Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Lenovo ZUK Z1

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Daca interesează pe cineva se gaseste la 156€ (daca folosesti un browser mobil) sau 164€ (daca-l comanzi de la calculator) pe igogo.es



#20
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012

View Postsorin83, on 02 aprilie 2016 - 17:07, said:

Daca interesează pe cineva se gaseste la 156€ (daca folosesti un browser mobil) sau 164€ (daca-l comanzi de la calculator) pe igogo.es

aveam de gand sa-l iau de pe souq.com dar diferenta de pret de 300 m-ar tenta sa-l iau de pe igogo.es.
Ce parere ai de acest site (igogo), e primadata cand aud de el, si nici nu stiu vreo boaba de spaniola sa inteleg ceva de acolo. Transportul cat costa ? Sunt seriosi ? ai mai luat ceva de la ei ?

#21
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Am luat un telefon acum un an si ceva (tot asa la valoare mai mica decât restul pietei) si alte produse de valoare mai mica. Telefonul mi-a venit prin posta ungara si nu am platit tva la vremea respectiva. Nu pot garanta ca acum e la fel.
Transportul e fie gratuit fie se plateste de la caz la caz.
Desi e in spaniola site-ul produsele se livrează din China.

#22
iulian_arg

iulian_arg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.06.2014
Salut,

Se gaseste la 230 euro pe site-ul oficial www.zuk.eu transport gratuit si garantie 2 ani.
Pe igigo.es este 226 euro in momentul asta, deci oferta de 164 eur nu mai e.
Eu unul nu m-as mai incurca cu importul extracomunitar in conditiile astea.
Eu l-am luat cu 290 dar nu mai e "oferta" aia Posted Image.

Offtopic: cred ca in perioada asta de martie-aprilie-mai  e o perioada buna sa-ti iei telefon daca nu vrei chiar flagship-uri.
Au loc multe lansari si scad preturile modelelor mai vechi ca sa le faca loc.
Banui ca asta e motivul pentru care a scazut pretul pentru Z1 ca sa faca loc pentru urmatorul ZUK.

Edited by iulian_arg, 14 April 2016 - 14:49.


#23
eftincanicusor

eftincanicusor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 20.01.2016

View Postiulian_arg, on 14 aprilie 2016 - 14:41, said:

Salut,

Se gaseste la 230 euro pe site-ul oficial www.zuk.eu transport gratuit si garantie 2 ani.
Pe igigo.es este 226 euro in momentul asta, deci oferta de 164 eur nu mai e.
Eu unul nu m-as mai incurca cu importul extracomunitar in conditiile astea.
Eu l-am luat cu 290 dar nu mai e "oferta" aia Posted Image.

Offtopic: cred ca in perioada asta de martie-aprilie-mai  e o perioada buna sa-ti iei telefon daca nu vrei chiar flagship-uri.
Au loc multe lansari si scad preturile modelelor mai vechi ca sa le faca loc.
Banui ca asta e motivul pentru care a scazut pretul pentru Z1 ca sa faca loc pentru urmatorul ZUK.
Spune-mi te rog daca in acest timp de cand il ai  te-a nemultumit ceva la tel ,si daca ai avut probleme cu el? Cum sta cu semnalul la RDS ?

#24
iulian_arg

iulian_arg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.06.2014
N-am nemultumiri majore fate de telefon.
Singurele chestii sunt :
- uneori nu merge din prima "double tab to turn on",
- fara husa nu adera deloc in mana si daca ai mana uscata il poti scapa foarte usor daca nu esti atent.
- inca n-a venit oficial Cyanogen 13 cu android 6.0.
Semnalul RDS uneori fluctueaza foarte mult de la 4 - 1 - 4 liniute in cateva secunde dar in viata reala nu simt fluctuatiile astea si nici reclamatii n-am primiti cum c-as fi unreachable. Netul de la Digi merge incomparabil mai bine pe telefonul asta decat pe cel vechi chiar cand sunt ambele pe 3 g sau 3g+. Nu mai zic de 4G care e ideal si emrge foaarte bien chiar si in zone aglomerate de genul mall sau supermarket mare.

Mai ales la 230 euro e un best buy. Face fiecare cent si ca hardware si ca software. Saltul de la Lenovo P780 la Z1 e foarte mare cam din toate punctele de vedere.

Quad Qualcomm 2.5 GHz, 3 giga ram, 64G intern (flash superrapid) si bateria de 4100 mAh sunt punctele forte ale telefonului astuia.
Si Cyannogenul e de luat in seama.

#25
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

View Postiulian_arg, on 14 aprilie 2016 - 14:41, said:

Salut,

Se gaseste la 230 euro pe site-ul oficial www.zuk.eu transport gratuit si garantie 2 ani.
Pe igigo.es este 226 euro in momentul asta, deci oferta de 164 eur nu mai e.
Eu unul nu m-as mai incurca cu importul extracomunitar in conditiile astea.
Eu l-am luat cu 290 dar nu mai e "oferta" aia Posted Image.

Offtopic: cred ca in perioada asta de martie-aprilie-mai  e o perioada buna sa-ti iei telefon daca nu vrei chiar flagship-uri.
Au loc multe lansari si scad preturile modelelor mai vechi ca sa le faca loc.
Banui ca asta e motivul pentru care a scazut pretul pentru Z1 ca sa faca loc pentru urmatorul ZUK.
Din ce am văzut eu sunt 2 site-uri oficiale.... Pe cel de-al doilea site e mai scump telefonul dar au si varianta pe gri....
Întrebare: care e până la urmă site-ul oficial?

#26
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012
L-am cumparat acum o luna. (de pe souq  - emirate  cu 800 dirhami ~ 875 lei, garantie 2 ani, 2 folii de protectie ecran si husa din imitatie de piele alba)
Telefonul are finisaje foarte bune de calitate, e din metal si nu plastic.  Ce am observat ca un minus pe moment e greutatea telefonul de 175grame, dar m-am obisnuit. Totusi are baterie de 4100mah.
Se misca foarte bine, nu se incalzeste si bateria tine o zi folosit la maxim. celelalte telefoane trebuia sa le incarc de 3 ori pe zi. Am instalat si aplicatia S health de la samsung si iti contorizeaza pasii facuti pe zi, distanta parcursa.....
De auzit se aude foarte bine si tare, asta ma interesa mult sa se auda tare, cand esti in locuri unde e galagie.
Camera face poze decente ca si restul de telefoane, nu putem compara cu un aparat foto.
Cititorul de amprenta este foarte rapid. suporta 5 amprente in memorie.
Are usb type C !
Pot spune ca dupa o luna de folosire sunt foarte multumit.

#27
iulian_arg

iulian_arg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.06.2014
Superpret. Poti detalia un pic procedura de a comanda din Emirate?
E posibil sa mai iau unul pentru cineva si pretul mi se pare foarte bun.

Edited by iulian_arg, 15 June 2016 - 13:12.


#28
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012

View Postiulian_arg, on 15 iunie 2016 - 13:11, said:

Superpret. Poti detalia un pic procedura de a comanda din Emirate?
E posibil sa mai iau unul pentru cineva si pretul mi se pare foarte bun.
Mda aici e o problema. Noi avem o sucursala in emirate. Si in fiecare sapt vine sau pleaca cineva. Produsele se comanda acolo si se aduc in tara de colegi. Preturile sunt avantajoase deorece la ei nu se percepe tva. merita tot ce tine de ceasuri, parfumuri, electronice....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate