Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Digi.Mobil Carrier Bundle pt iOS / Apple official partner

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#145
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
eu am iphone din 2013 si sunt pe digi din 2014 , probleme nu sunt pe voce si pe internet depinde de situatie uneori e congestie in oras alteori sunt singurii cu 4G in paduri sau la tara.

Edited by Bvdan2016, 03 February 2023 - 14:47.


#146
laureate

laureate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 21.04.2006
merci

#147
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003
Testeaza semnaul in zona ta cu o cartela sau un prieten. Daca nu ai semnal bun si ti-ar fi util VoWifi nu o sa ai asta pe iPhone.

#148
laureate

laureate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 21.04.2006
asta fac de 2 zile, am luat o cartela de Orange și merge ok, dar problema e ca ar trebui sa fac portare
din vodaf im Orange si am inteles ca o sa ma porteze în orange xommunicatiom, divizia preluata de la
Telekom, OROC, de care am tot citit și are niște minusuri fata de Orange România, nu știu dacă și la calitate
internet or face vreo diferența sa nu mi iau vreo teapa

am.gresit topicul 😵💫

Edited by laureate, 03 February 2023 - 19:15.


#149
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 26.12.2015
Știu că sunt off-topic, dar  cine te-a mințit? Dacă vii de la VDF/DIGI, portarea se face direct în Orange Mobile, nu OROC.

Edited by Cosmin_Andrei, 03 February 2023 - 19:21.


#150
laureate

laureate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 21.04.2006
continuam off topic 😁, am.primit codul de client și incepe cu 4, adică client OROC, contractul trimis prin curier pentru semnat vine de la.orange comunications, am citit mult despre oroc vs oro, dacă vrei o oferta buna de portare ți o fac cei de la oroc, altfel poți merge în magazin și te portezi la oro dar abon începe de la min 8euro

#151
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003
Hmmmm…abia acum am observat ca nici hotspot nu merge sa faci de pe iPhone cu SIM Digi. 🙈

#152
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,646
  • Înscris: 06.03.2004
Merge.Trebuie sa pui manual APN internet la setari hotspot.

Attached Files


Edited by clader, 10 February 2023 - 09:57.


#153
vmoraru

vmoraru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.02.2009
Poti, treci APN internet la Hotspot. Mergi in:
Configurari/ Conexiune celulara/ Retea celulara date/ APN pui "internet" la date celulare, configurare LTE si la Hotspot.

#154
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003
WOW….m-ați salvat. Sunt in mașina și am un meeting pt job. 👏✌👍

#155
laureate

laureate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 21.04.2006
am incercat cu o cartela digi in timpul apelului sa am acces la date si nu merge, zice ca datele sunt dezactivate pe timpul apelului, de ce?

#156
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Pt ca n-ai activat VoLTE (apel 4G).

#157
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,511
  • Înscris: 26.05.2022
La prepay nici n-ai ce sa activezi.

#158
Bodala

Bodala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 06.01.2004
Salut, sunt utilizatori printre noi care au luat Iphone 14 pro/max etc din SUA, cele ce nu au sim fizic, si a activat esim de la Digi? si daca da, telefonul a fost luat din Apple store sau Operator si daca au fost ceva probleme?
Din ce am gasit pe site oficial sunt 2 variente cea de State https://support.appl...75?locale=en_US A2650 - pro si A2651 - pro max
si varianta UE https://support.appl...75?locale=ro_RO A2890 - pro si A2894 - pro max
Diferentele sunt ca cele din state au toate benzile din UE+ cateva in plus 5G NR (Benzile n14, n29, n71) / 5G NR mmWave (Bands n258, n260, n261) / FDD-LTE (Benzile 14, 29, 71)
Dar ambele modele includ toate frecventele Digi, deci nu ar trebui sa fie probeme de semnal.

#159
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,633
  • Înscris: 21.03.2005
Sper ca nu ai probleme cu memoria de postezi acelasi mesaj pe 2 topicuri diferite.

Ti-a raspuns si Digi Helper, ti-am raspuns si eu pe topicul eSIM.

"Salut,

Este nevoie de SMS doar daca vrei sa faci trecerea de pe un SIM fizic pe eSIM prin intermediul contului Digi.ro.
Daca vrei sa activezi un numar de Digimobil direct pe eSIM, acest lucru se poate face in orice magazin Digi.
Semnezi contractul si primesti direct codul QR, fara sa mai primesti SIM fizic."



#160
Bodala

Bodala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 06.01.2004
@MELODY daca raspunsul tau era pentru postarea mea, am postat in 3 topicuri diferite, iar raspunsul tau e total pe dinafara.

#161
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,633
  • Înscris: 21.03.2005
Eu am vazut ACELASI mesaj al tau pe 2 topicuri, tu zici ca pe 3.
E putin, ai putea sa incerci sa-l repostezi pe mai multe topicuri.
Macar asa poate intelegi si tu de ce pui aceeasi intrebare pe topicuri diferite...

Oricum raspunsurile primite nu le intelegi si nu avea sens sa ti le mai copiez pe fiecare topic.

Raspunsul e "da, merge, ia-ti ce iPhone 14 vrei, de unde vrei, cu sau fara sim fizic, va merge pe Digi."

#162
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Oricum nu are legatura cu Carrier Bundle, dar na...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate