Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Fallout 4

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#37
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014
Am incercat si eu Fallout 4 (tot la fel, sa vad cum e - nu stiam daca o sa imi mearga - nu am mai jucat seria). O sa il cumpar, ulterior. Cum zicea si colegu' mai sus... Ce i5 quad core? Ce 8GB Ram inutili? Doamne feri! Imi merge perfect (pe low, ce-i drept) pe un G3250 Dual Core de 3.2 Ghz, 4 GB Ram si o placa video GTX 750 1GB StormX OC. Un singur lucru nu imi place pana acum. Are doar rezolutii 16:10 si 16:9... Am 4:3. Cam criminal modul de a juca, dar ce sa si fac. Daca merita, o fac si p'asta.

#38
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
La ce engine graphic invechit are pe mine nu ma mira, ce ma surprinde e ca e plin de buguri.

Creation Engine e defapt un Gamebryo putin modificat.

#39
ragabader

ragabader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2008
Ce-i asta? http://www.altex.ro/...ode-in-a-box-pc ca nu are nici o explicatie

#40
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Nu stii ce e Season Pass? E un DLC mai mare care iti da acces la alte DLC-uri mai mici care o sa fie lansate in viitor.

#41
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
E inebunita lumea deja :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e4E5IBeWwO0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Inebunita de ce? De animatiile alea de rahat? De simplificarea sistemului de dialoguri, eliminarea sistemului Skills, grafica și animațiile sub standard pentru anul 2015 și lipsa reactivității lumii. Jocul e mediocru, putem spune chiar dezamagirea anului.

Pe metacritic are nota 5 de la utilizatorii http://www.metacriti...me/pc/fallout-4 Eu ii dau un 7 cu indulgenta, asta e joc de 2010 nu 2015.

Edited by Papillon_, 10 November 2015 - 23:30.


#43
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
De poveste, de atmosfera, de totul... mai ales ca e scalabil si pe sisteme mai vechi Posted Image

Nu inteleg de ce esti asa negativist, parca ai duce o lupta contra lui...

Edited by andreic, 11 November 2015 - 00:21.


#44
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostPapillon_, on 10 noiembrie 2015 - 23:28, said:

... eliminarea sistemului Skills...

Cum adica?

#45
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
"Skills are gone, reputation is gone, dialogs with more than 4 options are gone, skill checks in dialogs are gone with the skills. Just go kill more raiders, ghouls, rad roaches. Repeat."
Nici macar numai e un RPG adevarat e un FPS cu elemente de RPG. Povestea principala e slaba caracterele nu sunt asa de dezvoltate ca in Fallout New Vegas.

Nu sunt negativist asta e realitatea, bine majoritatea il pirateaza si nu il judeca cum ar trebui. In fine vad ca lumea e din alta poveste pe aici poate nu vorbim de acelasi joc sau va plac mediocritatile la 60 euro!

Edited by Papillon_, 11 November 2015 - 09:58.


#46
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007
Pe Ultra deseori vad texturi foarte low res , personajele nu au nici un fel de skin shader , texturi alfa pentru vegetatie cu bug-uri . Desi e mai detaliat arata sub Call of Pripyat care a aparut acum 6 ani .

Edited by gi_fubar, 11 November 2015 - 17:05.


#47
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostPapillon_, on 11 noiembrie 2015 - 09:48, said:

"Skills are gone, reputation is gone, dialogs with more than 4 options are gone, skill checks in dialogs are gone with the skills. Just go kill more raiders, ghouls, rad roaches. Repeat."

Foarte, foarte nasol! Pai fara skill-uri si dialoguri serioase ii Serious Sam.

#48
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View PostPapillon_, on 11 noiembrie 2015 - 09:48, said:

"Skills are gone, reputation is gone, dialogs with more than 4 options are gone, skill checks in dialogs are gone with the skills. Just go kill more raiders, ghouls, rad roaches. Repeat."
Nu mai publica povesti de net... ia de aici cum actioneaza skill-urile:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VOOz_fHHt0o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Jocul s-a mai imbunatatit si skill-urile au evoluat dar necunoscatorii nu se prind... filmul e de cateva luni (poate dinaintea de fixarea tuturor detaliilor finale), acu ca s-a lansat fiecare poate testa daca are skill cand tinteste ceva anume, atat ca e controlat altfel, mai smart Posted Image

Edited by andreic, 11 November 2015 - 18:37.


#49
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postandreic, on 11 noiembrie 2015 - 18:21, said:

Nu mai publica povesti de net... ia de aici cum actioneaza skill-urile:

M-am mai linistit! :D

#50
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Postgi_fubar, on 11 noiembrie 2015 - 16:37, said:

Pe Ultra deseori vad texturi foarte low res ,
Posibil sa nu fie ulta la orice textura, doar unde chiar conteaza, deasemenea tine cont ca ultra poate lua mai multa memorie decat are placa video. Jocul are 25-30GB si vine pe blueray versiunea psx4. Cea de PC e trunchiata in dvd pentru ca te obliga sa instalezi restul de pe net/steam...

Edited by andreic, 11 November 2015 - 19:50.


#51
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
eu l-am primit ieri ca l-am comandat de pe amazon si e super :D (cel putin mie imi place - il joc pe ps4). Pana acum The witcher 3 si diablo 3 e cele mai bune jocuri pe care le-am jucat.

#52
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostAndreysc7, on 11 noiembrie 2015 - 20:32, said:

Pana acum The witcher 3 si diablo 3 e cele mai bune jocuri pe care le-am jucat.

Sincer, Diablo 3 mi se pare cel mai slabut din serie. Nici n-am mai dat banii pe ad-on.

Edited by edy_wheazel, 12 November 2015 - 07:53.


#53
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Chiar ca Diablo 3 e cel mai slab din serie.  Fallout is all about the hype, the Witcher 3 is the real quality.

View Postgi_fubar, on 11 noiembrie 2015 - 16:37, said:

Pe Ultra deseori vad texturi foarte low res , personajele nu au nici un fel de skin shader , texturi alfa pentru vegetatie cu bug-uri . Desi e mai detaliat arata sub Call of Pripyat care a aparut acum 6 ani .
Chiar si L.A Noir care a fost lansat acum 4 ani îi da clasa la animatii. Metro 2033, Metro: Last Light sunt de asemnea mult mai reusite.
Fallout 4 =  hype, animatii oribile, grafica de 2010, poveste mediocra, dialoguri slabe, plin buguri, optimizare proasta, timpi de incarcare mari. E praf. Mai bine joci Metro, S.T.A.L.K.E.R, Wasteland 2 decat panarama asta.

Edited by Papillon_, 12 November 2015 - 10:10.


#54
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007
Are totusi ciclu dinamic zi-noapte , efecte de ploaie - ceata , lumina volumetrica (godrays) asta a aparut prima data in Crysis . Ceea ce este suparator sunt texturile foarte low pe care le intalnesc in cladiri . E normal asta ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate