Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Timp asteptare echipamente RDS?

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#1
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
M-a pus dracu (si lipsa alternativei) sa imi pun RDS la noua casa.
Netul merge bine, televiziunea la fel, dar nevasta vrea mortis niste canale criptate, asa ca de mai bine de o luna am facut cerere pe DigiCare pentru 2 carduri CI+ si un receiver HD pt un TV mai vechi.

Saptamanal primesc mail ca nu au uitat de mine si ca sunt pe lista de asteptare!

Cucoana de la suport nu stie nimic despre perioada se asteptare, deci va intreb pe voi: cam cat dureaza in medie pana vin echipamentele RDS?

#2
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
In Constanta pt un CI+ am asteptat din Ianuarie pana in Iunie.

#3
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010
Salut,

Pentru un card CI+ in Bucuresti am asteptat o luna, dar am auzit cazuri in care au asteptat si 5 luni pentru un card CI+.

#4
b0gdan13

b0gdan13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.03.2009
Am patru luni de cand am facut cererea. Zilele trrecute mi-a spus un tip care lucreaza in POP, ca pana la sfarsitul lunii ar trebui sa primeasca atat CAM-uri, cat si decodoare HD.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 Ahasverus, on 16 octombrie 2015 - 10:47, said:

..deci va intreb pe voi: cam cat dureaza in medie pana vin echipamentele RDS?

Anul trecut in iunie intr-o saptamana am avut cardul.Initial mi s-a preconizat o perioada de asteptare intre o saptamana si o luna.

 I2O, on 16 octombrie 2015 - 11:09, said:

Daca aveti nume de unguri primiti mai rapid.

Serios?Uite ca pe asta inca n-o stiam.E bine de retinut.

Edited by adisz, 16 October 2015 - 11:11.


#6
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 14.02.2002

 Ahasverus, on 16 octombrie 2015 - 10:47, said:

cam cat dureaza in medie pana vin echipamentele RDS?

De la câteva zile la câteva luni. :) Depinde de noroc şi dacă ştii pe cineva sau nu la un POP RDS. Am un coleg care a primit mesaj să vină să ridice nu ştiu ce echipament, iar când s-a dus (în timp util) i-au spus că nu-l mai au; tot aşa, am auzit de persoane care au "sărit rândul" mulţumită unor cunoştinţe la centrele RDS.
Anul trecut am făcut comanda pt. un CI+ în martie şi l-am primit în mai. La unii a durat mai mult, la alţii mai puţin...

#7
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Depinde de stocul echipamentelor in fiecare oras,si bineinteles si de numarul de comenzi.
Daca au un numar mare de comenzi pe lista de asteptare poti astepta mai bine de 1 luna.
Daca au pe stoc si nu sunt multe comenzi in 7/14 zile primesti echipamentul.

Eu am avut 7 zile comanda din digi care pentru decodor HD si nu l-am primit dupa care am anulat comanda si am comandat in loc CAM CI+ care a sosit in termen de 14 zile cam asa.
Cat pentru cel SD am aseptat in jur de 3 saptamani sa primeasca in POP (dar aici a fost fara comanda).

#8
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
si eu am dat comanda de 2 CI+  de la inceputul lunii august si inca nu am primit, am facut deja 2 sesizari si nimic. Cand am mers si am dat comanda, mi s-a zis ca maxim 2 saptamani dureaza pana ajung. imediat se fac 3 luni si inca nu le-am primit. Deocamdata sunt pe primul loc la neseriozitate (daca nu aveau digi sport si digi film, clar alegeam alt provider - sau macar alternative la aceste programe).

#9
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

 debusy, on 16 octombrie 2015 - 11:33, said:

si eu am dat comanda de 2 CI+  de la inceputul lunii august si inca nu am primit, am facut deja 2 sesizari si nimic. Cand am mers si am dat comanda, mi s-a zis ca maxim 2 saptamani dureaza pana ajung. imediat se fac 3 luni si inca nu le-am primit. Deocamdata sunt pe primul loc la neseriozitate (daca nu aveau digi sport si digi film, clar alegeam alt provider - sau macar alternative la aceste programe).
De obicei operatorii RCS&RDs refuza de fiecare data sa-ti ofere un termen de livrare de echipamente asta mi s-a intamplat de multe ori.
Probabil 1. Nu au voie sau nu cunosc aceste aspecte. 2.Cunosc situatia cu lista mare de asteptare si nu vor sa informeze eronat clientii.
Nici la call-center nici in pop eu n-am putu obtine niciodata un termen de la operatorii RCS&RDS.
La call-center spune ca,comanda dvs este inregistrata si incercam sa o onoram in cel mai scurt timp posibil,nu cunoastem informatii despre data de aprovizionare a echipamentelor!
Iar in pop se spune: plasati o comanda si veti fi notificat prin sms de indata ce echipamentul comandat ajunge pe stoc.

#10
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
intr-adevar, telefonic nu mi-au dat termen, insa cand am dat comanda in sediul lor, mi-au zis ca dureaza maxim 2 saptamani.
p.s. asa mi-as rezilia contractul cu ei din cauza asta, daca s-ar putea....

Edited by debusy, 16 October 2015 - 11:52.


#11
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 24.12.2004
Eu am comandat prin digicare anul trecut in decembrie si in 4 zile mi-au dat mail sa merg sa-l ridic.

#12
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

 Celtic, on 16 octombrie 2015 - 12:03, said:

Eu am comandat prin digicare anul trecut in decembrie si in 4 zile mi-au dat mail sa merg sa-l ridic.
ai fost norocos insemana.

#13
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,938
  • Înscris: 02.09.2005

 Ahasverus, on 16 octombrie 2015 - 10:47, said:

deci va intreb pe voi: cam cat dureaza in medie pana vin echipamentele RDS?

de la 6 luni pana la 4-5-6-7 ani...

#14
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Tare imi e ca atunci cand voi fi anuntat ca au venit echipamentele, deja am uitat de problema si am antena satelit!

Oare nu se gasesc pe OLX? Posted Image

Unde e cerere, imediat romanul pune de o mica bisnita!

Edited by Ahasverus, 16 October 2015 - 12:57.


#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 debusy, on 16 octombrie 2015 - 11:51, said:


p.s. asa mi-as rezilia contractul cu ei din cauza asta, daca s-ar putea....

Asta ca sa ai de ce sa-ti para rau mai tarziu?
Un posibil motiv ar fi cererea mult peste asteptari pentru aceste card-uri.Asta inseamna ca clientii migreaza masiv la ei.Este doar o parere.

ps.
Oare "altii" sunt mai breji?

#16
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,979
  • Înscris: 14.03.2013
Sincer, la UPC am 3 CI+ pe care nu le-am luat simultan. De fiecare data cand am fost sa il iau l-au adus din spate fara nici o pb. La fel cand am luat/schimbat mediabox-urile de la ei. Pe loc. Penibilitatea asta la RDS exista de ani de zile. Faza cu cereri peste asteptari este o gluma. Faza asta se intampla de ani de zile. Pur si simplu nu le pasa. Si de ce le-ar pasa din moment ce clientii alearga la ei pentru ca e mai ieftin? Au si pretentii la preturi de nimic? Daca le merge cu fraierii (si le merge de ani buni) de ce nu ar profita?

Edited by jm2010, 16 October 2015 - 13:21.


#17
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
@Ahasverus si eu am de cel putin 2 luni doua comenzi consecutive pt 2ci-uri in Bucuresti in doua pop-uri diferite (cate una la fiecare) si eram ca si nr de asteptare luna trecuta pe la nr 160 respectiv la cealalta la nr 100 si inca mai am de asteptat.
Cum au zis si ceilalti e la noroc.

#18
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

 jm2010, on 16 octombrie 2015 - 13:19, said:

Faza cu cereri peste asteptari este o gluma.
...............
Si de ce le-ar pasa din moment ce clientii alearga la ei pentru ca e mai ieftin?

Ori, ori  :D
De fapt, gura ,,pacatosului " adevar graieste.
Nu inteleg ce este aia ,,nu le pasa "!
Eu zic ca sint depasiti de cerere, am stat si eu pe la cozi la ei, de asta zic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate