Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata
 Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd
 Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML

HTC One A9

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

ilincatudor

ilincatudor

Junior Member

• Grup: Members
Salutare, eu il detin de 4 zile, inainte am avut un M9 care m-a dezamagit complet, am vrut o schimbare si mi-am achizitionat ip6s insa nu m-am putut obisnui cu el si am achizitionat A9 16Gb.
Pot spune ca ceea ce am reusit cu A9 nu am reusit cu M9, si anume am scos 5h SOT.
In rest, faptul ca e subtire e ok, ceea ce nu imi place dar o sa ma obisnuiesc, este faptul ca este putin mai inalt si mai lat fata de M9.

DragosM94

DragosM94

Junior Member

Ca si performante? Se descurca procesorul? Ca vad ca in anumite review-uri unii il apreciaza ca fiind indeajuns de bun, altii ataca acest procesor.

ilincatudor

ilincatudor

Junior Member

Am ajuns la o singura concluzie: ori ca are 2 GB, ori ca are 3,4,5 etc GB RAM, functioneaza la fel, nu mi se pare sa fie vreo diferenta intre M9 si A9, daca ar fi ceva sa scot in evidenta la A9 ar fi faptul ca are ecranul Amoled, ceea ce il face mai prietenos, si faptul ca cu aceasta baterie am scos 5h de SOT, ceea ce la M9 nu s-a intamplat niciodata in 8 luni de folosinta.
La ce am eu nevoie, si il folosesc destul de intens la Mail, Google Drive, sincronizare Calendar, apeluri cam 60 min/zi..imi este suficient.

DragosM94

DragosM94

Junior Member

Multumesc mult de raspuns, in maxim o luna o sa il achizitionez si eu, ma atrage enorm de mult aspectul. Si cam pentru aceleasi lucruri o sa il folosesc si eu :) .

soldatel56

soldatel56

Member

S a primit update la Android 6.0.1

smekermen

smekermen

Junior Member

detin si iphone 6 si acest A9 de la htc,si ca sa lamuresc e toata lumea :este prea multa birfa pe seama acestui smartphone , curios ca aceste comentarii le fac cei care n-au prea avut telefoane in viata lor.Concluzie htc a9 este superior iphone 6 .punct

cosmoro

cosmoro

New Member

• Grup: Junior Members
Buna. Imi puteti spune ce date tehnice are incarcatorul(output, voltaj,amperaj) telefonului? Multumesc.

proxxxy

proxxxy

Senior Member

• Grup: Senior Members
Arata mai bine in realitate decat in poze. Este vreo diferenta de viteza intre varianta cu 2gb ram si 3gb ram?

Lesbianu

Lesbianu

Senior Member

View Postproxxxy, on 18 aprilie 2016 - 18:35, said:

Este vreo diferenta de viteza intre varianta cu 2gb ram si 3gb ram?
DA! "Diferenta" este de 16 GB la stocare interna si 1 GB la memoria RAM. In rest, sunt identice...Posted Image

Internal memory:
16 GB, 2 GB RAM
32 GB, 3 GB RAM

P.S. - Nu am cautat cu simt de raspundere, dar cand am dat peste el, la noi am vazut doar varianta cu 16 GB/2 GB RAM.Posted Image

proxxxy

proxxxy

Senior Member

View PostLesbianu, on 18 aprilie 2016 - 19:08, said:

DA! "Diferenta" este de 16 GB la stocare interna si 1 GB la memoria RAM. In rest, sunt identice...Posted Image

P.S. - Nu am cautat cu simt de raspundere, dar cand am dat peste el, la noi am vazut doar varianta cu 16 GB/2 GB RAM.Posted Image

Ma refeream la viteza, teoretic cel cu 3gb ram ar trebui sa fie mai rapid. Am vazut la quickmobile si varianta cu 32gb/3gb cu 200ron mai scump fata de cel cu 16gb/2gb.

Lesbianu

Lesbianu

Senior Member

Diferenta se simte doar la jocuri sau aplicatiile care "halesc" multe resurse (eventual in multitasking). In rest, ar trebui sa "se miste" la fel...

DragosM94

DragosM94

Junior Member

Eu am varianta cu 16gb/2gb de aproximativ 1 luna, sunt multumit de el. Merge perfect in browsing, social, multitasking, ma joc doar triviador cateodata si merge foarte bine. In rest nu-mi dau cu pararea despre jocuri mai "puternice".

careeste2005

careeste2005

New Member

Il am si eu de cateva zile si sunt foarte multumit de el desi atrage cateva ironii din partea prietenilor. Pt design l am luat in primul rand iar feelingul cand il tin in mana ,sunetul in casti ,fluiditatea si eleganta UI ului m au facut sa ma atasez de el asa cum numai de un htc reusesc.In 2016 am avut m8 ,s6 si s6 edge iar de cateva zile a9. La s6 si edge mi au placut doar timpii de incarcare a bateriei si luminozitatea si calitatea display ului.Cum nu joc jocuri ,diferenta de specificatii ma lasa rece. A9 se incarca cam greu dar bine ca se descarca tot greu la cum il folosesc eu iar bateria tine mai mult decat la s6 si cam la fel ca la m8.

DragosM94

DragosM94

Junior Member

Se pare ca o sa primim si Android N.

Attached Files

proxxxy

proxxxy

Senior Member

Ca design, ecran si soft cred ca este printre cele mai bune telefoane android.  Doar ca nu este un flagship, camera este sub s6/iphone6(s)/lg g4 mai ales la lumina slaba, performanta medie cu lag-uri pana si la deschiderea mesajelor.

eminemscu

eminemscu

Senior Member

Oarecum m-am intors la HTC , in sensul ca sotia si-a cumparat un A9. Telefonul este superb, inca il configurez si il updatez. Se stie ceva de actualizarea cu sense 8? E tzatza de matza telefonul ca aspect, cred ca cel mai placut telefon pe care l-am tinut vreodata in mana.

eminemscu

eminemscu

Senior Member

Zbarnaie telefonul. In comparatie cu Nexus 5x, ar fi asa:
se misca identic (n5x doar de la N DP incoace, inainte avea lag)
camera vizibil mai buna nexus
baterie.............culmea, aparent mai buna a9 desi e mai mic cu 600 mah.  mai testez. oricum, peste noapte mananca muuult mai putin decat la N5x, doze-ul isi face mai bine treaba decat pe telefonul celor de la google
aspect si senzatie in mana...aici e cel mai grav pt mine, cand imi iau nexus-ul in mana parca tin pianul lu fiica-mea care are 11 luni, jucarie
ecranul mai placut la a9, poate amoledul.

Edited by eminemscu, 19 June 2016 - 21:46.

cgamberea

cgamberea

Junior Member

View PostDragosM94, on 18 aprilie 2016 - 23:44, said:

Eu am varianta cu 16gb/2gb de aproximativ 1 luna, sunt multumit de el. Merge perfect in browsing, social, multitasking, ma joc doar triviador cateodata si merge foarte bine. In rest nu-mi dau cu pararea despre jocuri mai "puternice".

Vreau sa stau dacă la voi se încinge. Al meu cam da. Nu stau dacă o fi normal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate