Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

HTC One A9

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#91
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Am o cunostinta care are versiunea 1.56.401.81 si este cu securitatea la nivel de 1 octombrie 2016.

Pai e foarte bine, HTC 10 e la nivel de 1 august 2016 :)

#92
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Trist! Acum 2 ani erau printre primii care scoteau update-uri. Inca un semn ca se cam duc pe garla... Posted Image

#93
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Este foarte trist. Pana si regele update-urilor intarziate (Samsung) i-a depasit :)
Cam asa se intampla cand creezi niste asteptari anuntand update-uri la 15 zile dupa ce lanseaza Google (A9) si in Q4 2016 (HTC 10), asteptari pe care nu le respecti.

Creezi frustrari, pierzi din baza de clienti (mica) existenta si te duci la vale.

#94
atuili

atuili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.12.2009
Salut! A primit cineva update la versiunea 7 de Android?

#95
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Da, am modelul din Taiwan.

#96
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca e cineva interesat de HUSA Krusell si folii de la Celly  (toate sunt sigilate) rog PM. Pret bun pentru tot pachetul. Nu am ce sa fac, cu ele. :)

#97
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Nu stiu cum poate telefonul asta sa o duca mai bine pe partea de baterie decat un NExus 5x. N are baterie mult mai mare, are soft direct de la mama lui, si totusi! Doar camera trage in jos HTC-ul.

#98
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Update-ul pentru Android N este live de astazi pentru modelele EU (operatori + unlocked).
De aici: https://twitter.com/...341630227570688

#99
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Va rog, cei care detineti A9, spuneti daca merita trecerea de la M7.

#100
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Defineste ce inseamna "merita". Daca te referi strict la specs numai senzorul de amprenta si prezenta Andoid N insemna ca "merita".
Totusi este un model ajuns aproape de finalul suportului oferit de HTC. Probabil N va fi ultimul upgrade.

Spune-mi exact ce te intereseaza, ce vrei de la el ca sa "merite" :)

#101
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Bateria, cum ruleaza in aplicatii, daca se simte ok in mana, daca e construit bine etc.

De M7 am fost foarte multumit, exceptie camera foto si sunetul in casca...si n-as vrea sa fac un downgrade.

#102
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Se simte ok in mana, constructia este ok ia bateria depinde de cum il abuzezi . :)
De miscat de misca ok in aplicatii, aici trebuie tinut cont si de raportul pret/ce ofera. Cu siguranta este peste M7,

Cel mai bine e sa mergi in magazin la operatori si sa-l vezi direct, feelingul, constructia si culoarea sunt chestii de gust. Pot exista lucruri care mie imi plac si tie nu.

#103
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
E oficial, nu va primi Oreo. Putin dezamagitor tinand cont ca atunci cand a fost lansat s-a facut mare tamtam pe actualizari. Deci a primit o singura actualizare majora si patchul de securitate e cel din decembrie 2016.

#104
3myku

3myku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.06.2009
Buna ziua, am un htc a 9 de vreo 2 ani si acum recent nu stiu ce problema are ca pe la 30 % baterie sau mai putin din senin se restarteaza si in mod special cand activez datele isi da restart. I-am dat si factory reset , nimic , tot asa face. Ce ar putea fi? Multumesc

#105
cerasela63

cerasela63

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.02.2018
Salut !
Am un HTC one A9 si pana acum a reusit sa ma scoata din sarite. La notificari ( sms, whatsup, viber, etc.), sunetul de notificare este repetitive. Cam la 10 secunde da un alt semnal pana vizualizezi efectiv notificarea. Am incercat tot ce am putut si nu reusesc sa-I scot sunetul asta repetititv. Am schimbat mai multe tonuri si tot asa face. Asa este setat din fabrica sau nu am reusit eu sa gasesc comanda. E deranjant.
Cu multumiri anticipate,

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate