Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Amenda download torent Germania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#109
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Pentru filme sunt site-uri unde le poti vedea online la calitate decenta.
Nu va mai riscati cu copiatul pe calculator.

#110
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Bine  Bursule, se intelege ca asa voi face, am crezut ca ma sfatuiesti ceva in problema care ma arde.

#111
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postlicap, on 20 iunie 2017 - 15:26, said:

Exact acelasi lucru am patit si eu.  Nu mai deschid topic nou,  cu toate ca am vazut ca initiatorul topicului n-a mai intrat pe forum din 2015, sper doar sa nu-l fi omorit astia de la recuperari. Sunt stabilit in germania am internet de la T , am copiat un film acu vre-o 2 luni , dupa 2 saptamini am gasit in cutia postala un plic voluminos, waldorf ma instiinta ca tre sa le platesc 915 euro. Apoi a urmat a doua somatie, apoi a treia. Nu-s prost de tot, pot sa recunosc atunci cind gresesc - dar sunt nemultumit ca nu a existat mai intai un avertisment, as fi avut dreptul, a fost doar un film nu o suta. Am luat netu la puricat sa vad daca au mai fost antecedente de felul asta, am gasit multe persoane, dar nu am gasit un raspuns precis : am facut asa , sau asa . Chiar as vrea sa stiu care ar fi cea mai buna optiune pt mine. Vad ca si userul danielciprian a patit la fel. Poate intra pe aici si ne spune cum a procedat .  Numa bine.
Cu avocat scade suma dar plătești avocatul. De plată nu scapi oricum. Te-a mâncat, ești mâncat. Cunosc 2 amici care au fost în situații asemănătoare. Unul a plătit 200 cu avocat (trebuia 2000) și celălalt 500 direct. Eu nu am descărcat torrente de când locuiesc în Germania. Surse oficiale sau surse online pirat de vizionat când chiar mă arde pentru că nu am chef in cinema să aud vocea dublată în germană.

#112
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Mersi Leopardule.  Intrebarea e cum ar iesi treaba daca nu as plati.  S-ar risca ei sa initieze o actiune in instanta cu un auslander ??? Ei stiu cit e de greu sa scoti un ban de la cineva care nu are prea multe lucruri in germania...O sa fac o incercare si  le propun 150-200 E.

#113
romnam

romnam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.10.2007
Informatii foarte utile. Totusi va rog sa-mi spuneti cum sa rezolvat problema concrete. Este cineva care ne poate indruma din experienta ? Cu stima

#114
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,526
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdanielciprian, on 18 ianuarie 2016 - 09:21, said:





Nu ma prea pricep la internet , dar din ceea ce am inteles eu in ultima saptamana sunt persoane platite de firmele de avocatura care stau la panda , cauta seederi din Germania si downloadeaza de le ei cateva minute pt a avea premisa legala de a triminte ..nota de plata ..
Din ce vad eu asta este cam tot la marginea legii de aceea teoretic se poate negocia cu ei si exista si sansa de a nu platii nimic .
Eu sunt 100% ca nu am folosit utorent acolo Posted Image  , poate mi-a fost deschis de un hacker de-al lor ..Posted Image  ..repet nu ma pricep .
Asi dorii sa stiu totusi daca a mai trecut cineva prin ceva asemanator ..
eu imi aduc aminte ca dupa o excursie cu multi ani in urma, am facut un torent din poze, am trimis trackerul pe email la ceilalti si toti si-au copiat pozele rapid . Deci poti folosi clientii de torente si in mod legitim. Acuma, daca ar fi sa ma vonectez in roaming sau wifi de la un magazin,  pe torente, sunt curios  ce pot sa faca. Unii dau hos torente si pe telefon, ca nu-i mare branza

#115
eugentim

eugentim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.12.2015
salutare ,am un TV Box is m-am uitat la niste filme online .
vizionarea a fost pe aplicatia Show Box !
am primit o instiintare ca am de plata 915 euro de la Walldorf ca ma facut 10 secunde download la filmul Dunkirk .
acuma nu stiu ce sa fac , din pacate nu am asigurare de avocat ,precizez ca locuiesc in germania .
pe TV Box nu imi arata sa fi dat ceva jos .
nu stiu ce sa fac .
luni o sa merg la un avocat sa vad ce tarife sunt si va tin la curent cu noi informatii .

Edited by eugentim, 09 February 2019 - 17:19.


#116
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Pe site vad ca au un avertisment frumusel:
Warning  : Watch Video Below
Show Box is NOT a legitimate software application for watching copyright protected movies. The movie studios will be able to see your IP address and your COMPLETE viewing history! (Do you really want the movie studios knowing the types of videos you like?) You will very likely be sued for copyright infringement. It is not worth the trouble! You can use Best Legal apps (alternatives) like Netflix, Amazon Prime etc

#117
samuel254

samuel254

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2019
Salutari,am patit si eu aceasi chestie .Am downloadat prin torrent filme si mi a venit acasa amenda de la Waldorf Frommer  915 euro pentru un film . Imi poate explica cineva cum sa procedez in cazul de fata ?

#118
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
In State, o femeie a fost amendata cu 220.000$ pentru vreo 24 de melodii (deci muzica, nu filme), daca tin bine minte, in urma cu cativa ani. A contestat amenda, s-a bagat la procese cu toti pana a ajuns la Curtea Suprema. Judecatorii de la Curtea Suprema i-au marit amenda la 1.900.000$, pentru ca "a avut tupeul sa faca si scandal, dupa ce ca a piratat", si sa fie de exemplu pentru restul. Posted Image

In State sunt firme specializate care traiesc din identificarea piratilor, trimit scrisori de instiintare la cei prinsi, cu "amenzi" si atentionari ca daca nu platesc sumele initiale, in instana vor plati oricum si mai mult.

Presupun ca trebuie avut grija cu contestatiile in instanta.
...................................
Woman fined to tune of $1.9 million for illegal downloads

Edited by Ramuran, 21 June 2019 - 13:35.


#119
eugentim

eugentim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.12.2015

View Postsamuel254, on 21 iunie 2019 - 11:20, said:

Salutari,am patit si eu aceasi chestie .Am downloadat prin torrent filme si mi a venit acasa amenda de la Waldorf Frommer  915 euro pentru un film . Imi poate explica cineva cum sa procedez in cazul de fata ?
Salutare
Eu am luat un avocat si  astept sa vad ce zice judecatorul .Am spus ca din gresala a apasat copilul si asta a fost dar era ora 23 noaptea vineri .Au bagat-o ei ca nu se poate ca asa si pe dincolo asa ca astept sa vad ce mai apare in posta da se lungeste treaba .
Pentru 12 secunde de download  din gresala .
Banuiesc ca esti in Germania ?

#120
samuel254

samuel254

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2019
Deci tu încă nu ai plătit nimic ?nu ai complectat nimic? Cât ai luat amenda ?

#121
eugentim

eugentim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.12.2015

View Postsamuel254, on 22 iunie 2019 - 02:54, said:

Deci tu încă nu ai plătit nimic ?nu ai complectat nimic? Cât ai luat amenda ?
salut
Tot 915 si tot de la Waldorf Frommer dar eu am avut doar 12 secunde de download .
Astept sa vad ce mai vine de la avocat .eventual o sa scriu daca apare ceva .
tu ce faci o platesti sau mergi la avocat ?.ai asigurare pt avocat ?

#122
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Acum intreb și eu, de vpn ați auzit?

Edited by ro_explorer, 23 June 2019 - 11:46.


#123
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pirateaza si nemtii, stati linistiti. Bine, adevarul este ca numarul lor este infim mai mic decat in ro. Insa folosesc VPN. Cunosc un caz personal, omul avea colectie dd filme piratate :)))

Edit: Insa de asemenea cunosc si nemti care cheltuiesc cateva mii de euro pe jocuri originale anual (2-3k euronpe an). Este mai logic sa bage bani in jocuri.

#124
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,526
  • Înscris: 15.06.2007

View Postro_explorer, on 23 iunie 2019 - 11:46, said:

Acum intreb și eu, de vpn ați auzit?
daca aia merg pana in panzele albe, nu cred ca te scapa nici mama VPN urilor.  Acuma depinde pentru ce fapta, si cine anume cauta.

#125
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006

View Posttfmercedez, on 12 iulie 2019 - 00:27, said:

daca aia merg pana in panzele albe, nu cred ca te scapa nici mama VPN urilor.  Acuma depinde pentru ce fapta, si cine anume cauta.

Te scapa , daca ai VPN de calitate  cu kill-switch . Daca  ai vpn clasic si le cade serverul , tie o sa-ti mearga downloadul in continuare, doar ca necriptat ,deci o sa vada ISP-ul tot.

Cel  mai simplu , daca te pricepi ,  iti inchiriezi un VPS pe un server care nu tine loguri si iti faci propriul VPN .   Costa pana in 50$ pe an dar stii ca e al tau .

Edited by ct10dre, 12 July 2019 - 07:57.


#126
eugentim

eugentim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.12.2015
am primit instiintare de la avocat cu 510 euro de plata in rate de 20 de euro pe luna si ultima rata de 10 euro .macar au mai redus ceva de la 915 si e in rate .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate