Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Combinator, scarificator, cultivator

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Bre dici nu cereti detalii la producatorii de fiare sant obligati sa vi le dea .

#20
alexuts

alexuts

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 11.01.2015
Sincer nu as vrea sa le iau noi, mulțumesc oricum

#21
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Si la cele vechi te ajuta producatorii pt ca stiu ca vei lua piese de la ei ...nus batuti in cap ..

#22
alexuts

alexuts

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 11.01.2015
Bine,mulțumesc Irimia Ciprian

#23
midstar

midstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.05.2005
Salutare!
Vreau sa va intreb daca are cineva acest model de combinator si daca este bun: http://olx.ro/oferta...bb9ae6;promoted , Nu am bani de un Lemken compactor nou, iar sh de 3m (100 CP), nu gasesc. Restul furnizorilor de pe piata (Unia, Farmet, s.a.) nu pot livra in timp util, asa ca am ajuns la acest model, dar nu stiu cat de fiabil este. Comparativ cu celelate modele greutatea lui este aproximativ la jumatate si ma tem sa nu aiba un otel slab, care sa-mi faca probleme ulterior.
Multumesc.

#24
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Timp util ce inseamna?

#25
rionut83

rionut83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 12.11.2012
Vrei neaparat nou? Sunt in anunturi destule Lemken Rubin sau Lemken Heliodor.

#26
midstar

midstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.05.2005
@ Fedani - termenul de livrare pentru UNIA este dupa 15.05 iar Farmetul, in toamna abia. Eu am nevoia incepand cu 10.04
@ rionut83 - Rubin si Heliodor sunt Grape cu discuri, nu combinatoare, mie mi-ar trebui un Lemken Korund de 3 metri: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZckCeu-Yv_Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]; Eu am discuit din toamna, acum vreau doar sa dau un combinator sa consev apa.

#27
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016

 midstar, on 29 martie 2016 - 10:33, said:

Salutare!
Vreau sa va intreb daca are cineva acest model de combinator si daca este bun: http://olx.ro/oferta...bb9ae6;promoted , Nu am bani de un Lemken compactor nou, iar sh de 3m (100 CP), nu gasesc. Restul furnizorilor de pe piata (Unia, Farmet, s.a.) nu pot livra in timp util, asa ca am ajuns la acest model, dar nu stiu cat de fiabil este. Comparativ cu celelate modele greutatea lui este aproximativ la jumatate si ma tem sa nu aiba un otel slab, care sa-mi faca probleme ulterior.
Multumesc.
In oferta prezentată sint mai multe modele letak, modelul tractat compus din discuri oldulate, scormonitori si tavalugi. Are un vecin de 4metri pliabil. Face lucrare foarte bună zici ca-i grădină  in urma. In  2ani nu a avut probleme decit la mecanismul de ridicare din spate. Da cred ca e vina lui ca mers cam repede.
Am vrut sa iau si eu dar trebuia inainte plătit iar ei onorau comanda in min 14 zile așa cam renutat si am luat din zona mea unul similar alta marcă .

#28
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Cum o fi de care o fi face treaba mai buna decat freza .


#29
midstar

midstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.05.2005

 marinel1976, on 29 martie 2016 - 15:41, said:

In oferta prezentată sint mai multe modele letak, modelul tractat compus din discuri oldulate, scormonitori si tavalugi. Are un vecin de 4metri pliabil. Face lucrare foarte bună zici ca-i grădină  in urma. In  2ani nu a avut probleme decit la mecanismul de ridicare din spate. Da cred ca e vina lui ca mers cam repede.
Am vrut sa iau si eu dar trebuia inainte plătit iar ei onorau comanda in min 14 zile aşa cam renutat si am luat din zona mea unul similar alta marcă .
Multumesc pentru raspuns, eu vreau sa iau unul de 3,6 m purtat. Ma intereseaza mai mult sa nu cedeze cadrul si ghearele decat hidraulica de ridicare. Ce putere are tractorul vecinului?

 irimiaciprian1, on 29 martie 2016 - 17:16, said:

Cum o fi de care o fi face treaba mai buna decat freza .
Pe termen scurt freza face treaba buna, pe tremen lung insa conduce la destructurarea, la reducerea capilaritatii si  la tasarea solului.

Edited by midstar, 29 March 2016 - 19:50.


#30
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016
Daca-l iei repede cum îți trebuie e f bine. Daca esti din vestul țării e un  avantaj si pentru partea de service. Eu zic ca sint bune si mai ieftine decît altele similare,mai consacrate

#31
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
incearca la astia vezi cand pot si cum vrei  sa ti-l faca

#32
midstar

midstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.05.2005

 IdI1, on 29 martie 2016 - 19:58, said:

incearca la astia vezi cand pot si cum vrei  sa ti-l faca
Salut, stiam de ei, dar m-au dus in eroare cu o specificatie gresite pe site. Stii care este calitatea utilajelor pe care le fac? Multumesc.

#33
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
In orice domeniu sant scule utilaje ,profi, hoby.
Numa cel care le cumpara trebuie sa intaleaga asta .
Daca ai 5 ha o dai mai pe hoby.

#34
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Doar dupa yutube.
Pe mine m-a mancat si m-am scarpinat pana mi-am facut eu un combinator, nu ar fi mare filozofie, am dat si cu el intr-o radacina la 10 Km/h de era sa ma arunce de pe scaun si nu a patit nimic. Arcurile si sagetile le iau ei de undeva gata facute, standardizate, iar cadrul si rulourile il asambleaza ei.

#35
midstar

midstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.05.2005
Unul dintre importatori a postat ieri o filmare, numai ca mi-ar fi placut sa vad direct pe o aratura, nu pe un teren discuit deja:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EIaaGKa4VKY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
E ok combinatorul ca si constructie dar nu joaca in aceeasi liga cu lemkenul pe care ti-l doreai mai sus.
Aici nu ma refer la calitate ci la tipul organelor active si la ce posibilitati de prelucrare ai cu el.
Lemkenul este mult mai versatil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate