Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Streaming software prin DLNA cu suport pentru subtitrare

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#37
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
stiu, all share samsung l-am folosit si eu cu ani in urma si intra-devar imi aduc aminte ca functiona impecabil.... uitasem de el....

#38
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 21.08.2008
Iata cum se vede la mine din meniul televizorului, indiferent ca e fisier txt ori sub nu apare posibilitatea alegerii.
Nu am folosit nici un program dedicat, am ales in wmplayer folderele cu filme, poze si muzica, totul e ok pana la subtitrare.
In plus, ca un facut, nu mai gasesc nici cablul HDMI.
Attached File  WP_20170110_11_49_44_Pro.jpg   277.02K   51 downloadsAttached File  WP_20170110_11_49_58_Pro.jpg   277.4K   50 downloads

#39
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
asa apare si la mine pe Panasonicul din dormitor....Posted Image
si daca e sa pun benzina pe foc, trebuie sa spun ca am incercat sa redau un film din laptop via mediaplayer, adica acolo unde scrie "difuzare pe dispozitiv" apare tot inclusiv cele doua mediaplayere, ma asteptam ca daca redarea wireless o fac PRIN mediaplayer spre TV sa apara si subtitrarea....ei bine NU APARE nici asa....
momentan unica solutie este direct cu stick sau hdd insa voi incerca si Universal Media Server(pe asta il foloseam cu multi ani in urma cand redam filme din desktop prin PS3 spre TV....

#40
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 21.08.2008
Incearca, asa vom fi doi cu Panasonic carora nu le merge nici cu UMS, nici cu Plex sau oricare program.Serverul din W10 (WMPlayer) aste ok pana la subtitrare, celelalte nu fac nimic in plus (pentru tvurile mele).

#41
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
iti spun ca nu tine de Panasonic, fiindca am incercat si pe Samsung si nici acolo nu apare sub daca redai din laptop
diseara incerc cu Universal Media Player si iti spun ce-am facut...

Edited by Valmont43, 11 January 2017 - 11:16.


#42
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 21.08.2008
Asteptam cu nerabdare.

#43
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Valmont... revin! Imi functioneaza perfect subtitrarile pe Samsung TV (2 bucati, generatii diferite, ultimul cu Tizen) si pe 2 bucati Egreat. Am folosit Serviio (acesta avea probleme cu subtitrarile pe Egreat, dar pe Samsung Tv era impecabil), cu Mezzmo (umpecabil pe toate device-urile), cu AllShare (impecabil pe TV-uri, probleme de seek pe Egreat), cu Plex (impecabil pe Samsung TV DACA instalezi aplicatia client Plex pe TV, DAR neutilizabil fara aceasta aplicatie). Deci... daca sunt probleme cred ca totusi Panasonicul le genereaza!

PS: ultima data am incercat Mezzmo la un amic pe un TV Horizon! Probleme la subtitrari cu diacriticile doar, pentru ca softul TV-ului nu permite setari de encoding.

#44
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 21.08.2008
Am pus eu mai sus doua imagini din interfata Panasonicului cu privire la subtitrare. Nu vede nimic...

#45
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Ovidiu, eu si colegul danghetau avem si Panasonic, astfel ca ar fi simplu sa instalez in laptop programul all share Samsung dar acesta NU merge decat cu Samsung nu si cu Panasonic, daca avea si Panasonicul o aplicatie dedicata era altceva dar asa trebuie sa gasim un program adecvat...din pacate Plex mi se pare ca nu merge instalat in Panasonic...

#46
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Am scris ce am scris referindu-ma la afirmatia ta ca NICI pe Samsung nu merge! Pe Samsung merge! Referitor la Panasonic, este de sapat! Am citit pe 2 forumuri (asa, doar din "goana calului") ca pentru Panasonic trebuie sa creezi un cont de utilizator pe Serviio in cazul in care folosesti acest program ca mediaserver. Si alti utilizatori s-au lovit de probleme cu subtitrarile si am vazut ca au rezolvat. Ceva asemanator am citit si pe forumul Conceiva Mezzmo! Eu nu am Panasonic... deci nu am cum sa probez. In plus, e prea generala afirmatia ca pe Panasonic nu merge! Ce Panasonic?! Ce model?!
Deci este de google-it! Pace!!! :)

#47
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postr_ovidiu2000, on 11 ianuarie 2017 - 13:19, said:

Am scris ce am scris referindu-ma la afirmatia ta ca NICI pe Samsung nu merge! Pe Samsung merge!
DA, DOAR cu aplicatia DEDICATA(all share), altceva NU merge(vb.de subtitrari) nici pe mama Samsungului
in ce priveste Panasonic sigur va merge si pe ala doar ca e de munca ceva Posted Image

Edited by Valmont43, 11 January 2017 - 13:35.


#48
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Mezzmo merge pe Samsung, Serviio merge pe Samsung... Am 2 bucati, unul seria F si unul seria K (cu Tizen). Merg fara probleme subtirarile. Ma rog...

#49
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 21.08.2008
Noi vorbim despre Panasonic, am inteles ca Samsung merge.

#50
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Eu zic sa mai sapati optiunile Mezzmo, atat setarile programului... cat si pe forumul lor! :)

#51
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
mda....se pare ca Panasonicul este mai naravas ca un cal....nu merge nici cu Universal Media Server....
din fericire eu am gasit alta solurie care merge insa presupune un mediaplayer....
langa Panasonic am un media player cu android si de pilda daca veau sa redau un film din laptop, acolo unde scrie "difuzare pe dispozitiv" aleg "kodi localhoust" si merge perfect inclusiv subtitrarea....
nromal era sa mearga fara mediaplayer dar probabil cine stie ce program o trebui, voi intreba pe cei de la Panasonic dar nu din RO
revin cu informatii Posted Image

#52
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 21.08.2008
Daca stii ceva engleza ai putea sa le arunci o vorba-doua.

#53
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
GATA MERGE PE SERVIIO!!! Posted Image
deci...intri in setarile consolei serviio de pe laptop si doar tre sa faci cativa pasi usori la setarile serviio
ca sa-ti fie mai usor il poti seta in romana....acolo unde scrie "trimitere" bifezi la subtitrari TOATE casutele inclusiv "online subtitles" astfel ca el va cauta subtitrare CHIAR DACA FILMUL NU ARE(trebuie sa ai cont pe opensubtitle.org)....
daca nu te descurci ma intrebi si iti explic si mai detaliat...

Edited by Valmont43, 11 January 2017 - 21:01.


#54
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 21.08.2008
Sa vedem. Serviio asta nu e cumva trial? Stiu ca se gasesc variante full, tu ce versiune ai instalat?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate