Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Bitdefender Total Security 2016 autentificarea e un chin

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Nu cred ca va merge. Mai bine faci alt cont pt noua oferta.

#20
Sarah_N

Sarah_N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 18.10.2008
Am instalat si eu Bitdefender 2016 de curand si desi am cumparat licenta din Central nu mi-o recunoaste. Nu am primit la cumparare vreun cod de licenta de la ei sa-l introduc, din Central imi spune ca BitD 2016 mi-a expirat, am scris si pe forumul lor, nimeni nu are o solutie, desi toti se confrunta cu problema asta!

#21
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
O problema asemanatoare am avut si eu. Cica la suport mi-au recomandat sa-mi fac alt cont.
E o porcarie chestia asta cu contul.

#22
Old-Smokie

Old-Smokie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.04.2008
Subscriu referitor la cont, inainte era mai simplu.

Am patit si eu ceva de genul asta, vedeti postul nr. 14 pe prima pagina. Daca imi fac alt cont ca sa activez licenta, probabil ca trebuie mai intai sa-mi elimin PC-ul din contul actual, ca sa-l pot trece in contul nou, cu speranta ca asa voi putea utiliza licenta pe care am platit-o.

Eu am fost de buna credinta, furnizorul insa nu.

Lasa ca alta data nu mai cumpar.

Edited by Old-Smokie, 25 January 2016 - 18:46.


#23
Sarah_N

Sarah_N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 18.10.2008

View Postzzhunt, on 25 ianuarie 2016 - 18:23, said:

O problema asemanatoare am avut si eu. Cica la suport mi-au recomandat sa-mi fac alt cont.
E o porcarie chestia asta cu contul.

Eu inca astept raspuns de la ei... Au zis cica sa am rabdare, mi-au dat un tichet cu nr., eu le-am dat detalii cu problema mea si print screen.

#24
prizainel

prizainel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.06.2007
TS 2016 este o MEGA teapa!

Deci dupa 2 ore de vorbit la ei la suport, pot sa spun urmatoarele:

1. Daca nu ai conexiune la internet, produsul NU functioneaza! NU se face logarea, practic esti fara protectie!
Cazul nostru (firma) - mergi la client cu laptopul, iti da un stick, CD etc, sa copiezi ceva, oferta, configuratie, esti fara protectie, te poti virusa!
2. Cumperi 3 licente, dar acum licentele sunt pentru acelasi utilizator - adica sunt pentru tine daca ai laptop1, laptop 2 si PC - pentru ca te loghezi cu un cont unic, daca te loghezi cu acesta la alt PC, PC-ul din urma are acces la contul de mail cu care este inregistrat!
Cazul nostru - configurezi pe cont X, pui licenta la Y si Z, si Y si Z au acces la mail-ul lui X permanent - daca nu dai acces, nu te poti loga, nu ai protectie, etc, vezi punctul 1.
3. Am facut downgrade la versiunea 2015 TS, care functioneaza cum ar trebui sa o faca un antivirus care se numeste TOTAL

Concluzii:
Vrei sa dai bani, sa fie ok, toata lumea sa munceasca si sa isi primeasca rasplata, dar ei au grija sa te pacaleasca!
Mare grija!

OBS: Daca ti se intrerupe netul, dupa ce te-ai logat, tot ramaii FARA protectie, pentru ca se fac verificari PC-Server BitDefender in permanenta - cica pentru protectia PC-ului Posted Image)

View Postccdsah, on 26 octombrie 2015 - 22:15, said:

De ce naiba BTS 2015 cere autentificare la fiecare logon -adica nu devine activ pana nu ma autentific? Pai pana ma autentific eu virusii pot sa-si faca de cap cum vor? Mi-a placut BIS 2015, dar versiunea 2016 e un jaf ordinar!
Pam pam!

Edited by prizainel, 27 January 2016 - 21:09.


#25
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Ma inscriu si eu in club cu urmatoarea problema: nu se instaleaza TS2016 nici "batut".
Se descarca pachetele, se dezarhiveaza, apare primul "ecran" de instalare dupa care intra intr-o bucla cu descarcare>dezarhivare>primul ecran si tot asa cel putin 3 ori. Daca restartez laptopul fara a sterge kitul din "Downloads" intra intra in aceeasi bucla.
Laptopul e decent spre bun (I7-6500U, 8GB Ram, SSD de 256GB); avea instalat Win 7Pro pe care l-am upgradat la Win 10Pro.
Iar Total Security e cumparat (licenta pt. 3 utilizatori).

Edited by danv6, 07 March 2016 - 10:46.


#26
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Dezinstaleaza tot ce tine de BTS, restart, si incearca din nou.
Si inca ceva, daca ai vreo versiune instalata, elimina pc din cont.

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Pe Windows 10 nu mi-a mers nici mie BIS2016 decat folosind installerul complet. Cu web installerul nu a vrut.

#28
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Un sfert de reusita: nu mai intra in bucla. Posted Image
Am dezinstalat si sters tot ceea ce am vazut. Am sters laptopul din Bitdefender Central. Mi-am trimis un link de instalare de pe alt sistem (cum am zis, licenta multipla). Din pacate singura chestie obtinuta este ca acum am un unic ciclu descarcare>dezarhivare>prim ecran. Dupa aparitia primului ecran nu se mai intampla nimic.

@eiffel: scuze, sunt cam noob. Instaler complet inseamna cumva CD de instalare? Daca da, am doua probleme:  (1)licenta am cumparat-o online/link si (2)laptopul nu are unitate optica.

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Nu - inseamna fisierul complet cu peste 100 Mb marime. Asa zisul offline installer, dar se pare ca nu mai exista.... :(
Anul trecut gasisem link pe forumul lor. Acum zic ca nu il mai distribuie.

Mai ar fi o sansa sa dezinstalezi tot cu asta - http://www.bitdefend...installTool.exe si sa o iei de la capat.

#30
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Am mai incercat o instalare. Nu s-a intamplat nimic diferit de ce am descris anterior. Am folosit utilitarul de dezinstalare de mai sus, urmat de o noua incercare. Acelasi rezultat ca si mai inainte. Acum am instalat Avast free. O sa mai incerc alta data.

#31
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Intr-un final glorios am reusit sa instalez TotalSecurity 2016.
Am resetat Win 10, am incercat sa instalez o versiune trial dar fara niciun rezultat. La un moment dat am ajuns si pe CNET; cand eram pe siteul asta mi-a cerut sa descarc "bitdefender agent" (parca). Dupa ce l-am descarcat, am putut instala Total Security 2016. Nu sunt sigur daca resetarea m-a ajutat ori 'agentul'.
In schimb in urma resetarii am capatat alte belele, Am pierdut din aplicatiile preinstalate pe laptop si de asemenea am constatat ca nu se poate instala iTunes. Probabil ca si alte aplicatii vor avea probleme la instalare.Posted Image

Edited by danv6, 12 March 2016 - 22:20.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate