Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Cat este salariul aprox. la un sofer pe dubita 3.5t ?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
ButusanSebastian

ButusanSebastian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.10.2015
Buna. am luat de curand permisul si asi dori sa ma angajez ca sofer pe o dubita,aici in tara la inceput pana capat experienta si ulterior sa merg pe comunitate . Iar daca tot o sa decurga bine probabil o sa imi achizitionez chiar eu o dubita si sa fac transport cu ea daca o sa am expeditorii. Dar momentat ceia ce ma intereseaza este : cat este salariul pe o dubita 3.5t aici pe tara? Cat este salariul pe comunitate (plecat si de la doua luni in sus) ?  Asi dori sa aflu raspuns in principal la aceste doua intrebari daca se poate. Iar daca aveti unele sfaturi,sugesti,indrumari ori alte informati va rog sa le impartasiti cu mine. Va multumesc anticipat.

#2
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015
Nu te angajeaza, nu ai experienta.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Permisul adica B? Crezi ca iti da cineva o bucata din afacerea lui pe mina cind ai luat permisul de o luna?

#4
ButusanSebastian

ButusanSebastian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.10.2015

 Beko10, on 15 octombrie 2015 - 16:58, said:

Nu te angajeaza, nu ai experienta.
Cu siguranta exista si patroni care ar angaja si fara experienta pt a economisi banii,sau care eu nevoie urgenta de un sofer. sunt mai rari cei care angajeaza fara experienta dar totusi exista. Sunt dispus sa astept pana o sa apara o astfel de oportunitate.

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
O sa trebuiasca sa astepti vreo 3 ani, minim.

#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Ba ii da ....daca pune garantie apartamentul parintilor . Posted Image
Cauta-ti altceva . Meseria asta este nasoala oricum insa acum ca vine si iarna este de trei ori mai nasoala .

#7
ButusanSebastian

ButusanSebastian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.10.2015

 f300, on 15 octombrie 2015 - 17:02, said:

Permisul adica B? Crezi ca iti da cineva o bucata din afacerea lui pe mina cind ai luat permisul de o luna?
Cu siguranta exista si patroni care ar angaja si fara experienta pt a economisi banii,sau care eu nevoie urgenta de un sofer. sunt mai rari cei care angajeaza fara experienta dar totusi exista. Sunt dispus sa astept pana o sa apara o astfel de oportunitate. Iar daca o sa fie nevoie pot merge o perioada cu un alt sofer al firmei respectiva pt a demonstra daca sunt capabil sau nu

#8
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
Asta e tot ce vrei sa faci tu? Sofer?

#9
ButusanSebastian

ButusanSebastian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.10.2015

 JurasikMan, on 15 octombrie 2015 - 17:06, said:

Ba ii da ....daca pune garantie apartamentul parintilor . Posted Image
Cauta-ti altceva . Meseria asta este nasoala oricum insa acum ca vine si iarna este de trei ori mai nasoala .
Iti multumesc pt sfat,dar meseria aceasta asa cum e cu bune cu rele chiar imi place si altceva nu tare pot face pt un salar destul de ok avand in vede ca am terminat doar o scoala profesionala (11 clase) si nu am bacalaureat..
singura problema de care asi da din cate se pare este ca nu prea gasesc angajator pt mine..

 usrnm, on 15 octombrie 2015 - 17:11, said:

Asta e tot ce vrei sa faci tu? Sofer?
Da,deoarece meseria aceasta asa cum e cu bune cu rele chiar imi place si altceva nu tare pot face pt un salar destul de ok avand in vede ca am terminat doar o scoala profesionala (11 clase) si nu am bacalaureat.. Si chiar ma atrage aceasta meserie,chiar asi faceo cu pasiune (la inceput cel putin )

#10
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
salariul este sa vii tu cu masina si cu bani de acasa + sa platesti asigurarea pentru marfa... doar asa te va angaja cineva!!!
nu poti fi angajat sofer pe baza permisului de conducere!!! ai nevoie de atestat profesional!
in primul an iti este interzis sa transporti marfuri sau materiale periculoase!

bineanteles ca nu prea gasesti angajator pentru tine... tu esti o piesă importantă... iar angajatorii nu s epot adapta... nu se ridica la inaltimea pretentiilor tale!!!???
ce prostii sunt astea colegule?!? astea sunt ofertele!!! le accepti asa cum sunt sau treci mai departe!!!... tu nu esti dezirabil pentru angajatori, la tine cauta problema... sa cauti sa corespunzi sau sa semeni cat mai mult cu ce ai ei nevoie!!!...

Edited by Nero-d, 15 October 2015 - 17:19.


#11
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 ButusanSebastian, on 15 octombrie 2015 - 16:56, said:

Buna. am luat de curand permisul si asi dori sa ma angajez ca sofer pe o dubita,aici in tara la inceput pana capat experienta si ulterior sa merg pe comunitate . Iar daca tot o sa decurga bine probabil o sa imi achizitionez chiar eu o dubita si sa fac transport cu ea daca o sa am expeditorii. Dar momentat ceia ce ma intereseaza este : cat este salariul pe o dubita 3.5t aici pe tara? Cat este salariul pe comunitate (plecat si de la doua luni in sus) ?  Asi dori sa aflu raspuns in principal la aceste doua intrebari daca se poate. Iar daca aveti unele sfaturi,sugesti,indrumari ori alte informati va rog sa le impartasiti cu mine. Va multumesc anticipat.
Intre salarul minim pe economie si...1200 lei. Dar cu asa experienta putina......cam greu sa-ti dea cineva masina pe mana.

#12
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Eu cand eram pustan as fi condus pe gratis intreaga zi, chiar si o caruta cu motor. Numai volan sa aiba.

Asa ca il inteleg pe om ca asta i se pare cea mai tare meserie, cu atat mai mult cu cat sta prost si cu educatia medie. Evident, sansele lui sunt minime, dar incercarea moarte n-are.

Intrebarea cu ce salariu are un dubist este retorica. Oricum nu conteaza pentru el.

#13
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015
Ca sofer cat B, trebuie sa incarci / descarci duba.
Ai o zona stabilita... trebuie sa dai rest+chitanta+aviz marfa,,,etc.
Crezi ca esti doar sofer ? :)))))

#14
ButusanSebastian

ButusanSebastian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.10.2015

 izometric, on 15 octombrie 2015 - 17:24, said:

Eu cand eram pustan as fi condus pe gratis intreaga zi, chiar si o caruta cu motor. Numai volan sa aiba.

Asa ca il inteleg pe om ca asta i se pare cea mai tare meserie, cu atat mai mult cu cat sta prost si cu educatia medie. Evident, sansele lui sunt minime, dar incercarea moarte n-are.

Intrebarea cu ce salariu are un dubist este retorica. Oricum nu conteaza pentru el.
Iti multumesc,ai perfecte dreptate in ceia ce spui,chiar si in privinta salariului unde nu am pretenti chiar deloc acum ca incepator. Eram totusi curios cat poate castiga un dubist pe luna :)

#15
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Eu ma gandesc ca tot are un 1000-1200 de lei in mana.

#16
ButusanSebastian

ButusanSebastian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.10.2015

 Beko10, on 15 octombrie 2015 - 17:25, said:

Ca sofer cat B, trebuie sa incarci / descarci duba.
Ai o zona stabilita... trebuie sa dai rest+chitanta+aviz marfa,,,etc.
Crezi ca esti doar sofer ? Posted Image))))
La incarcat si descarcat nu este problema deoarece am un fizic bun si nu imi este teama deloc de munca fizica,o fac cu placere oricat de des. Iar in ceia ce priveste „rest+chitanta+aviz marfa,,,etc.„ nu este problema,chiar sunt sigur ca ma descurc mai ales ca sunt o persoana calma si imi place sa fac totul perfect intodeauna Posted Image

 izometric, on 15 octombrie 2015 - 17:31, said:

Eu ma gandesc ca tot are un 1000-1200 de lei in mana.
Multumesc. Cum ziceam,este ok oricat pana capat experienta mai ales ca nu ma aflu la stramtoare in ceia ce priveste situatia financiara

#17
Wess

Wess

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 06.03.2015
I-ati gandul, nu te angajeaza nimeni fara experienta, poti sa astepti pana-ti vine rau, nu o sa gasesti niciodata un patron suficient de nebun sa-ti de-a masina pe mana la experienta pe care o detii si in principiu sofer pe 3.5t este mai prost platit ca munca in fabrica, deci...

#18
ButusanSebastian

ButusanSebastian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.10.2015

 Wess, on 15 octombrie 2015 - 17:39, said:

I-ati gandul, nu te angajeaza nimeni fara experienta, poti sa astepti pana-ti vine rau, nu o sa gasesti niciodata un patron suficient de nebun sa-ti de-a masina pe mana la experienta pe care o detii si in principiu sofer pe 3.5t este mai prost platit ca munca in fabrica, deci...
Iti multumesc pentru ca tiai exprimat punctul de vedere care se pare a fi corect un urma raspunsurilor celorlalti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate