Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Streaming software prin DLNA cu suport pentru subtitrare

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006
Posibil să mă înșel dar cred că are legătură cu faptul că nu ai IP fix, nu cred că sunt device-uri reale din afara rețelei tale.

#110
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
cel mai posibil sunt ale tale, daca nu ai reteaua wi-fi fara securitate. vezi pe router cine e conectat la reteaua ta. sau aloca din router ip-uri cu rezervare mac tuturor dispozitivelor tale si vezi daca se mai conecteaza alt dispozitiv apoi.

Edited by born2lose, 19 March 2017 - 15:35.


#111
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Reteaua este securizata prin parola.
Da, pot face si filtrare dupa MAC...

#112
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
daca cineva se conecteaza la serverul tau dlna, problema mai grava e ca inseamna ca cineva se conecteaza la wi-fi-ul tau. asta trebuie sa verifici tu de fapt.

#113
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Nu cred ca are cum sa se conecteze deoarece parola este activata si e puternica. In plus, de cate ori m-am uitat in interfata routerului am gasit conectate doar dispozitivele mele cu nume si prenume.
Nu stiu de ce apar in lista aia atatea dispozitive (chiar daca sunt ale mele), mi se pare normal ca softul sa gestioneze altfel problema si sa apara doar dispozitivele care sunt compatibile, nu si telefoanele.
In plus, dupa restartul laptopului serverul este on, as vrea sa-l las adormit si sa fie activ doar la accesarea Serviio.

Voi cauta si in interfata routerului sa vad ce adrese apar alocate diverselor dispozitive din ograda.

Edited by danghetau, 19 March 2017 - 20:31.


#114
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,073
  • Înscris: 19.01.2004

 Valmont43, on 16 ianuarie 2017 - 14:05, said:

nu stie nimeni de ce imaginea transmisa prin Serviio se vede un pic alungita pe vertical? pt.mine e o enigma, am incercat si cu transcodare si fara si tot asa se vede...

Asa e si la mine, nu ii dau de cap.
Care e solutia, pina la urma?

#115
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 Taxon, on 08 iunie 2018 - 09:24, said:

Asa e si la mine, nu ii dau de cap.
Care e solutia, pina la urma?
Eu inca n-am gasit solutie la ciudatenia asta desi tv-ul are setari pe partea de format imagine nu se schimba nimic...
Din fericire doar unele filme se vad un pic deformat, nu toate

Edited by Valmont43, 11 June 2018 - 14:44.


#116
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,073
  • Înscris: 19.01.2004
Nici pe forumul de la Serviio nu am reusit sa gasesc o explicatie, doar chestii de genul "ia fa asa, ca poate-poate ...".
Am tot schimbat profilul tembelizorului in Serviio,  ba Generic DLNA, ba Sharp Aquos, ba  - babeste - alte modele de tembelizor ... degeaba.

Oricum, multumesc pentru raspuns.

#117
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Folositi Mezzmo! Merge impecabil!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate