Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Google Chromecast 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
590 replies to this topic

#415
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

 McDude, on 21 ianuarie 2018 - 12:44, said:

merci pt sfat. am incercat si eu acum
telekom tv nu merge pe browserul de mobil ca te pune sa instalezi 2 pluginuri suplimentare care nu exista in varianta de mobil
merge in schimb pe chrome pe PC. fac cast de acolo si gata.
un workaround OK pana la urma
merci inca o data
Cum faci cast de pe chrome? Pe digi online nu merge...sau te referi la oglindire? Mie unu nu`mi place deloc oglindirea ca se vede naspa si cu lag

Edited by VlnLiviu, 21 January 2018 - 12:47.


#416
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

 VlnLiviu, on 21 ianuarie 2018 - 12:46, said:


Cum faci cast de pe chrome? Pe digi online nu merge...sau te referi la oglindire? Mie unu nu`mi place deloc oglindirea ca se vede naspa si cu lag
Pe browserul chrome de pe PC in options ai o opțiune "cast"

https://lh3.googleus...aw14_j-UOw=w250

Edited by McDude, 21 January 2018 - 17:13.


#417
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

 McDude, on 21 ianuarie 2018 - 17:11, said:

Pe browserul chrome de pe PC in options ai o opțiune "cast"

https://lh3.googleus...aw14_j-UOw=w250
Știu de aia, dar ala e mai mult mirroring:) credeam ca are o extensie sau ceva care ia continutul de pe telekom/digi online si transmite pe tv, fara sa faca mirroring

#418
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

 VlnLiviu, on 21 ianuarie 2018 - 17:16, said:

Știu de aia, dar ala e mai mult mirroring:) credeam ca are o extensie sau ceva care ia continutul de pe telekom/digi online si transmite pe tv, fara sa faca mirroring

exact asta ziceam si eu mai sus ca nu e cast e mai mult mirroring
am inchis laptopul s-a oprit streamul. nu incercasem niciodata sa fac asta de pe laptop. incepusem sa sper :)

#419
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Folosesc un Samsung S4 pe post de cast/mirror cu chromecast 2
HBO si Netflix  merg pe cast
telekomtv mirror
voyo, nici mirror , nici cast.

#420
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
chromecast e mai rapid decat un smart tv? mi se pare super incete smart tv-urile astea.

#421
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 uzzy17, on 01 februarie 2018 - 17:03, said:

chromecast e mai rapid decat un smart tv? mi se pare super incete smart tv-urile astea.
Chromecast.ul nu are interfata, deci rapiditatea lui tine de gadgetul de pe care se face cast. De ex in cazul meu e aproape instant de ex cast de pe netflix.

#422
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
S-a lansat vlc media player 3.0 varianta stabila care include si render catre chromecast, la mine nu functioneaza...imi incarca intr-una pe tv si nu se intampla nimic, la voi merge?

#423
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016
Salutare!!! As dori sa achizitionez si eu un Chromecast 2. Intrebarea mea vine acum...am un router wireless mai vechi  si anume un Tp Link TL-WR740N, 150 Mbps, stie doar b/g/n fara ac la 2.4 GHZ. Nu mi-am luat altul ptr ca la ce am eu nevoie, asta face fata cu brio. Credeti ca or sa existe probleme la streamingul video, sa se opreasca redarea, sa sacadeze din cauza routerului? O sa-l folosesc preponderent ptr youtube si netflix. Netul este de la RDS viteza nu o mai stiu. Va multumesc!

#424
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Stai liniștit, combinația asta o am și eu. Merge de zbîrnăie!Posted Image

#425
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016
Salutare!!! Cred ca s-a mai discutat asta dar a venit si randul meu sa intreb:)) Cum dau popcorntime pe google chromecast? Am descarcat popcontime pe laptop, selectez filmul si cand dau pe sageata de la watch now nu imi vede decat pleyerele butter si vlc? trebuie sa mai instalez ceva? trebuie vreo setare anume? va multumesc!!!

#426
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Iti trebuie un player care sa stie sa faca cast catre Chromecats. De exemplu, eu pe MacBook Pro folosesc Soda Player (cred ca are si versiune de Windows dar in ultimul an am stat mai mult pe Mac.

#427
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016
Salutare!!!! Stie cineva de ce nu apare subtitrarea cand fac cast din vlc pe chromecast??? Pe laptop apare, dar cand fac cast pe tv e fara subtitrare, opresc castul revin pe laptop are subtitrare...Am dezinstalat, reinstalat ,vlc la fel, am dat reset preferences la fel, am instalat o versiune mai veche de vlc la fel, am mutat chromecastul pe un alt tv la fel.....tare sunt curios care ar fi problema...dau o bere rece ca sufletul lu soacramea cui ma ajuta:))

Edited by cosminntz, 09 March 2018 - 18:24.


#428
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Nici nu o sa.ti mearga, nu suporta cast cu subtitrari vlc.ul. Daca faci cast de pe telefon foloseste local cast, allcast.

#429
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016

 robylup, on 09 martie 2018 - 18:31, said:

Nici nu o sa.ti mearga, nu suporta cast cu subtitrari vlc.ul. Daca faci cast de pe telefon foloseste local cast, allcast.
Multumesc!!!Castul il fac dupa laptop.

#430
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Ca sa faci cast la filme de pe laptop instaleaza extensia Videostream din browser-ul chrome: https://chrome.googl...her-info-dialog

La setarile de codificare ale subtitrarii alege "central europe windows 1250" ca sa afiseze corect diacriticele.

Merge foarte bine cu tot cu subtitrare.

Edited by epuru, 09 March 2018 - 19:08.


#431
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016

 epuru, on 09 martie 2018 - 18:59, said:

Ca sa faci cast la filme de pe laptop instaleaza extensia Videostream din browser-ul chrome: https://chrome.googl...her-info-dialog

La setarile de codificare ale subtitrarii alege "central europe windows 1250" ca sa afiseze corect diacriticele.

Merge foarte bine cu tot cu subtitrare.
Am si videostream doar ca la mkv-urile mai mari merge ce merge si dupa face buffering...am rezolvat cu Plex. Merge foarte bine.

#432
shareitapp

shareitapp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2018
Hi PostDanielms,

Puteți urmări tutorialul aici https://showboxmoviesappdownload.com sperăm că puteți găsi ceea ce căutați și vă poate rezolva problema.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate