Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Curs Web Design

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Anonim46

Anonim46

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.10.2015

View Postmaxtron_69, on 28 octombrie 2015 - 16:53, said:

Web design = front-end developer (HTML, CSS, Javascript). Se imbina f f bine cu ceea ce tu faci acum. Este f f cautat. Mai cautat ca back-end-ul. Poate mai slab platit cat timp nu excelezi in Javascript. Daca devii f bun in Javascript salariul creste exponential (Angular, OOP)

Web developer =  back end developer (PHP, Python, Rubi)

Nu te lua dupa cei care te descurajeaza. E f buna ideea ta. Dar axeaza-te pe front end, pt ca acolo vei straluci din cauza experientei tale in design.


In sfarsit un raspuns care te motiveaza. Multumesc!

#20
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Dar te dezinformeaza. Insa pare ca-ti place.

#21
Anonim46

Anonim46

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.10.2015

View Postneagu_laurentiu, on 28 octombrie 2015 - 20:08, said:

Dar te dezinformeaza. Insa pare ca-ti place.

Tu spui ca sunt total opuse, el spune ca se imbina... prin articole gasesc acelasi lucru, ca se imbina, eu ce sa cred ? Poate dezvolti putin subiectul, aflam si noi adevarul daca internetul dezinformeaza :)

#22
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Chiar tu ai postat ca una lucreaza cu simtul artisticului si o zona a creierului iar alta cu logica si alta emisfera. Ti se par comune ? Nu trebuie sa intru in alte detalii, una-i matematicianul si alta artistul. Respectabile amandoua dar nu convergente.

#23
Anonim46

Anonim46

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.10.2015

View Postneagu_laurentiu, on 28 octombrie 2015 - 20:59, said:

Chiar tu ai postat ca una lucreaza cu simtul artisticului si o zona a creierului iar alta cu logica si alta emisfera. Ti se par comune ? Nu trebuie sa intru in alte detalii, una-i matematicianul si alta artistul. Respectabile amandoua dar nu convergente.

Acolo era vorba de diferenta dintre web designer si web developer, aici era vorba intre web designer si graphic designer. Credeam ca web developerul l-am scos deja din ecuatie Posted Image Tu cand ai spus ca sunt total opuse cred ca te-ai referit intre grafic designer si web developer si sunt de acord cu tine.

Edited by Anonim46, 28 October 2015 - 21:16.


#24
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Credeam ca am stabilit ce inseamna respectivii termeni ! Iar cat timp nu mai vrei partea artistica din proiectare si te legi de cea tehnica atunci vorbim de developer (irelevant API-ul),

Edited by neagu_laurentiu, 29 October 2015 - 07:03.


#25
neagumihai54321

neagumihai54321

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.12.2015

View PostStan_Patzitul, on 28 octombrie 2015 - 18:25, said:

Ai aici link catre Codecademy si alternative (destule), poti invata de acolo destule:
http://alternativeto...are/codecademy/
Dar o merge sa te angajezi invatand din tutoriale gen cum ai pus tu in link sau http://www.w3schools...l/html_head.asp ori https://dash.generalassemb.ly/ .Eu unul am terminat si un curs in care am primit o diploma 'Graduate of the  web design course “Competente Informatice” (organized by SC.CENTRUL DOXIS.SRL) ;  HTML; CSS Style;  PHP; Java SCRIPT' dar din care n-am invatat mai nimic, dar macar mi-a dat unpic de impuls sa folosesc mai usor linkurile de mai sus. Dar, in rest ca oportunitati nu prea gasesti toata lumea cere experienta 1-3 ani ca sa fii angajat si adica mi se pare foarte greu sa-ti gasesti ceva de lucru.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate