Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Inchiriere sala de sport scoli, licee

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Salut,
Stiti cumva daca se pot inchiria salile de sport ale scolilor sau liceelor? Daca ati mai auzit pe cineva care a inchiriat sau chiar voi imi puteti spune cam ce trebuie facut, ce roti trebuie unse?

Edited by 4evryng, 27 October 2015 - 14:23.


#2
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Se pot inchiria, cel putin cand eram junior faceam dansuri de societate in sala de sport al unui liceu. Dupa aceea s-au construit salile de sport "Nastase" si mergeam seara la tenis sau fotbal. Inchiriam sala pe ora, 40 sau 50 de lei ora, cu chitanta si tot la contabilitatea scolii.
Deci, presupun ca se poate, ia legatura cu directorul scolii a carei sala doresti sa o inchiriezi si vezi ce tarife se practica, faceti contract si totul e ok.

#3
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Erati o societate, o grupare din asta "oficiala"? Intreb pentru ca noi suntem asa cativa colegi care ne gandeam sa face chestia asta saptamanal. Probabil pana nu vorbim cu contabilitatea fiecarei scoli nu facem nimic.

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Se poate, dar depinde de ce fel de activitati vrei sa desfasori acolo.

#5
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
vrei sa te invatam cum sa dai spaga ?
e batai de cap sa o faci legal, adica consiliul local trebuie sa stabileasca daca o locatie poate fi disponibila http://forum.portal....howtopic=198132

Pun pariu ca banii intra in buzunarele conducerii scolii in 99% din cazuri.

#6
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Nu, eram cativa prieteni, ne strangeam puneam fiecare 10-15 lei si luam sala pentru 2 ore de miscare cam de 2 ori pe saptamana, ceea ce cred ca vreti sa faceti si voi, deci, cred ca puteti linistiti.

#7
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Ca tot romanu' vreau si eu sa fac miscare si acum ca e iarna nu prea mai merge pe camp un fotbal, o miutza o ceva. Si ma gandeam sa inchiriez o sala de sport a unei scoli pentru a juca ceva (fotbal, baschet, volei etc), dar spre mirarea mea nu prea exista asa ceva: doar sali de fitness peste sali de fitness. Slaba treaba ce sa zic.
Pai pe mine ma intereseaza ce fac aia din conducerea scolii cu banii luati din inchirierea salii? Eu daca as fi directorul scolii si as sti ca nu e folosita as da-o spre inchiriere atunci cand nu sunt ore si asa arata ca vai de capul lor, zic ca le-ar prinde bine pentru a strangi bani de o renovare in stilul asta. Daca se poate legal , daca nu asta e, semnatura mea de mai de jos e cat se poate de "spot on!"

Edited by 4evryng, 27 October 2015 - 14:55.


#8
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Din ce oras esti? Nu exista asa numitele sali "balon"?

#9
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View Post4evryng, on 27 octombrie 2015 - 14:41, said:

Erati o societate, o grupare din asta "oficiala"? Intreb pentru ca noi suntem asa cativa colegi care ne gandeam sa face chestia asta saptamanal. Probabil pana nu vorbim cu contabilitatea fiecarei scoli nu facem nimic.

va duceti seara la paznic si discutati direct cu el; ii dati  cateva sute de lei si ati rezolvat problema; (eventual ii ziceti si ca vreti sa reveniti regulat sa va rezerve anumite ore);

Edited by Claudiu_J, 27 October 2015 - 15:17.


#10
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 05.06.2006

View PostOmulLLORT, on 27 octombrie 2015 - 14:43, said:

Pun pariu ca banii intra in buzunarele conducerii scolii in 99% din cazuri.
Nu pune pariu ca pierzi ;)

#11
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Asa pentru 2 ore pe saptamana nu cred.
Pentru un contract pe 1 an 2 , probabil.

Edited by WindyZ, 27 October 2015 - 16:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate