Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Imaginile înfiorătoare ale invaziei migratoare și consecințele sale!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6153 replies to this topic

#2485
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postvio69a, on 21 noiembrie 2015 - 10:06, said:

Carol I  a construit o prea frumoasa moschee.
noroc ca eu mananc mult usturoi
Si nici macar gura nu-ti miroase , cred ca te speli pe dinti cu Abulafiadent , pasta de dinti minune.
Acuma compara putin 2 perioade istorice si ma anunti sa citesc si eu o concluzie.

#2486
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013
"Din două una, daţi-mi voie: ori să se revizuiască, primesc! dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în punctele esenţiale... Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!" :yes:

Quote

Aliatul bavarez al cancelarului german, Angela Merkel, i-a cerut acesteia din nou să limiteze numărul refugiaților primiți în țară, exigență formulată în numele "intereselor naționale" care divizează profund tabăra conservatoare, relatează vineri AFP.
"Vrem control, vrem ordine, dar vrem, de asemenea, o limită. Iar aceasta, în numele intereselor naționale", a declarat ministrul-președinte al landului Bavaria, Horst Seehofer, cu prilejul congresului conservatorilor bavarezi (CSU) al căror șef este. .................
Sursa : http://www.agerpres....atilor-21-54-15  

Edited by Marcel_P, 21 November 2015 - 12:24.


#2487
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postgigifenomen, on 21 noiembrie 2015 - 03:11, said:

[ http://www.bruceonpolitics.com/wp-content/uploads/2015/05/Lebanon-islam-650.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
bati campiile cu gratie sa stii
daca ar fi adevarat ce spui matale, eram deja in razboi
faptul ca injurati, amenintati, momiti sa se radicalizeze, aflati sub diferite presiuni musulmanii libanezi nu se radicalizeaza denonta ca au mai multa minte decat unii useri de pe forum.


View PostRosebud09, on 21 noiembrie 2015 - 05:43, said:

Voi toti va cereti afara prin modul in care intelegeti sa purtati discutia.
Nu trebuie printscreen, aveti fiecare oglinzi.
si ce te faci cu aceia care nu se vad in oglinda din cauza ditamai barnelor?

Edited by ThinkAbout, 21 November 2015 - 16:36.


#2488
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

View PostThinkAbout, on 21 noiembrie 2015 - 16:35, said:

...
si ce te faci cu aceia care nu se vad in oglinda din cauza ditamai barnelor?

iti pui ochelarii si te mai uiti odata

#2489
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postsabazios, on 21 noiembrie 2015 - 20:12, said:

iti pui ochelarii si te mai uiti odata
Eu in mod sigur nu sint sifon , oricit de beat asi fi la un moment dat , mai sint vre-o @Citiva care bag mina in foc ca nu dau jeturi la @Mozi , in general ne simteam bine si era totul ok.
Oare cine sa fi facut scandal , cine sa fi facut reclamatii anonime la militie , oare cine este colaborator ?

Edited by lil debul, 21 November 2015 - 20:29.


#2490
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostThinkAbout, on 21 noiembrie 2015 - 20:31, said:

pe pariu ca daca pune Rosebud printscreen Sofica este cap de lista? Posted Image
Te sustin in demers , hai ca la faza asta sintem pe aceasi lungime de unda , chiar ar fi interesant de vazut cine are coae si cine e chizda dar totusi sa nu acuzam @Useri fara motiv si probe , ai putea sa iti iei o pauza din cauza acestei afirmatii , e "Atac la persoana".

Edited by lil debul, 21 November 2015 - 21:04.


#2491
gigifenomen

gigifenomen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 02.07.2015
German authorities covered up the fact that explosives were found during an attempted terror attack at a soccer stadium earlier this week. An eyewitness who was an ambulance driver was told to keep quiet about what he saw. Many attacks, rapes, and other crimes committed by migrants across Europe have gone unreported.InfoWars 2015 Nov 20 (Story) (Cached)

Ca de obicei cand sunt crime comise de musulmani, presa si politia nu spun de ele, nu dau poze, nume, rasa/religia criminalilor,ca sa nu compromita nobilele idealuri ale imigratiei fara frontiere...tradatorii sunt peste tot, n-au nici o scuza.


Most of the funding for ISIS originates as private and government donations from Saudi Arabia and other Gulf states, such as Qatar and UAE. None of these countries are willing to accept refugees. US Senator, Rand Paul, proposes stopping weapons sales to these countries until they take in refugees. He also says that massive data collection supposedly to vet the refugees is overwhelming and does not work. Fox News 2015 Nov 19 (Story)

'Nearly impossible' to find jihadists among migrants, Greeks warn...  evident, doar daca nu ridica mana sus si se predau singuri lol

LOCKDOWN: Brussels under serious terrorism threat after Paris attacks...

Chemicals, explosives found...

Water supply under heavy guard...

Edited by gigifenomen, 21 November 2015 - 23:06.


#2492
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postlil debul, on 21 noiembrie 2015 - 21:03, said:

Te sustin in demers , hai ca la faza asta sintem pe aceasi lungime de unda
Şi eu o susţin, chiar dacă n-ar trebui să fie supărată, tot ea are cea mai mare şi groasă bârnă dintre toţi. În print-screenul postat de Admin, apărea în topul listei de raportori. :D

View PostRosebud09, on 21 noiembrie 2015 - 05:43, said:

Voi toti va cereti afara prin modul in care intelegeti sa purtati discutia.
Nu trebuie printscreen, aveti fiecare oglinzi.

Subtil răspuns, trebuia citită între rânduri postarea întreagă, cel mai probabil nu există niciun user care să fi cerut închiderea acelui subiect, a fost iniţiativa proprie a canadianului.
Amintiţi-vă doar de câte ori m-a ameninţat pe mine cu închiderea topicului despre multiculturalism, sau că "ne ia jucăria" la topicul despre Statul Islamic.
Rosebud nu e chiar cel mai mare fan al libertăţii de exprimare.

Mă rog, pt. alţi useri nu garantez, dar eu n-am făcut o cerere de închidere a discuţiei.

View PostRosebud09, on 21 noiembrie 2015 - 05:43, said:

Incet incet devenim toti combatanti in razboiul care se prefigureaza, cum am mai spus, dorit exact de cei pe care-i consideram adversari.
Închiderea acelui topic a fost soluţia evitării războiului. Ce gest eroic ai făcut... :lol:

View Postgigifenomen, on 21 noiembrie 2015 - 23:05, said:

'Nearly impossible' to find jihadists among migrants, Greeks warn...  evident, doar daca nu ridica mana sus si se predau singuri lol
"Contrary to what is thought, it is quite easy to enter and exit the European Union without being caught," says French criminologist Christophe Naudin.

Deja că mulţi jihadişti au paşapoarte europene, spre exemplu cei 11.000 cu fişă S pt. radicalizare, numai în Franţa.
Dacă-i luăm în considerare pe cei din Belgia, UK, Suedia, ţi se ridică părul pe ceafă.
Nici nu-i nevoie să mai exporte jihadişti din Siria sau Iraq, viermele a pătruns de multă vreme în fruct.

#2493
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postlil debul, on 21 noiembrie 2015 - 21:03, said:

Te sustin in demers , hai ca la faza asta sintem pe aceasi lungime de unda , chiar ar fi interesant de vazut cine are coae si cine e chizda dar totusi sa nu acuzam @Useri fara motiv si probe , ai putea sa iti iei o pauza din cauza acestei afirmatii , e "Atac la persoana".
si eu ma sustin in demers, sunt curioasa cine a facut cele mai multe rapoarte pe topicul despre Parisul sub atac.
si imi sustin si afirmatiile, neatacabile la persoana

A video has been posted online in which a man, who says he is a Muslim living in Europe, erupts in a four-letter rant about the Paris massacre. In the three-minute clip, the man tells Muslims to leave if they don’t respect the country they are in.
The video emerged after the wave of terror attacks in Paris on Friday and has been widely shared online.
The unnamed man, believed to live in the UK, admits in front of the camera that those who carried out the massacre “were Muslims, no mistake,” asking further: “The question is, do you have the right to kill? F*** you, you don't. If you don't like this country, why the f*** do you come? If you do not have respect for this country, why the f*** do you come?"
“You came, you know why, because you believed the judiciary here gives you protection, because the laws here give you protection, because the economy here makes you flourish. Why the f*** did you come otherwise?” the man continues.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aj12Yrib9ic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
.

#2494
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Adevărul e dureros, n'est-ce pas Criss? :lol:

http://www.dailymail...social-facebook
Former British home secretary ridicules Europe's borders as French PM says Paris jihadists exploited migrant crisis to 'slip in' to France
A former British home secretary has ridiculed the EU's passport-free zone after it emerged the Paris attackers were able to roam the continent unchallenged before going on to kill 129 people.

Lord Reid, who is now chairman of the Institute for Security and Resilience Studies, said the system was riddled with holes that allow criminals and terrorists to move around freely.
His comments came as French Prime Minister Manuel Valls said the terrorist cell which carried out the Paris massacres took advantage of the refugee crisis to 'slip in' to France.

Police suspect Samy Amimour, one of the Bataclan killers, had also returned from Syria to Belgium 'in all likelihood via Greece', according French newspaper Le Monde.
Salah Abdeslam, the gunman who is still thought to be on the run, entered Europe from Syria via Greece 'with his own passport'.
Meanwhile, another of the terrorists used a passport in the name of a Syrian soldier who was killed several months ago fighting for the regime of Syrian President Bashar al-Assad.

#2495
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Paza de coasta greaca este acuzata ca ar fi rasturnat o barca cu 50 de refugiati.
Turcii au postat un film, al unor pescari turci, dar grecii neaga complet.

"Valorile noastre umane si nationale ne fac sa salvam vieti si nu invers.
20.000 de vieti au fost salvate in anul 2015, filmul nu arata nimic concret si corect"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-5MCBw1pFL4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio69a, 22 November 2015 - 01:10.


#2496
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Asta e,cand autoritatile esueaza se ajunge la asa ceva. Nu pricep ce te mira. Daca erau francezi cred ca le dadeau si in cap sa moara sigur.

#2497
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postvio69a, on 22 noiembrie 2015 - 01:09, said:

filmul nu arata nimic concret si corect"
Filmul arată, sau cel puţin aşa sper, că până şi pazei de coastă i-a ajuns răbdarea până la grumaz cu fluxul neîncetat de barbari invazivi.
Foarte bine, să-i lase în voia lui Allah. Posted Image

#2498
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostTinkerbelle, on 22 noiembrie 2015 - 01:18, said:

Filmul arată, sau cel puţin aşa sper, că până şi pazei de coastă i-a ajuns răbdarea până la grumaz cu fluxul neîncetat de barbari invazivi.
Foarte bine, să-i lase în voia lui Allah. Posted Image

Te inseli, situatia a fost analizata la nivele superioare si chiar daca este un incident
nedorit s-a dat ordin de a se face tot posibilul a salva cati mai multi oameni in pericol.

O insula are de doua ori mai multi refugiati/imigrani decat locuitori si nu le-a ajuns rabdare la grumaz.
Mai mult, ajuta, trateaza, hranesc oamenii si mai ales copii.
Asa au invata la strabunici,  bunici, la parinti si asa s-ar bucura sa fie si copii lor.
Precum acea Anca despre care a scris aici TA

Edited by vio69a, 22 November 2015 - 02:01.


#2499
Mitushpalanoiu

Mitushpalanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 22.03.2015

View Postlil debul, on 21 noiembrie 2015 - 21:03, said:

Te sustin in demers , hai ca la faza asta sintem pe aceasi lungime de unda , chiar ar fi interesant de vazut cine are coae si cine e chizda dar totusi sa nu acuzam @Useri fara motiv si probe , ai putea sa iti iei o pauza din cauza acestei afirmatii , e "Atac la persoana".

chiar , sa vedem cine este cu reporturile asa ca distractie Posted Image,
bah dar sa ma gandesc daca am dat vreodata report de cand am contul...bah am dat o data cred ... iar cui am dat eu report banuiesc ca stie, este chiar un moderator Posted Image baiat de treaba moderatorul dar ne contrazisesem incontinuu la un moment , a fost mai demult.,  fiind moderator stiam ca  va stii de reportul meu la adresa lui Posted Image
sa vedem cine sunt aia cu reporturile Posted Image
intr-un fel treaba cu reportul mi se pare ca aia  de la gradinita cu ” tovarasa educatoare, xsulescu nu-mi da jucaria”
despre moderatori Catalina este foarte finuta, incearca sa impace pe toata lumea cu mare finete , desi aici suntem de multe ori  ca la un concert de manele

Edited by Mitushpalanoiu, 22 November 2015 - 01:45.


#2500
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postvio69a, on 22 noiembrie 2015 - 01:33, said:

s-a dat ordin de a se face tot posibilul a salva cati mai multi oameni in pericol.
O insula are de doua ori mai multi refugiati/imigrani decat locuitori si nu le-a ajuns rabdare la grumaz.
Imbecili craşi, dhimmi...ăia care-l invită cu braţele deschise pe Hannibal, merită să primească tot ce le prepară destinul.

#2501
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostTinkerbelle, on 22 noiembrie 2015 - 02:21, said:

Imbecili craşi, dhimmi...ăia care-l invită cu braţele deschise pe Hannibal, merită să primească tot ce le prepară destinul.


Nu-i invita, dar daca vin sunt tratati ca oameni nu ca djimmi
Insularii spun ca sunt crestini, ca au in fata oameni in suferinta, ca omeneste este sa ajuti aproapele, fara sa il intrebi cine este
si sunt impacati cu destinul care pana acum le-a suras

Pe principiul asta s-a scris minunata carte "Mizerabilii"

#2502
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Si rahatii aia de musulmani islamisti dc nu se comporta la fel ? Vezi unde e problema ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate