uri separate, riscurile de defectiune sunt mult mai mici, mai ales ca daca pica ceva nu ramai fara ... nimic. Si creatorul are dreptate, la partea de scanare e chiar cea mai proasta investitie posibila.

#7
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
Eu am de vreo 2 ani un Lexmark care merge fără probleme.
De la o multi-funcțională, mai ales cele entry level la care imprimanta costă cât cartușele, nu te poți aștepta la performanțe deosebite. Pentru uz casnic este OK. Scanerul permite să scanezi poze la o calitate decentă și să le pui pe net. dacă vrei să faci DTP, atunci ai nevoie de altceva. De printat printează foarte bine iar copiatoprul este muuult peste xeroxurile obosite din oraș.
Singura problemă la Lexmark este că are margini măricele. De asemenea, cartușele sunt relativ sensibile și se usucă destul de repde dacă nu printezi și astfel nu mai pot fi nici folosite, nici reîncărcate.
Pe mine un cartuș negru mă ține cam 450 de pagini, iar la reîncărcare vreo 300. Cel color, cam vreo 200 de pagini (printez rar color).

#8
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
Scaneaza A4 multifunctionalele? citisem pe un site ca lexmark de ex. scaneaza o suprafata mai mica...

#9
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
De scanat scanează. Nu imprimă. Marginea de jos are vreo 3 cm...

#10
G05

G05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 04.01.2005
Eu iti recomand Canon Pixma MP150. Este si ieftina si excelenta la calitate. Plus ca scoate niste fotografii ca cele din studiourile foto. Scanerul are si OCR, venit ca soft free.

#11
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005
Eu spun sa te mai gindesti. Dupa parerea mea, durata "medie" de viata a multifunctionalelor este de 2 ani. Daca vrei totusi sa ti cumperi iti recomanda totusi un HP. Sunt scumpe cartusele dar se pot refila, destul de mult timp.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate