Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Jetix revine?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
http://www.jetixromania.ml/

#2
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

View PostLAURENTIUMAR, on 15 octombrie 2015 - 13:51, said:


E vorba doar de un canal online. NU revine pe TV.

Citat: Fani Jetix, in data de 1 decembrie 2015 vom deschide canalul TV Online. Programul va incepe de la ora 07:00 si se va incheia la ora 00:00. Va multumim!

Sursa: https://www.facebook...553423824918593

Edited by alexupit, 15 October 2015 - 14:03.


#3
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.08.2008

View PostLAURENTIUMAR, on 15 octombrie 2015 - 13:51, said:


Fiind pe un domeniu .ml din Mali (unde se pot inregistra domenii gratuit) imi vine greu sa cred ca este o treaba serioasa ... probabil sunt niste entuziasti fani Jetix care si-au creat o televiziune online...

Edited by Nexxus2, 15 October 2015 - 14:50.


#4
sebi_2001

sebi_2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 23.03.2013

View Postalexupit, on 15 octombrie 2015 - 13:59, said:

E vorba doar de un canal online. NU revine pe TV.

Citat: Fani Jetix, in data de 1 decembrie 2015 vom deschide canalul TV Online. Programul va incepe de la ora 07:00 si se va incheia la ora 00:00. Va multumim!

Sursa: https://www.facebook...553423824918593
E creeat de un fan jetix pe nume atem...

#5
Janitor

Janitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 15.08.2011
Sper sa nu dea doar desenele alea pe care le gasim oricum pe youtube si intr-o calitate foarte proasta.
Daca au reusit oarecum să pună mâna pe casetele/cd-urile originale de la fosta companie Jetix/FoxKids, as avea tot respectul pentru ei.
Website-ul arata la fel ca cel oficial de acum 7 ani.

#6
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
O să revină Jetix la paștele cailor.

#7
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Jetix Romania Adrian Sandu, esti liber sa-ti exprimi punctul de vedere insa daca te-ai fi documentat mai mult in privinta numelui te-ai fi lamurit. Numele "Jetix" este detinut de Disney, dar numele "Jetix Romania" este total diferit si poate insemna altceva, in consecinta noi nu avem drepturi pentru numele Jetix in schimb nici Disney nu are drepturi pentru numele Jetix Romania. Cu privire la desenele ce se vor difuza pe canalul nostru, acestea sunt "originale" in format DVD, exact ca la TV, unde le vom difuza prin mai multe programe inclusiv "sopcast". Logo-ul Jetix este realizat de colegii mei, iar daca te uiti mai atent la cel original si cel pe care noi il folosim vei observa nuante diferite. Nimeni si nimic nu ne poate face ceva daca am folosit si anumite lucruri din brand-ul original deoarece noi nu vom profita dupa urma acestui canal si al acestor desene. Mai exact este un fel de "FanClub Jetix" unde am spus ca vrem ca fanii acestui canal sa se simta bine! Stim foarte bine ca exista o multime de canale Jetix pe YouTube, pe ok.ru sau alte site-uri de genul acesta unde "proprietarii" incearca sa dezminta proiectul nostru in scopul lor publicitar.

Ce?...

#8
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Cum sa iti iei domeniu din Mali? Posted Image Ma rog, era un proiect ok pentru fanii desenelor animate din perioada aceea, asta doar daca era ceva serios, dar cu domenii free, e clar despre ce e vorba.

#9
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.08.2008
Pe linga faptul ca au un domeniu free din mali mai au si hosting free care nu face fata traficului ...
[ https://i.imgur.com/dXVFyz5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
gdgfgsd

gdgfgsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.01.2014
Satanistu, cat poti sa minti? Disney detine toate drepturile asupra serialelor, numelui etc.. Esti doar un copilas de 14 ani, care nu stie cum sta treaba.
PS: Serialele sunt de pe youtube, nu va entuziasmati. Nici sa minti pe pagina nu stii, odata zici ca toate sunt dublate, si odata zici ca nu difuzati toate serialele. Hotaraste-te!!

Edited by gdgfgsd, 30 November 2015 - 17:18.


#11
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Satanistu doar a preluat acel mesaj de pe pagina de facebook a Jetix România...

#12
gdgfgsd

gdgfgsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.01.2014
Aa, imi pare rau.

#13
Janitor

Janitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 15.08.2011
M-am uitat pe 1 decembrie la canalul lor. Pot sa spun ca erau in calitate destul de buna si nu pareau a fi luate de pe youtube.
Ceea ce nu inteleg eu este de ce s-au oprit. Intr-un anunt pe facebook au spus ca nu si-au atins targetul de telespectatori care era de 3000, iar ei au avut in medie vreo 500. E greu sa ai 3000 de vizualizatori asa din prima. Au facut atata fâs doar pentru o zi.
Mă întreb dacă nu cumva s-au băgat aștia de la Disney pe fir și i-au amenințat cu vreun proces.

Edited by Janitor, 08 December 2015 - 00:18.


#14
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View PostJanitor, on 08 decembrie 2015 - 00:16, said:

Mă întreb dacă nu cumva s-au băgat aștia de la Disney pe fir și i-au amenințat cu vreun proces.
Acesta este răspunsul corect.

Edited by megafanro, 08 December 2015 - 01:12.


#15
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

View PostJanitor, on 08 decembrie 2015 - 00:16, said:

M-am uitat pe 1 decembrie la canalul lor. Pot sa spun ca erau in calitate destul de buna si nu pareau a fi luate de pe youtube.
Ceea ce nu inteleg eu este de ce s-au oprit. Intr-un anunt pe facebook au spus ca nu si-au atins targetul de telespectatori care era de 3000, iar ei au avut in medie vreo 500. E greu sa ai 3000 de vizualizatori asa din prima. Au facut atata fâs doar pentru o zi.
Mă întreb dacă nu cumva s-au băgat aștia de la Disney pe fir și i-au amenințat cu vreun proces.
Da,ai dreptate!

#16
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Pe 1 Decembrie 2016 redeschide canalul online https://www.facebook...s/jetixromania/

#17
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Aia e o porcarie :))

#18
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Jetix facea audiență!De ce oare a fost retras?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate