Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Caut loc de munca urgent in tara sau strainatate!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#1
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Buna seara.Am 27 de ani am studii facultate si master dar nu am lucrat niciodata.Sunt de la tara dintr-un sat din Judetul Bacau.Si sora mea geamana e in aceiasi situatie.Nu stim ce sa facem incotro s-o luam.Am mai intrebat si am mai dat CV-uri la Bacau dar nu ne-au sunat.Nici nu stiu ce vreau.Sunt confuza.Parintiii ne bat la cap sa plecam de acasa dar nu stim unde.Nu te poti duce oriunde si oricum.Avem si o teama amadoua dar vrem sa lucram undeva.Stam de 3 ani acasa fara job.As vrea in strainatate undeva dar nu stiu unde.Stiti locuri de munca serioase in strainatate?Sunt o persoana serioasa,simpla si corecta.As vrea sa lucrez.Astept raspunsuri.Nu va oblig.Benevol.As vrea un loc de munca cu cazare.M-am mai uitat pe olx dar nu am incredere.Incredere nu ai in nimeni in ziua de astazi.Oameni care sa ajute sunt putini.E lumea rea dar poate exista si suflete bune.Tot binele la toata lumea de aici de pe acest site!

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Apucati-va de agricultura in satul vostru din judetul Bacau.
O leguma, o zacusca , o conserva, o dulceata ,o planta medicinala , o gojie , un curmal , o zmeura ,o  capsuna ... etc

Edited by mihai!, 15 October 2015 - 19:57.


#3
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Unde a ajuns ROMANIA!!!

#4
AlinAraboaie

AlinAraboaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 25.09.2015
Maritati-va. Va iau eu pe amndoua.

#5
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015

 Rhesus, on 15 octombrie 2015 - 19:40, said:

Unde a ajuns ROMANIA!!!
Cu master si nu gasesti un loc de munca, foarte naspa, ce sa mai zica cei  care nu au doar profesionala.
Cauta in oras si stai in chirie...

#6
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Hai la Bucuresti!

#7
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Salut

In cluj sunt locuri de munca platite decent, chiar si vanzatoare in magazin.. salarii undeva la 1100-1200 de ron

stai cu sora ta in chirie ieftina, gasiti ceva la vreo 6-7 sute de lei si va descurcati.




Iti trebuie ceva bani initial, ca sa incepeti cumva.

Edited by Damascus77, 15 October 2015 - 19:45.


#8
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
singura voastra sansa e italia - franta. sa plece una dintre voi, cea care se simte mai tare. lasati rusinea la o parte si vedeti printre rude cunoscuti cine e in italia si ingrijeste la babe. asta e. facultate, master, ajungi sa stergi la fund o baba.
dar daca reusesti sa faci asta si sa ajungi acolo, in cateva luni o poti chema si pe sora ta. invatati limba repede si cautati alte servicii. munca multa si pe bani putini se gaseste.
sa nu mergeti cu mentalitatea, merg sa pun bani deoparte. nu. pleacati si traiti acolo. in cativa ani veti reusi sa va depasiti conditia. va veti face un rost.
dar aveti nevoie de un cap de pod si ala se numeste mers acolo si avut grija de o baba (mosnegii mor devreme, nu ajung sa fie dependenti)

#9
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Ce facultate ai terminat?

Pe de alta parte mi se pare putin aiurea ca pana la 27 de ani sa nu fi lucrat; orice, oriunde.

#10
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 quiria, on 15 octombrie 2015 - 19:28, said:

Buna seara.Am 27 de ani am studii facultate si master dar nu am lucrat niciodata.Sunt de la tara dintr-un sat din Judetul Bacau.Si sora mea geamana e in aceiasi situatie.Nu stim ce sa facem incotro s-o luam.Am mai intrebat si am mai dat CV-uri la Bacau dar nu ne-au sunat.Nici nu stiu ce vreau.Sunt confuza.Parintiii ne bat la cap sa plecam de acasa dar nu stim unde.Nu te poti duce oriunde si oricum.Avem si o teama amadoua dar vrem sa lucram undeva.Stam de 3 ani acasa fara job.As vrea in strainatate undeva dar nu stiu unde.Stiti locuri de munca serioase in strainatate?Sunt o persoana serioasa,simpla si corecta.As vrea sa lucrez.Astept raspunsuri.Nu va oblig.Benevol.As vrea un loc de munca cu cazare.M-am mai uitat pe olx dar nu am incredere.Incredere nu ai in nimeni in ziua de astazi.Oameni care sa ajute sunt putini.E lumea rea dar poate exista si suflete bune.Tot binele la toata lumea de aici de pe acest site!

Ce facultate? Ce master? Ce stii sa faci ? Engleza la ce nivel ?

#11
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Trista tara! Tinerii nu au nicio perspectiva.
E cam riscant prin strainatate, sa nu ajungeti in labele traficantilor de fiinte umane.
Faceti o scoala postliceala de asistente, poate gasiti pe undeva un job.

#12
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 Rhesus, on 15 octombrie 2015 - 19:40, said:

Unde a ajuns ROMANIA!!!
A ajuns sa isi bata joc de toti cetatenii ei, aia a ajuns. Fuge lumea ca din Siria.

#13
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 Beko10, on 15 octombrie 2015 - 19:44, said:

Cu master si nu gasesti un loc de munca, foarte naspa, ce sa mai zica cei  care nu au doar profesionala.
Daca ai cunoaste piata muncii, ai avea o surpriza !

Edited by mihai!, 15 October 2015 - 19:50.


#14
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 V_i_c_t_o_r, on 15 octombrie 2015 - 19:47, said:

Trista tara! Tinerii nu au nicio perspectiva.


Stai, imediat apare un coleg de al meu IT-ist si iti explica ca mai toti is prosti care nu reusesc sa aiba un job platit minim cu 2000 euro, ca in Romania stau oportunitatile pe toate gardurile dar romanii is prosti.

Edited by Catean, 15 October 2015 - 19:56.


#15
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
Stiu ca poate va suna hilar, dar zilele trecute intrand la Carfour, am vazut ca se faceau angajari part-tine (4 ore, 6) sau full 8/zi.

Poate o sa ziceti ca nu ati facut facultatea si masterul pt un post de casier, dar e un inceput chiar daca stati 1 luna; decat acasa e mai bine asa;

Din nefericire e un cerc vicios: angajatorul vrea experienta, nu poti face experienta pana nu te angajezi;

Stiu ca ideal ar fi in domeniul in care ai terminat, si nu pe un salar de 1.000 lei pe luna, dar orice inceput e bun.

Evident in acest timp in care lucrezi ceva temporar, cauti in continuare; crede-ma vei cauta mai cu sarg si vei sti ce sa ceri si sa intrebi la un interviu dupe ce te vor freca intr-un supermarket; supermarket e doar un expemplu  - poti lua orice; poti schimba acum la inceput cate joburi vrei, si in ce domenii vrei.

#16
NechiforLaurentiu

NechiforLaurentiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.09.2015

 quiria, on 15 octombrie 2015 - 19:28, said:

Am 27 de ani...Sunt de la tara...Nu stim ce sa facem incotro s-o luam...Nici nu stiu ce vreau.Sunt confuza...Parintiii ne bat la cap sa plecam de acasa...As vrea in strainatate...Sunt o persoana serioasa,simpla si corecta


Wow, tinta perfecta!Cele aflate in situatia voastra s-au afirmat peste hotare, traiesc in lux, isi deplaseaza posteriorul in masini scumpe...pe locul din dreapta, bineinteles.La volan...pestele. Posted Image

Mai bine va luati gandul de la strainatate si va ganditi ce sa faceti in tara.Sunteti doua...poate poate o sa va vina o idee ceva. Posted Image

#17
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014

 argentum, on 15 octombrie 2015 - 19:45, said:

singura voastra sansa e italia - franta. sa plece una dintre voi, cea care se simte mai tare. lasati rusinea la o parte si vedeti printre rude cunoscuti cine e in italia si ingrijeste la babe. asta e. facultate, master, ajungi sa stergi la fund o baba.
dar daca reusesti sa faci asta si sa ajungi acolo, in cateva luni o poti chema si pe sora ta. invatati limba repede si cautati alte servicii. munca multa si pe bani putini se gaseste.
sa nu mergeti cu mentalitatea, merg sa pun bani deoparte. nu. pleacati si traiti acolo. in cativa ani veti reusi sa va depasiti conditia. va veti face un rost.
dar aveti nevoie de un cap de pod si ala se numeste mers acolo si avut grija de o baba (mosnegii mor devreme, nu ajung sa fie dependenti)
nu sunt de acord ca singura sansa e italia sau franta - sunt pline tarile astea de romani; nici nu cred ca in romania nu se gaseste de lucru.

#18
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 mihai!, on 15 octombrie 2015 - 19:38, said:

Apucati-va de agricultura in satul vostru din judetul Bacau.
O leguma, o zacusca , o conserva, o dulceata ,o planta medicinala , o gojie , un curmal , o zmeura ,o  capsuna ... etc
Glumeai, nu?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate