Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Philips S396

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Poti sa te uiti si la Lumia 640, daca tot e in oferta lor, cu 50 lei mai scump si suporta 4g. Se va misca mai bine ca orice Android in bugetul ala.

#20
vadrian97

vadrian97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.05.2013
Robiacs este interesant telefonul,dar as dori sa merg pe android deoarece doresc sa ma mai joc si eu din cand in cand.
Decebal daca se poate sa lasi un reply sau un mesaj privat dupa ce ai achizitionat acel lenovo sa imi spui cum ti se pare,cum merge dupa update-ul la lollipop,am vazut multe cuvinte de lauda aduse acelui lenovo .
anoniymus ce telefoane allview detii? iar cat despre e4,am vazut ca au si versiunea e4 lite cu 1gb ram tot quad dar imi place design-ul la el,din cate am inteles pe margini ar fi aluminiu si din cate am vazut pe internet la teste e4 lite scoate in antutu 26.000,lenovo/philips scot la 17-18.000 ce parere ai despre aceasta varianta lite?

#21
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Nu mi-am luat inca acel lenovo. Eu zic ca merita avand in vedere ca are o baterie uriasa. Il dau in masa de 4G ca exista si wifi si mi-l iau. Nu am bani sa-mi iau un telefon mai performant.

#22
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postvadrian97, on 25 octombrie 2015 - 19:18, said:

anoniymus ce telefoane allview detii? iar cat despre e4,am vazut ca au si versiunea e4 lite cu 1gb ram tot quad dar imi place design-ul la el,din cate am inteles pe margini ar fi aluminiu si din cate am vazut pe internet la teste e4 lite scoate in antutu 26.000,lenovo/philips scot la 17-18.000 ce parere ai despre aceasta varianta lite?
Pe astea doua:
1. http://allview.ro/v1-viper-s4g.html
2. http://allview.ro/pr...v1-viper-l.html

#23
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Mai bine iti ei p5 energy. E un telefon gros dar frumusel. Are si 4G dar nu are ecran HD dar se vede frumos-daca tot vrei sa iti ei Allview.

#24
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Eu am deja cele doua modele daca la mine faci referire.

#25
vadrian97

vadrian97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.05.2013
Caut cu minim 5 inch deoarece vreau sa ma joc hearthstone cand mai am timp pe la scoala si nu suporta ecranele mai mici,cred ca o sa merg pe e4 lite mi se pare decent are un aspect care ma atrage din cate am inteles are aluminiu pe margini dar daca mai fac rost de un milion s-ar putea sa merg pe varianta e4 deoarece are 2gb ram octa core-ul nu prea ma impresioneaza deoarece nu functioneaza toate cele 8 nuclee decat daca e vorba de o aplicatie mai puternica.

#26
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Pai ti-am mai spus memoria RAM este cel mai important criteriu la android.
Asa ca iti trebuie mai mult RAM, minim 2GB, daca ei cu 1Gb RAM poti sa iei si Philips.

#27
alex244

alex244

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.06.2013
Am pshilips-ul asta de 1 an ..ma declar total multumit de el, n-are lag deloc , browsing excelent , camera slaba , blitz-ul imi pare inutil iar camera de pe fata zici ca e vga ..am jucat asphalt 8 si l-a rulat perfect ...daca nu ai bani mai multi de ceva mai bun e alegerea perfecta.  E rezistent la socuri ...a trebuit sa il scap pe scari un etaj ca sa se sparga doar putin in colt :D N-am avut folie sau husa ...si telefonul are doar mici urme de uzura..si nu,nu am avut grija de el.

#28
biokosmy

biokosmy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.04.2008
procesorul de la s396 are arhitectura pe 64 de biti si nu 32 de biti / cele de 64 de biti utilizeaza mai eficient resursele ram/ am avut un allview p6 life care este un rateu doar designul era de el si viteza pe net in rest plin de erori gen baterie subdimensionata, eroare afisaj nivel baterie, se consuma bateria intr o mare veselie, loudspeakerul mergea cand avea chef ,  pe forumul dedicat gasiti mai multe deci nu vreau sa aud de allview/ juniorul mai are un philips s 388 ce sa zic, cazut , busit jocuri pe el, deci fara menajamente si merge ca in prima zi, are deja 1 an si ceva vechime......despre s396 ce sa zic....un minus nu imi place interfate de android 5.1/ chestie subiectiva ,/ pus husa flip carte , luat de la rds, aplicatii preinstalate de baza si vre o doua gn star taxi , netul merge bine, are un program xpower ce prelungeste bateria cu 25 %...nu il compar cu samsung care are si el pocnitorile lui dar pe ansamblu multumit...sa vedem pe parcurs.....

#29
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011
Merg instalate aplicatiile pe card fara root? Dupa ce i-am facut ceva actualizari mi-au mai ramas liberi cca. 2,7 Gb memorie interna. Cam putin, dar vreun an cred ca ar fi ok.
Nu am instalat nimic deosebit: nova launcher si actualizari la majoritatea aplicatiilor preinstalate.
De asemenea am dezinstalat (si acolo unde nu a fost  posibil am dezactivat) vreo 4-5 aplicatii, gen star taxi.
Acum ma gandesc daca sa-l rootez, sa-i pun xposed installer si cateva module... Nu raman fara spatiu?
Deocamdata merge bine. Astept husa comandata on-line...
O nelamurire as mai avea: in cat timp se imcarca de la 10-15% la 100%? Ca prima oara pare sa incarce in vreo 4 ore... E regula sau doar la inceput face asa?

Edited by zapyx2003, 31 December 2015 - 00:45.


#30
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
memoria efectiva cat e? mai e impartita in doua, o parte pentru aplicatii, una pentru stocare?

#31
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.01.2009
Utilizez telefonul de aprox. 3 saptamani, de mentionat e ca nu e principalul terminal dar e cel personal pe care-l "forjez" mai mult pt. partea de date cat si pentru apelurile cu un nr. restrains de contacte
Sa raspund mai intai la intrebarea de mai sus: memoria telefonului e de 8GB impartita astfel:  3.01GB sistem restul 4.99GB disponibili. Din prima zi am rezolvat problema memoriei indesand un card de 32GB clasa 10.(unii spun ca mergea si unul de 64...n-am incercat) Stateam sa ma gandesc- unul din primele mele telefoane mobile a fost un Philips...fizz daca imi aduc bine aminte...la un secol distanta :))
Puncte forte - surprinzator: bateria minim 1.5 zile recordul 3 zile mentionez ca in ambele intervale date ca exemplu telefonul a fost utilizat/date mobile active. Camera (camerele) nu m-au intresat iar ca bila neagra si singura ce merita avuta in vedere pana acum e ca terminalul NU SUPORTA functia de apel video, fapt necunoscut nici la aceasta ora de operatorul care-l are in oferta si care taxeaza cu 1.24euro activarea serviciului. Per total un terminal 4G pe ambele sim-uri decent cu o autonomie a bateriei super ok fara pretentii de jocuri si alte artificii (personal nu le-am incercat)

#32
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Mai adaug si eu, ca posesor al acestui telefon, urmatoarele:
1: ecran foarte luminos, culori foarte vii.
2: sunetul este cu mult peste cel al altor telefoane cu pretentii (ma refer la volumul in casti, atunci cand asculti muzica, si la volumul din casca telefonului, atunci cand esti intr-un apel). Sunet foarte bun la apelurile prin Facebook si prin Skype. Sunet slab pe Viber si pe Whatsapp. Tot legat de sunet - cine vrea sa aiba putere si mai mare decat cea "din fabrica" la sunet poate instala MTK Engineering din google play si se poate juca acolo in setari. Rezultatele sunt uimitoare. Microfonul e de asemenea foarte bun.
3: prinde GREU reteaua dupa un restart sau dupa ce o pierde. Dar... are semnal extrem de bun, inclusiv in zone unde alte telefoane cu pretentii nu prind nicio liniuta.
4: wireless-ul se conecteaza repede, semnalul e foarte bun, se prinde de la distante mari
5: speaker-ul e slab de tot, daca vreti sa ascultati muzica folosind difuzorul, mutati-va gandul. La fel si daca va doriti sa vorbiti folosind speaker-ul. Tonurile de apel se aud incet comparativ cu alte telefoane.
6: confirm ca nu are camere stralucite. Cea de 8 MP face un pic de treaba in lumina buna, iar in lumina slaba n-ai ce face cu ea. Cea de 2MP e slabuta, dar tot face si ea un selfie amarat acolo, la nevoie.
7: nu are lag aproape deloc, orice i-ai face
8: bateria tine minim o zi jumate
9: pare foarte rezistent si solid, iar design-ul e destul de atractiv.

Inainte de a-l cumpara, am luat in considerare si un Lenovo 6010, pe care l-am butonat. Nici nu se compara cele doua telefoane, Philips-ul ii da clasa. Lenovo-ul: sunet varza, camera principala varza, ecran cu nuante sterse, microfonul trimite sunet fara bass si fara inalte, de zici ca esti sub doua perne.

Per total da, isi merita banii.

Edited by alexis27, 26 March 2016 - 14:05.


#33
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011
Vad ca toata lumea pe forum vorbeste de bine semnalul telefonului.
Am si eu o problema: periodic isi pierde semnalul/ reteaua sau desi am semnal aparent nu se pot efectua/ primi apeluri.
Ultima data cand am remarcat acest aspect (pierderea posibilitatii de a apela sau fi contactat) a fost dupa instalarea unei aplicatii din Magazin Play.
Inainte de a incerca o revenire la setarile din fabrica as dori sa stiu daca a mai intalnit vreun utilizator o astfel de problema si cum s-a rezolvat.

L.E.: Am uitat sa precizez telefonul este utilizat in reteaua RDS.
In rest am fost placu impresionat de cum se misca.

Edited by zapyx2003, 26 March 2016 - 14:30.


#34
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Da-i o resetare, telefonul merge absolut genial, mai ales pentru banii astia. N-ar trebui sa ai acea problema.

#35
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011

View Postalexis27, on 27 martie 2016 - 15:37, said:

Da-i o resetare, telefonul merge absolut genial, mai ales pentru banii astia. N-ar trebui sa ai acea problema.
Multumesc, am facut-o deja!
Numai  ca probabil sunt eu mai ghinionist...
Dupa resetarea generala a tinut o zi si apoi a luat-o de la capat.
Telefonul a fost achizitionat de Craciun (2015) si pana alaltaieri a functionat excelent: semnal, baterie, fluiditate (cel putin pentru gama lui de pret).
Internetul (date mobile) functioneaza excelent dar nu inteleg de ce nu vrea pe parte de telefonie.
Sau ca sa fiu mai exact, dupa fiecare restart pot sa dau un telefon (uneori doua) iar apoi intra intr-un soi de apel continuu fara a suna la destinatar.
Cred ca ii dau un nou reset si il duc la "doctor" daca tot e in garantie.

Edited by zapyx2003, 27 March 2016 - 18:59.


#36
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011
Daaa...
Se pare ca am comis-o.
Fara prea mult efort ci doar cu graba. Care? Aia care strica toata treaba.

Mai exact: i-am dat telefonului revenire la setarile din fabrica (asa cum spuneam si mai sus), ulterior l-am rootat, l-am scapat de cateva aplicatii care mie nu-mi plac (gen Hangouts) si dupa 10 ore iar a inceput sa nu se mai conecteze la reteaua RDS. Am simtit ca Murphy face misto de mine...
Asa ca din prostie si fara a mai astepta ca Super UnRoot sa-si termine treaba (mi se parea ca se intepase) am dat o noua revenire la setarile din fabrica si acum am ramas blocat la... android. Care va sa zica soft brick.

Acum imi rod unghiile de ciuda, mai ales ca dupa ce am cautat de m-a luat zbenga pe net si pe XDA ROM-ul original ca sa-l flashui, n-am gasit nimic.
Bine ca am descoperit insa cum intri in recovery (in engleza) si factory mode (in chineza). Ambele incalcite.

Asa ca desi vreau si teoretic pot, practic nu am cu ce... ROM functional sa umplu hardware-ul.

In consecinta intreb colegii de forum: nu are nimeni un backup la firmware de dat si pentru un zapacit (asta fiind fara dubii: eu)?
Va multumesc anticipat.

Edited by zapyx2003, 28 March 2016 - 22:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate