Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cum se vinde ( Transfera Dreptul de Folosinta ) la un domeniu .ro

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Am citit instructiunile cum trebuie procedat la transferul dreptului de folosință la un domeniu.ro insa as dori sa stiu cand e mai bine si la ce pas trebuie platit cel care detine acum domeniul? Adica sa nu primesti teapa ca nu-l mai cedeaza catre tine.

Voi cum ati procedat ? Stiu ca se face referirea de titlu gratuit la transfer.... dar atunci cand trebuie sa-l rasplatesti pe detinator cand / cum se procedeaza?

Edited by musicallro, 03 November 2015 - 16:49.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Vanzarea domeniilor .ro nu este legala.

#3
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
Nu poti sa vinzi domenii .ro, singurul mod de transfer legal este donarea.

#4
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
musicallro:

1 - stabilesti pretul cu persoana ...
2 - faceti procedura descrisa acolo unde ai citit
3 - te duci la ICI si depui ceea ce trebuie la registratura - ITI ACHITA suma la care v-ati inteles - iti da o ficica cat un post-it cu o stampila si un numar.
4 - noul proprietar dupa inregistrare si achitare are dreptul sa solicitie parola pentru a face logon din site .......o va primi pe email-ul pe care la dat in acea cerere de transfer de folosinta

nota: Detinatorul nu iti da niciodata acces pe contul domeniului la NS-uri. Acest drept il primeste cel ce cumpara dupa ce s-a achitat totul si roTLD ti-a procesat cererea.
Nu este dificil, insa trebuie sa fi atent si nu poti cere sau oferi factura la aceasta tranzactie.
Vanzarea nu este posibila asa este, insa nimeni nu iti pune bete in roate daca transferi dreptul de folosinta cu titlu gratuit.

Edited by Mihai_3, 03 November 2015 - 17:17.


#5
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Si daca deținătorul este din alta localitate si nu poate să ajunga fizic la ICI... pentru depunerea cererii ( o vor trimite prin poștă) cand achit ??

Edited by musicallro, 03 November 2015 - 23:31.


#6
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
atunci stai cuminte....
nu te baga in astfel de lucruri.
eu am adus pe cineva din Timisoara pentru 4 litere !!

intelegi ce vreau sa spun nu ?

#7
Costinmihai

Costinmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.10.2014
In general, la acest transfer drept de folosinta se cam merge pe "incredere", in conditiile in care suma de cedare a domeniului nu este legala. Puteti face la notar un contract de vanzare-cumparare insa doar pentru "Website domeniu.ro", nu pentru "domeniu.ro". Poti achita suma in conditiile in care face dovada faptului ca a trimis actele la ROTLD. In aproximativ 7 zile ar trebui sa apara la ROTLD modificarea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate