Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Opel astra caravan-ce parere aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
avlsystems

avlsystems

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2005
Ce parere aveti despre Opel astra caravan?
Ce motorizare preferati?
Sunt chiar la preturile pe care le vad eu pe mobile.de?

#2
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 17.10.2003
Vorbesti de SH sau modelul nou?
Daca e vorba de SH, preturile sunt destul de convenabile, in Romania exista o gramada de Astra Caravan.

#3
avlsystems

avlsystems

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2005

View Postakeem, on Jan 23 2006, 12:24, said:

Vorbesti de SH sau modelul nou?
Daca e vorba de SH, preturile sunt destul de convenabile, in Romania exista o gramada de Astra Caravan.


vorbesc de sh-uri

#4
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 22.01.2006
astra classic II caravan e chiar ok
consuma putin, e fiabila (rom e plina de ea), e......... buna

#5
michael_tm

michael_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 11.02.2006
Am Opel ASTRA CARAVAN din 2002 (1.6 Benzina) luata aproape nou din Germania in 2002 [ la 6000km] (iesea la acelasi pret ca aici dar avea multe optionale incluse pentru care aici plateai bani grei -> CD, 4 AIRBAGS in loc de 2, GENTI ALU, COMENZI VOLAN etc) si nu am avut probleme cu ea, deci merita 100%. Ba chiar indraznesc sa spun ca e cea mai convenabila masina SECOND pentru Romania, azi.

Are printre cele mai ieftine piese de schimb, gasesti mecanici buni fara sa mergi la reprezentanta, gentile ALU sunt cele mai rezistente (fata de Renault la care la o groapa mai mare s-au dus...) pe scurt, fiabil si rezistent, 4 stele la CRASH TEST, merge cu 160kmh fara ca sa ti se para foarte turat motorul (spre deosebire de RENAULT sau SKODA pe benzina care la viteza aia fac un zgomot de avion...).

Vreau sa o vand pentru ca are deja 4 ani dar am fost extrem de multumit de ea.
Consumul e de 7l/100km daca mergi normal si 8-10litri/100km daca o forjezi.

Edited by michael_tm, 12 February 2006 - 11:54.


#6
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006
foarte convenabila,una diesel gasesti cu putzin sub 6000 €,combi,limuzina este putzin mai scumpa

#7
warmaster

warmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.07.2004
Am si eu un Opel Astra Caravan diesel din 95. Si sunt multumit de ea, consuma putin (6%). Ma cam bate gandul sa o vand si sa iau acelasi model mai nou.

#8
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Poate ma ajuta careva

Am un Opel Astra din 2001, luat second hand; de curind a inceput sa mi se aprinda la bord alarma sistemului de racire/aer conditionat.
Am fost cu ea la un service, electricianul ala a pus testerul pe ea si a gasit unde era defectul - la o mufa cu 8 contactori undeva sub masina (intre roata stinga fata si radiator).
Problema e ca atunci cind a desfacut mufa s-au desfacut si toate cele 8 fire - evident erau slabite. Acuma nu mai stie cum sa le puna inapoi, in ce ordine. Si nu mai gasesc pe nimeni care stie, toti electricienii auto la care am fost spun ca le e frica sa nu prajeasca calculatorul de bord.
Am fost si la o reprezentanta Opel, mai rau! Nici nu stau de vorba, vor sa-mi schimbe tot calculatorul de bord - numai 2000 euro.
Cine stie pe careva care se pricepe?

#9
aditzuuu1556

aditzuuu1556

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 02.06.2006
eu am o vectra din 2001 si sunt f.multumit de ea!   Din cate am auzit si astrele sunt bune(la consum la piese)

#10
EUGENVASILE1982

EUGENVASILE1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2012
SALUTARI AM SI EU CEVA PROBLEME CU UN ASTRA COMBI  CEI DREPT E DIN 93  MERGE SUPER BINE DAR IMI BATE USA DE LA PORTBAGAJ LA TREPIDATI SI NU MAI STIU CE SAI FAC CINE MA POATE AJUTA SI PE MINE?

#11
stuiberv

stuiberv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 10.08.2006

View Postjafo, on 16th May 2006, 08:16, said:

Problema e ca atunci cind a desfacut mufa s-au desfacut si toate cele 8 fire - evident erau slabite. Acuma nu mai stie cum sa le puna inapoi, in ce ordine. Si nu mai gasesc pe nimeni care stie, toti electricienii auto la care am fost spun ca le e frica sa nu prajeasca calculatorul de bord.
Am fost si la o reprezentanta Opel, mai rau! Nici nu stau de vorba, vor sa-mi schimbe tot calculatorul de bord - numai 2000 euro.
Cine stie pe careva care se pricepe?

Cauta pe cineva cu un Opel ca al tau si roaga-l sa iti trimita o poza cu mufa.

EDIT: Ar trebui sa gasesti ajutor pe forumul Opel.

Edited by stuiberv, 19 March 2012 - 11:12.


#12
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
In sase ani cred ca si-a rezolvat problema... (probabil a schimbat si masina de atunci)

#13
stuiberv

stuiberv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 10.08.2006

View Postalexx1402, on 19th March 2012, 12:55, said:

In sase ani cred ca si-a rezolvat problema... (probabil a schimbat si masina de atunci)

:DD.

Sper ca s-a rezolvat, cautam pareri despre Opel astra si am gasit topicul asta, cu un raspuns recent, nu m-am uitat si la celelate posturi de cand sunt :).

#14
cezaross

cezaross

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2017
TAPITERIE PLAFON DEZLIPITA

Buna ziua , am si eu o problema , de ceva timp incoace tapiteria plafonului de pe Astra-ul meu caravan a inceput sa se dezlipeasca. Cinceva cu vreun sfat sa pot remedia problema? MS anticipat!

#15
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

View Postcezaross, on 06 decembrie 2017 - 01:59, said:

TAPITERIE PLAFON DEZLIPITA

Buna ziua , am si eu o problema , de ceva timp incoace tapiteria plafonului de pe Astra-ul meu caravan a inceput sa se dezlipeasca. Cinceva cu vreun sfat sa pot remedia problema? MS anticipat!
Da. Schimba plafonul cu totul. Si deschide topic nou, asta e de acum 5 ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate