Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 

Soft programari + SMS

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
b0bby

b0bby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.04.2014
As avea nevoie de un soft pentru progamari ( eventual accesibil si online, dar nu obligatoriu ) ceva mai complex.
Vreau sa se creeze si o baza de date cu clienti, numere de telefon, etc., insa prioritar as vrea sa poate trimite SMS uri cu cateva zile inainte de ex, cu ziua si ora programarii.
Exista asa ceva pe piata?
Multumesc

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,877
  • Înscris: 07.08.2008
Cel putin la partea de notificare prin sms, nu, nu exista. Ti-ar trebui o platforma dedicata online in care sa iti gestionezi clientii si sa aiba si partea de notificari prin sms.

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,594
  • Înscris: 30.07.2003
Sunt modemuri GSM ( http://www.scada-sho...gsm-410735?s=pa ) destule iar softul se face cu API-ul acestui dispozitiv (banuiesc ca vrei tu sa controlezi sistemul de SMS).

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poti sa te uiti putin pe aici:

http://www.setmore.com/

#5
b0bby

b0bby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.04.2014
As vrea ca SMS urile sa plece automat din softul de programari.

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Setmore lets you craft the necessary settings behind text reminders. You can define the time prior an appointment during which Setmore triggers out an SMS destined to reach your customer’s phone. The whole process is automated to liberate you from manually typing out long reminder messages and sending it to each of your customers. Configure the settings in your Setmore account and watch the magic unfold as your customers will never forget a scheduled appointment anymore.

Customers get instant SMS notifications of their scheduled appointments.
Text reminders contain all the details associated with appointments.
Send text reminders for all appointments booked, Setmore covers unlimited SMS for your business.
Notifications trigger automatically, all you need to do is to set-up the appointment lead time.

#7
b0bby

b0bby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.04.2014
Am scris inainte sa vad postarea ta. Se incadreaza cu ce as avea eu nevoie. Nu imi place insa ca are doar plata per luna, nu e perlife.

Multumesc mult pentru ajutor.

#8
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
sau https://www.clickphone.ro/home.html
nu e chiar ce vrei tu, dar te lasa sa trimiti sms-uri la o anumita data/ora/minut.

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poti sa mai sapi aici :

http://www.capterra....uling-software/

poate gasesti altceva.

#10
codrin_

codrin_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.04.2012
Hello. Am eu un start up, www.MaProgramez.net. Check it out :)

#11
b0bby

b0bby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.04.2014

View Postcodrin_, on 03 noiembrie 2015 - 20:26, said:

Hello. Am eu un start up, www.MaProgramez.net. Check it out Posted Image
Mult prea banal pt ce am eu nevoie. Eu am nevoie de f multe ramuri de programari, fiecare ramura cu posibilitati multiple de programare + mai multe programari la aceiasi ora.
Multumesc!

#12
codrin_

codrin_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.04.2012
Iti putem face ceva custom

#13
FlorinManea

FlorinManea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 26.07.2005
Tocmai am pus zilele trecute pe Programe Noaptea Acasa, un update la programul de service gsm-it pentru notificarea clientilor prin SMS.
Modulul l-am gandit standalone, tocmai pt a il putea integra si pentru alte aplicatiii.
Daca dai detalii, vedem ce iese.
Il pot integra langa o baza de date pt a notifica clientii in prealabil.
Nu trebuie decat sa iti cumperi un stick Vodafone sau alta companie (dedicat trimiterii de sms).

Eu am probat si testat cu K3765.
https://www.vodafone...t/huawei-k3765/
E stabil
Cu un singur stick informez pacientii a trei clinici despre programarile aferente.

Edited by FlorinManea, 05 November 2015 - 19:02.


#14
softwarepro

softwarepro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.11.2015
V-am trimis un PM cu detaliile unui soft web care il am deja creat si face tot ce doriti dumneavoastra + gestiune.

O zi buna!

#15
dekyuyun

dekyuyun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2016
Cel putin la partea de notificare prin sms, nu, nu exista. Ti-ar trebui o platforma poker online dedicata online in care sa iti gestionezi clientii si sa aiba si partea de notificari prin sms.

#16
Razvi33

Razvi33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.01.2016
Cei de la marketing direct utilizeaza o platforma online de SMS Gateway cu acces pentru utilizatori prin interfata web. Eu am transmis prin ei mai multe campanii de sms anul trecut, si se comporta destul de bine. Un dezavantaj este ca nu poti importa mai mult de 5000 de numere o data. Spre exemplu daca vrei sa trimiti 50.000 de sms-uri o data, va trebui sa stai sa importi contactele in 10 fisere text diferite. Partea buna este ca ai posibilitatea sa le selectezi pe toate in momentul trimiterii si nu trebuie sa astepti pana se trimit mesajele din fiecare fisier in parte. Au ceva similar creat si pentru email marketing. Din ce am inteles de la ei, este ca se ocupa cu dezvoltare de soft. Pentru mai multe detalii poti lua legatura cu ei si sa intrebi de costuri.

#17
adst

adst

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.08.2016
Buna as vrea sa știu si eu daca se poate sparge un sms primit sa.madifici textul dar data si ora sa rămână?adica daca am primit un sms acum o luna sa schimb textul adica ce scrie in acel sms sa rămână doar data si ora cand l-am primit...va multumesc

#18
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,023
  • Înscris: 24.02.2006
500 oiro si se rezolva, boss

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate