Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Cafeneaua unde se discută despre testele de la U.P.C.

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5470 replies to this topic

#37
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Dar un FOX SPORT pf ceva NFL sau BASEBOOL se aude ceva

#38
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postmegafanro, on 20 octombrie 2015 - 18:47, said:

Este fie T.N.T. H.D. ori AXN H.D. Voi ce ziceți?
@Cocomex: Vezi că porumbița a plecat cu biletul spre tine. Vezi că onorabilul Cătălin stă la pândă... Te rugăm frumos să ne comunici ce scrie în bilet.

Dupa cum am spus, 762.000 Mhz e o frecventa foarte inalta unde in unele locuinte nu se vede la parametrii optimi, la mine incepand de la C49 apar mici puricei... Acolo cred ca o sa se testeze doar lucruri tip 4K sau Horizon.

#39
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Vreau sã ne bubuie cu c music HD, museum channel HD, cine știe, dacã au început cu my Zen e posibil orice.

#40
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Posta_d_y, on 20 octombrie 2015 - 18:52, said:

Eu cred ca acele 4 canale HD sunt

AXN HD - sa ne inchida gura
TNT HD- eu iubesc canalul asta, sunt disperat de el
SCIENCE HD- e foarte bun
FOOD HD

ca si sd cred ca o sa apara AXN SPIN si cam gata pe anu asta. Cocomex, astept cu nerabdare sa apas pe butonul de pe telecomanda functia VOD. Sa simt ca am un produs premium. Si mi-as dori sa se faca si la noi functia REPLAY. Inca o data s-a dovedit ca UPC nu e indiferent.
Noi nu avem răbdare.  În rest, sunt de acord cu tine. FOOD HD este un post TV bun.

Edited by megafanro, 20 October 2015 - 19:01.


#41
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Mai incearca dar sar putea sa nu mai obti nimic

View Postandreiandu, on 20 octombrie 2015 - 16:37, said:

Deci, prins vecinu pe la bloc. Tinetii va bine!

1) MyZen HD intra sigur in cateva zile cel mult. Au fost nu stiu ce probleme tecnice cu el, pe care le au si cu alte canale care intra curand in HD.

2) Se adauga si alte canale HD, unele doar in extra fotbal, unele si in pachete normale.

3) Sunt la ultimele negocieri si probleme tecnice cu 3 canale HD (exclus MyZen HD care e sigur in cateva zile) care vor intra foarte curand, urmand a se completa cu inca cateva HD ori spre cel tarziu spre decembrie ori ianuarie (cica sunt in negocieri cu 15 televiziuni, dar nu le vor lua pe toate rafala asta). Plus inca cateva in SD second hand care intra in toate pachetele.

4) Din alea 3 HD care intra mai repede, NU a zis nici un nume de ce canale vor intra, dar a zis sigur ca unu e de documentare si unul e de filme. (putem deduce usor care sunt)

5) Subtitrarea in romana la DOQ este inca in lucru.

6) Cum scard exclusivele la anul avem si noi ID X si Nat Geo People in HD. Cica deja s a decis.

7) Hight 3D dispare si nu intra nimic 3D sa il schimbe, in rest NU zboara nimic din grila

Cam atat momentan de la vecinul oracol. Ce a zis ultima data a intrat dupa 5 luni :))))))))))), de data asta sper ca am inteles bine time line ul :)))))))))!
Vecinul tau nu a zis nimic de HORIZON lau bagat la sertar sau la anul si la multi ani

#42
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Back: M a costat 2 sticle de alcoale autohtone la magazinul blocului dar a meritat ca am mai aflat cate ceva.

Deci Horizon, VOD, poate spre sfarsitul lui 2016. S a renuntat pt ca Kaon urile erau niste porcarii, iar pentru a baga alea adevarate horizoane, adica decodor samsung costa mult decodoru si nu se amortizeaza nici in 2 ani, si se cauta solutii.

In schimb se lucreaza la o nouo interfatza.

Despre canalele ce vor intra nu am reusit sa aflu nimic in plus. Doar ce am scris mai devreme...


#43
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Era si logic sa se renunte la Kaon-uri, mai ales ca are RCS-ul si... mna. Sa treci de la Cisco, Pace si Thompson la Kaon-uri e cam nasol.

Intradevar, nu merita in Romania decodoarele Samsung, nimeni nu o sa dea 20 de lei in plus pe el, sincer nici eu nu as da, as prefera sa dau sa vad posturi TV, nu sa imi iau cutii.

Noua interfata? Ar fi bine venita, foarte penibil ca interfata pe decodorul HD e 4:3.

#44
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Se lucreaza la ceva care seamana cu ce are Ines mi a zis, apropo de interfatza.

#45
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006

View Postsatanistu, on 20 octombrie 2015 - 21:03, said:



Noua interfata? Ar fi bine venita, foarte penibil ca interfata pe decodorul HD e 4:3.


Pai daca tot organizeaza un maraton de programare si design de aplicatii, ar fi bine ca tema sa le dea sa faca o noua interfata. Asa s-ar scoate mult mai ieftin si probabil si cu o interfata mai buna.

"Cel fel de aplicaţii trebuie să scrie participanţii la maraton? Aplicaţii care să facă televizorul mai “util” sau “distractiv”, conform UPC. “Profită de tot ceea ce îţi punem la dispoziţie să faci aplicaţii interesante şi utile. Nimic nu-i interzis, nimic nu-i imposibil. API-uri care, folosite cu imaginaţie şi cunoştinţe bine aplicate, pot deschide o nouă lume a comunicării, jocurilor şi entertainment-ului şi WebSocket-uri care te ajută să interacţionezi cu TV-ul şi/sau telefonul”.
La final UPC România premiază cele mai bune echipe cu premii constând în 5.000, 3.000 şi 1.500 de euro."

Sursa ZF: http://www.zf.ro/bus...tal-15-14854225

#46
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014

View PostYonutx, on 20 octombrie 2015 - 19:25, said:

5 TVR-uri regionale ar trebui contabilizate ca 1 singur post ( pentru ca nu le receptionam pe toate 5, ci doar 1, in functie de regiune).

In Bucuresti se prind toate cele 5 posturi cum e si normal, nu stiu in alte localitati ce se intampla.

Am vazut ca exista nedumeriri in legatura cu genul de muzica al programului Trace Urban HD. Iata si extrasul de pe wikipedia:
"Trace Urban difuzează cele mai populare genuri de muzică urbană, inclusiv cele mai noi: R&B, Hip Hop, Reggae, Latin, Dancehall, Reggaeton, Oriental, Afro Beats, Electro, Techno, Club etc. Muzica este difuzată în diverse formate, cum ar fi videoclipuri muzicale, topuri, making-of-uri, în spatele scenei, concerte etc."

PS: S-au facut 2 topicuri speciale pentru runda de posturi adaugate de dimineata, nu s-au facut degeaba de catre admini ci ca sa pastram ordinea deci haideti sa le folosim.
SD  http://forum.softped...tv/page__st__18
HD  http://forum.softped...v/page__st__198

PS2: Cel putin 2 pagini sunt pline de offtopic despre rds, telekom si alte bazaconii, cu greu am putut urmari subiectul principal, UPC Digital tv HD.. Posted Image

Edited by gigsnet, 20 October 2015 - 21:57.


#47
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012

View Postsatanistu, on 20 octombrie 2015 - 21:03, said:

Era si logic sa se renunte la Kaon-uri, mai ales ca are RCS-ul si... mna. Sa treci de la Cisco, Pace si Thompson la Kaon-uri e cam nasol.

Intradevar, nu merita in Romania decodoarele Samsung, nimeni nu o sa dea 20 de lei in plus pe el, sincer nici eu nu as da, as prefera sa dau sa vad posturi TV, nu sa imi iau cutii.

Noua interfata? Ar fi bine venita, foarte penibil ca interfata pe decodorul HD e 4:3.
Mai bine cisco 8685 le ar scimba cu noile stb cisco hibrid 8685 http://www.cisco.com...c78-728344.html

#48
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
TV1000 Action HD e doar pentru Rusia momentan din cate stiu, slabe sanse.

Eu zic sa trageti cu ochiul in grila celor de la Orange in principal si apoi la Telekom. Cel mai probabil e sa intre posturile de acolo:
  • AXN HD
  • BBC Earth
  • BBC World News
  • Discovery Science HD
  • DocuBox HD
  • E! Entertainment HD
  • fashionBox HD
  • Fashion One HD
  • FightBox HD (foarte important pentru pachetul Extra-fotbal)
  • Fuel TV (foarte important pentru pachetul Extra-fotbal)
  • MotorVision HD (foarte important pentru pachetul Extra-fotbal)
  • Museum Channel HD
  • My.zen HD
  • Nickelodeon HD
  • Outdoor Channel HD
  • F&H HD
  • DTX HD
  • ID Xtra HD (daca a expirat exclusivitatea)
  • Food Network HD
  • Fine Living HD
  • TNT HD
  • iConcerts HD
  • Trace Tropical HD (nu stiu ce sa zic, pe satelit in toata lumea exista doar la Orange Romania :) )
Cam la astea ar trebui sa va asteptati, nimic in afara celor de mai sus, pentru ca nu sunt localizate, fara vise de genul TV 1000 HD, CN HD, Boomerang HD sau cine mai stie ce utopii.

Edited by satanistu, 20 October 2015 - 22:23.


#49
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postgigsnet, on 20 octombrie 2015 - 22:13, said:

Ce spuneti despre zvonul in legatura cu adaugarea unui program de filme pe viitor ? am inteles din unele comentarii ca ar fi TV1000 Action HD..
Nu este un zvon, ci o ironizare la adresa celui cu visul utopic cu UPC Movie, UPC Sport, UPC Teen  și UPC Music.Posted Image Posted Image

#50
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postandreiandu, on 20 octombrie 2015 - 16:37, said:

Deci, prins vecinu pe la bloc. Tinetii va bine!

1) MyZen HD intra sigur in cateva zile cel mult. Au fost nu stiu ce probleme tecnice cu el, pe care le au si cu alte canale care intra curand in HD.

2) Se adauga si alte canale HD, unele doar in extra fotbal, unele si in pachete normale.

3) Sunt la ultimele negocieri si probleme tecnice cu 3 canale HD (exclus MyZen HD care e sigur in cateva zile) care vor intra foarte curand, urmand a se completa cu inca cateva HD ori spre cel tarziu spre decembrie ori ianuarie (cica sunt in negocieri cu 15 televiziuni, dar nu le vor lua pe toate rafala asta). Plus inca cateva in SD second hand care intra in toate pachetele.

4) Din alea 3 HD care intra mai repede, NU a zis nici un nume de ce canale vor intra, dar a zis sigur ca unu e de documentare si unul e de filme. (putem deduce usor care sunt)

5) Subtitrarea in romana la DOQ este inca in lucru.

6) Cum scard exclusivele la anul avem si noi ID X si Nat Geo People in HD. Cica deja s a decis.

7) Hight 3D dispare si nu intra nimic 3D sa il schimbe, in rest NU zboara nimic din grila

Cam atat momentan de la vecinul oracol. Ce a zis ultima data a intrat dupa 5 luni Posted Image)))))))))), de data asta sper ca am inteles bine time line ul Posted Image))))))))!

Nimic nou, nimic concret.

#51
CocoMex

CocoMex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.02.2015

View Postandreiandu, on 20 octombrie 2015 - 20:58, said:

Back: M a costat 2 sticle de alcoale autohtone la magazinul blocului dar a meritat ca am mai aflat cate ceva.

Deci Horizon, VOD, poate spre sfarsitul lui 2016. S a renuntat pt ca Kaon urile erau niste porcarii, iar pentru a baga alea adevarate horizoane, adica decodor samsung costa mult decodoru si nu se amortizeaza nici in 2 ani, si se cauta solutii.

In schimb se lucreaza la o nouo interfatza.

Despre canalele ce vor intra nu am reusit sa aflu nimic in plus. Doar ce am scris mai devreme...

Colegu, sincer pana acum m-am abtinut sa te contrez, dar:

- Ce ai scris in primul post este ceva foarte generalist si seamana cu profetiile Babei Vanga. Nu ai spus un nume sigur un post ceva doar aberatiile tale insirate pe forum si pe o perioada cat mai mare si cu o acoperire cat mai indelungata ca sa nu iti iei castane.

- In partea a2a de aberatii (nu stiu ce va dau sa beti la coltul blocului dar sigur era expirat) citesc si ma minunez de unde le scoti, cum adica sa renunte la kaon? Tu crezi ca e ceva de genu "azi ma duc sau nu cu masina la munca ". Pentru acele kaon UPC romania a investit probabil 1 an ca perioada de timp si probabil ceva euro sa le implementeze/produca/infrastructura si etc.

Eu nu stiu de unde le scoti dar garantez ca este 99% imaginatia ta.

Ca idee UPC va lansa serviciul  VOD pt clientii bussines in acest an, pe ce crezi ca le lanseaza pe solutiile care zici tu ca le cauta inca?;)

Sincer nu te inteleg de ce oferi sperante desarte colegilor forumisti.



#52
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
@CocoMex: stii ceva de Spektrum Home? Este un promo cu el pe UPC Info.

#53
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
@Cocomex: stii cand intra si restul sau ce posturi inafara de my.Zen ar mai putea intra?

#54
CocoMex

CocoMex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.02.2015

View PostKalman2007, on 20 octombrie 2015 - 23:42, said:

@CocoMex: stii ceva de Spektrum Home? Este un promo cu el pe UPC Info.

Nope. Ca idee lucrurile cica nu mai sunt chiar asa generoase in informari din timp. Adica prietenul meu desi are o pozitie middle in companie si lucreaza in zona de interactiune cu publicul a aflat cu doar 1 zi inainte de lansare despre noutati;) cateodata il surprind eu si ii zic ce citesc aici si e un pic confuz cum de aflati voi inaitea lui;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate