Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

xbox live gold

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
mongwan

mongwan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.12.2013
salut, si-a facut cineva abonament live gold pentru xbox de pe http://www.abonament-xbox-live.com/ sau alte site-uri de profil?

Pe ce tara trebuie sa fie facut contul, stiu ca pentru Microsoft Romania 'nu exista'....

#2
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postmongwan, on 17 octombrie 2015 - 22:55, said:

...stiu ca pentru Microsoft Romania 'nu exista'....
Eu am auzit că există. Guvernantii pot confirma.

#3
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Trebuie sa faci contul pe UK , gasesti si coduri pe site-uri de genul celui de mai sus si gasesti si la Altex / Media Galaxy pachete cu coduri UK de 3 sau 12 luni , precum si Microsoft POINTS ( daca vrei sa cumperi DLC sau online pass )

#4
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,218
  • Înscris: 24.05.2006
I-am luat eu lui fiu-miu, 180 de lei, pe un an. Si i-am facut cont folosind cardul meu, si o adresa de State.

#5
Jo3y

Jo3y

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 09.08.2007
Licenta xbox live gold , se poate activa si pe 360 si pe one ?
Eu unul cand am cumparat consola in urma cu 2 saptamani , nu aveau in mediagalaxy 12 luni si as vrea sa dau maine o fuga poate gasesc , dar dupa cautarile de pe net , nu mi-am dat seama daca e vreo diferenta intre ele.

L.E. : A cumparat ori auzit cineva de site-ul din primul post al intiatorului? Mi se par cam mici preturile...
Preturile afisate pe site , daca sunt pe bune , sunt probabil fara TVA , la un calcul simplu , ar fi cam acelasi pret din magazin , cel putin la gold-uri.

Edited by Jo3y, 17 October 2015 - 23:54.


#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,889
  • Înscris: 07.08.2008

View PostJo3y, on 17 octombrie 2015 - 23:49, said:

L.E. : A cumparat ori auzit cineva de site-ul din primul post al intiatorului? Mi se par cam mici preturile...
In afara de un mesaj pe Twitter si vreo 2-3 postari pe ceva forumuri, nu mai apare nimic despre el pe net.
E cam dubios site-ul, nu am incredere in astfel de site uri no name.

#7
mongwan

mongwan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.12.2013
Am incercat plata cu Payapal fara a finaliza, in afara unei taxe de 1euro si ceva se pare ca alea sunt preturile finale (foarte bune de altfel)
Ce sa zic, oricum nu-i graba, ma mai interesez si daca aflu ceva interesant revin...

#8
n30

n30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 23.08.2007
Am cumpărat de pe site, prin plata cu PayPal. Problema e ca iți vine codul in vreo 3 ore (am cam transpirat 😀), Timp in care am făcut 2 sesizări pe site si pana la urma am primit codul. In mail spunea ca nu e pe stoc si pe site avea stoc suficient.

#9
mongwan

mongwan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.12.2013
Mersi de info, e bine de stiut. Poate ca au asteptat confirmare de la PayPal sa fie siguri ca n-au luat teapa ;)

Eu intre timp am luat de la un retailer online, am dat cu vreo 20 de lei mai mult dar m-a scutit de emotii...

#10
amitaf

amitaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 17.03.2008
Eu am luat azi gold pe un an de pe site ul de mai sus,am platit cu card,38 euro ,codul mi a venit in 2 minute

#11
mihai7332

mihai7332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 14.07.2014
Salutare
Mie nu imi mai merge xbox live gold de cateva zile  , am contactat Microsoft pe chat si mi-au spus ca deoarece am contul deschis in Romania si live gold-ul un US nu imi mai merge , au zis sa-mi migrez contul in US dar nu merge sa-l migrez .
Ceva sfaturi ?
Multumesc .

#12
lightpoint

lightpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 16.02.2017

View Postmihai7332, on 28 mai 2017 - 06:57, said:

Salutare
Mie nu imi mai merge xbox live gold de cateva zile  , am contactat Microsoft pe chat si mi-au spus ca deoarece am contul deschis in Romania si live gold-ul un US nu imi mai merge , au zis sa-mi migrez contul in US dar nu merge sa-l migrez .

Quote

Ceva sfaturi ?
Multumesc .
Da.
1. Migreaza-ti  locatia consolei  (de pe consola) intr-una din tarile UE care are suport pentru limba engleza(cum ar fi Grecia).Nu este recomandat sa-ti migrezi locatia intr-una din tarile germanice (Elvetia/Olanda/Tarile de Sus) decat daca poti citi si scrie fluent in germana.

2.Dupa pasul 1( tot de pe consola)  te duci la contul tau asignat consolei si iti migrezi locatia  si acolo ( unde locuiesti & adresa de livrare si to cam ce tine de locatie) conform locatiei alese de la punctul 1.

3.Restart consola.
4. De pe consola prin intermediul browserului Edge te loghezi pe contul tau de Microsoft.Ai girja ca virgula contul de Microsoft sa fie acelasi  cu contul de pe consola.
(aceiasi adresa de mail si acealsi pass)
In contul tau de Microsoft  trebuie sa-ti inregistrezi consola(daca deja nu este cumva inregistrata)

4.1.In contul de Microsoft verifica ca setarile on-line sa te lase sa  poti :
  4.1.1.Acces la orice fel de continut
  4.1.2.Posibilitatea de a face /initia tranzactii de pe contul de MS
  4.1.3 Contul si cardul bancar trebuie sa fie acelasi atat pentru contul de Microsoft cat si pentru consola.
  4.1.4 Contul de MS sa aiba posibilitatea de a fi sincronizat cu consola si viceversa

Restart consola.

5. De pe un PC de data asta,  iti acesezi acelasi cont de Microsoft si verifici ca setarile sa fie acelasi ca cele facute de mai sus.

6.Atat de pe PC cat si de pe consola verifica ca accesul la Xbox Live Gold sa nu fie restrictionat(gen parenting control rules, etc). De asemeni contul de Microsoft accesat de pe PC
trebuie sa aiba aceiasi adresa , locatie si setari de tranzactii precum contul de MS accesat de pe consola.

7.Delogare cont de pe PC si logare pe consola, et voila ar trebui sa-ti poti face abonament Xbox Live Gold.

PS: daca tot nu te descurci, o sa verific eu setarile la mine si iti spun cum sunt.

Edited by lightpoint, 31 May 2017 - 12:08.


#13
mihai7332

mihai7332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 14.07.2014
Prea tarziu sa fac cea ce ai zis  , cei de la Microsoft au venit cu solutia de a-mi crea alt cont pe US sindupa aceea mi-a mers codul de xbox live  .
Sa incerc ce ai zis tu pe vechiul cont sa vad daca merge desi codul de xbox live l-am recuperat oe noul cont

#14
lightpoint

lightpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 16.02.2017

View Postmihai7332, on 31 mai 2017 - 15:10, said:

Prea tarziu sa fac cea ce ai zis  , cei de la Microsoft au venit cu solutia de a-mi crea alt cont pe US sindupa aceea mi-a mers codul de xbox live  .
Pai si cum o sa platesti tu fiind in US , cu card bancar registrat in UE, cand preturile pt US pe Xbox Store vor fi in dolari ?
Ca si eu am incercat sa-mi trec consola pe US si mi-a refuzat si m-a trecut inapoi pe UE
Intreba-i daca fiind trecut pe US , dar cu card de UE , atunci cand vei cumpara orice produs de pe XboX Store care este in dolari iti va face urmatoarea
trecere: US transfer in EURO + taxa/comision transfer  cu TVA  +  EURO transfer in RON +  taxa/comision transfer EURO  in RON cu TVA(asta daca contul bancar care este inregistrat pe consola, este in lei)

Edited by lightpoint, 31 May 2017 - 15:31.


#15
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Au anuntat la E3 ca Xbox one X va fi lansat global in 7 noiembrie.
Doamne-ajută...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate