Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

zona cernica constructie noua 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
577 replies to this topic

#577
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,895
  • Înscris: 27.02.2008
Pe mine ma ajuta portprosopul ala..ca sa am de ce agata diverse..De uscat se usuca repejor..dar nu din cauza caldurii degajate de el ,deocamdata AgT o am pe 32 de grade in IPAT..si in scarite, e insesizabila.. Cred ca multi ne-am pus acele scarite pt a da un 'spor' de caldura in baie ..crezand ca n-ar face fata IPAT-ul. Eu tin geamul la baie pe ventilatie continuu ..Mai bine zis arunc caldura pe acolo...pt ca inca nu mi-am montat ventilatorul (am ochit ceva cu timer, senzori de miscare si umiditate pe care o sa-l achizitionez in curand). Daca in scarite circula apa la aceeasi temp ca in IPAT atunci nu stiu cat ajuta la uscat..

Mai multe o sa pot zice la iarna..cand voi fi nevoit sa urc temp in IPAT spre 40 de grade. Desi am GPA, fac amestec integral si prefer sa tin temp tur pe minimul posibil. As putea urca temp apei in centrala mai sus (limitand amestecul din GPA)..si scaritele si-ar face simtita prezenta..insa inca nu-i nevoie...32-33 grade fiind suficiente pt a tine 22-23 grade in casa.

Long story short, eu mi-as pune scarita aia. Sunt unele cu un design mai modern(ist)..nu numai 2 tevi veriticale si cateva orizontale..cum mi-am pus eu..

Edited by manghels, 10 November 2017 - 10:47.


#578
kinderbueno

kinderbueno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.06.2006
Niste calorifere port prosop sunt bune, cand le folosesti sa pui prosopul pe ele. Altfel nu isi iau rostul. Daca ai 2-3-4 prosoape in baie, sigur nu il nimeresti pe ala ud de dimineata daca iti faci dus la pranz.
Gandeste-te ca ele vor fi folosite pe post de uscator de prosoape doar 4 luni/an ... in rest tot natural se usuca. Baia arata mai misto fara un calorifer pe perete, facand loc unui dulap. Dpdv caldura nu ii vad rostul.
Eu l-am montat pe ala din CT de sus (care-i si uscatorie) pentru ca eram speriat ca nu se inchide circuitul de la centrala (AC pe tur si retur nu, fiind toate circuitele inchise) si se creeaza presiune aiurea cand centrala merge si GPA-urile sunt oprite. Deh, daca nu m-a facut mama instalator, n-am stiut ca n-am nevoie de el, deoarece centrala stie ce sa faca in cazul asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate