Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cu toții am fost femei la început, chiar și bărbații.

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
touchthis

touchthis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 19.06.2015
Mie mi s-a părut puțin funny această "descoperire", nu știu cât de adevărată e. Nu prea accept evoluționismul.

#20
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

View Posttouchthis, on 31 octombrie 2015 - 18:49, said:

Mie mi s-a părut puțin funny această "descoperire", nu știu cât de adevărată e. Nu prea accept evoluționismul.
Cercetatorii britanici descopera tot felul de nazbatii.Posted Image

#21
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
http://www.amazon.co...d/dp/0752846191

cautati si cititi aici si lasati prostiile astea

#22
salex

salex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 05.09.2005

View Postjohnnickelby, on 31 octombrie 2015 - 18:38, said:

Nu ma contrazici deloc. Cand incep sa se formeze ca baiat sau fata, se dezvolta in acest sens. Care este problema?
Problema e ca nu incep sa se formeze ambele sexe de la zero absolut.

Unii isi continua evolutia ca fete iar la ceilalti se activeaza gena SRY si evolueaza ca masculi. Deci se despart in evolutie dupa ce au impartit o baza comuna.

Edited by salex, 31 October 2015 - 18:58.


#23
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

View Postsalex, on 31 octombrie 2015 - 18:57, said:

Problema e ca nu incep sa se formeze ambele sexe de la zero absolut.

Unii isi continua evolutia ca fete iar la ceilalti se activeaza gena SRY si evolueaza ca masculi. Deci se despart in evolutie dupa ce au impartit o baza comuna.
Eu am mai intrebat asta. Ce au impartit? Acelasi vagin care apoi la baiat s-a transformat in penis? Baza comuna este asexualitatea.
Am zis ce se doreste cu astfel de teorii, dar nu ai zis nimic.

Edited by johnnickelby, 31 October 2015 - 19:10.


#24
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Iar credeti toate aberatiile?

#25
salex

salex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 05.09.2005

View Postjohnnickelby, on 31 octombrie 2015 - 19:06, said:

Eu am mai intrebat asta. Ce au impartit? Acelasi vagin care apoi la baiat s-a transformat in penis? Baza comuna este asexualitatea.
Am zis ce se doreste cu astfel de teorii, dar nu ai zis nimic.
Faci confuzie intre caracterul genetic si functionalitate (organe). Doar genetic esti femeie, functional nu ai inca organele reproducatoare dezvoltate.

Abia dupa un timp incep sa se dezvolte organele care sint doar scule ajutatoare. Nu organele externe/interne iti definesc sexualitatea. Prin ele iti exprimi sexualitatea.

Referitor la caracterul abscons al teoriei, nu iti dau dreptate. Sint si alte specii care au mecanisme asemanatoare (vezi ouale de crocodili).

#26
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

View Postsalex, on 31 octombrie 2015 - 19:28, said:

Faci confuzie intre caracterul genetic si functionalitate (organe).
Eu nu fac nici o confuzie, doar ca tu esti prea permeabil.

#27
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006
Visul multor barbati este sa fie lesbieni....

#28
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Posttouchthis, on 31 octombrie 2015 - 17:53, said:

Cu toţii ne-am început viaţa ca femei, din punct de vedere fizic şi fenotopic, chiar şi bărbaţii. Cum este posibil aşa ceva?
Ştim că atunci când un bărbat şi o femeie fac un bebeluş fiecare furnizează 23 de cromozomi. O pereche de cromozomi ajută la determinarea sexului copilului.
Doi cromozomi X şi embrionul se va trasforma într-o fetiţă. Un cromozom X de la mamă şi un cromozom Y de la tală va duce la apariţia unui băieţel. Cromozomul Y nu începe să acţioneze însă imediat.
În primele 5-6 săptămâni ale dezvoltării embrionului este funcţional doar cromozomul X şi bebeluşii de sex feminin ajung să se dezvolte în continuare sub influenţa acestuia.
Atunci când vine vorba de bebeluşii de sex masculin, după 5-6 săptămâni de sarcină gena numită SRY se activează în cazul cromozomului Y şi inhibă anumite trasături furnizate de cromozomul X. Aşa apar trăsăturile fiziologice tipic masculine, precum testiculele şi penisul.
Sfârcurile se formează înainte de activarea genei SRY, în primele şase săptămâni de viaţă, deci indiferent de sex copilul le va avea chiar dacă doar femeile vor avea sâni.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z1Kdoja3hlk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta e explicatia de ce unii barbati sunt afemeiati:)))

#29
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

chiar daca au nume masculine, nu?
ce inseaman nume masculin?

Quote


Visul multor barbati este sa fie lesbieni....


visul?!?
glumesti... majoritatea barbatilor sunt lesbieni!!!... eu sunt lesbian, imi plac femeile!

daiane!! tu ti-o cauti cu lumanarea?!? Posted Image

Edited by Nero-d, 31 October 2015 - 20:04.


#30
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postsalex, on 31 octombrie 2015 - 18:36, said:

Inseamna ca in vremurile cind existau numai femei acestea erau hermafrodite (poate nu e corect termenul).

Ba e corect termenul si exista si azi asemenea oameni numai ca sunt exceptii.Eu am avut o colega de liceu care o luna era fata, o luna baiat,insa avea o puternica manifestare masculina .

#31
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Posttouchthis, on 31 octombrie 2015 - 17:53, said:

Cu toţii ne-am început viaţa ca femei, din punct de vedere fizic şi fenotopic, chiar şi bărbaţii. Cum este posibil aşa ceva?
Ştim că atunci când un bărbat şi o femeie fac un bebeluş fiecare furnizează 23 de cromozomi. O pereche de cromozomi ajută la determinarea sexului copilului.
Doi cromozomi X şi embrionul se va trasforma într-o fetiţă. Un cromozom X de la mamă şi un cromozom Y de la tală va duce la apariţia unui băieţel. Cromozomul Y nu începe să acţioneze însă imediat.
În primele 5-6 săptămâni ale dezvoltării embrionului este funcţional doar cromozomul X şi bebeluşii de sex feminin ajung să se dezvolte în continuare sub influenţa acestuia.
Atunci când vine vorba de bebeluşii de sex masculin, după 5-6 săptămâni de sarcină gena numită SRY se activează în cazul cromozomului Y şi inhibă anumite trasături furnizate de cromozomul X. Aşa apar trăsăturile fiziologice tipic masculine, precum testiculele şi penisul.
Sfârcurile se formează înainte de activarea genei SRY, în primele şase săptămâni de viaţă, deci indiferent de sex copilul le va avea chiar dacă doar femeile vor avea sâni.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z1Kdoja3hlk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Boss, ai uitat link-ul pt copy/paste
http://www.descopera...e-posibil-video

#32
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Din ce in ce mai des eu observ ca se intampla invers, barbatii se transforma in femei. Evolutionismul...

#33
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
@ Nero-d
"celelalte ati ramas asa..."
dar le cheama Ion, Gheorghe, .......Si ele se fac ca nu aud si nu vin.Posted Image

#34
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View Postrid, on 31 octombrie 2015 - 20:19, said:

Din ce in ce mai des eu observ ca se intampla invers, barbatii se transforma in femei. Evolutionismul...
Barbatul este o femeie modificata :)

#35
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Aham. Abia acum, aicisa, am inteles ce`a vrut sa zica acest F1. Dem' bicis devin obsolete, vorba americanului.

#36
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015

View Postjohnnickelby, on 31 octombrie 2015 - 18:26, said:

te contrazici. Daca nu se schimba nimic, atunci un fat este asexuat.
Asta este una din acele teorii care sa justifice homosexualitatea ca fiind ereditara. S-o inghita cine vrea.


Pentru oricine a vazut un grup de homosexuali e evident ca (cel putin uneori) homosexualitatea e genetica. Nu ai nevoie de nici o identificare de gene pentru asta, atita vreme cit caracteristicile sint cit se poate de fizice.
Nu mai spun de aia care nu au caracteristici fizice dar au crescut in mediu identic cu heterosexualii din jurul lor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate