Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

A pasit sau nu omul pe luna ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2397 replies to this topic

#2395
Shade_Wo

Shade_Wo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.09.2006

View Postbb_dima, on 02 martie 2017 - 06:08, said:

Evident că imaginile din dreapta nu reprezintă un crop al imaginilor din stânga, se vede, cum s-ar zice, cu ochiul liber.

Fiindcă nu sunt făcute din același loc. Dacă sunt făcute din același loc, tele egal aprox cu crop din normal. Chiar îmi pare rău de d-ta.

#2396
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View Postmdionis, on 02 martie 2017 - 09:05, said:


... spirit critic..... verificarea afirmatiilor...unghiurile implicate .. radiani ...0,035*180/pi = 2,0° (grade de arc). .curbura Pamantului .....greu de apreciat cu exactitate maxima ... Deci totul este in regula....

stimate user mdionis
....conform postarilor cu care onorezi acest topic....
ai remarcat vreodata diferenta intre postarile tale si cele de genul :

View PostRosebud09, on 01 martie 2017 - 03:21, said:

Nu mai hraniti trolii.
Nu mai raspundeti intrebrilor cretine puse de idioti, ....

sau

View PostMr_Woppit, on 23 februarie 2017 - 23:55, said:

..am vazut cu cata nesimtire relaxata ai scos un text din context, ca sa-ti confirme tie teoriile stupido-aiuristice, ....nu ai coloana necesara pentru asta.

cu siguranta ai observat !
cel mai probabil, consideri ca nu-ti face cinste !

sper ca nu te astepti la un dialog 'istet" !

intrebarea din titlu "A pasit sau nu omul pe luna ?" constituie o falsa dihotomie

....da....a pasit...esti destept !
....nu....nu a pasit...esti prost !

#2397
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostLORELYAN, on 02 martie 2017 - 20:45, said:

....nu....nu a pasit...esti prost !

Corect :)

Tu si bb_dima sunteti 2 in categoria asta care demonstrati cu fiecare post cat de ignoranti sunteti si cat de putina minte folositi cand postati.

Cat despre altii care inca va mai raspund logic la tampeniile postate de voi, este alegerea lor.

Eu unul insa, m-am saturat sa explic, ca voi in postul imediat sa imi aratati ca nu s-a inteles nimic, ca indiferent de amploarea explicatiei tampeniile din capul vostru au prioritate si ca in general, postati ca sa va auziti, nu ca sa intelegeti ceva, pe modelul zicalei "prostu' daca nu e si fudul parca nu e prost destul"

#2398
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Eh, ce sa vezi ... chinezii au facut si ei poze pe luna dar nimic serios, treaba chinezeasca, ca nici cerul lor de pe luna nu are stele asa cum de altfel, stiu foarte bine, somitatile din Ro care posteaza pe aici.

http://www.physics-a...ml#.WSh73mh96Um

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate