Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Haine SH vs Firma/Noi

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1
yakas

yakas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.08.2015
De unde preferati sa va cumparati hainele? Eu mi-am cumparat de la SH in ultimul timp cateva si chiar sunt foarte multumit de ele. Geaca care normal la H&M ar costa in jur de 200 RON am luat-o la doar 32 RON ca noua. De ce multa lume se duce spre hainele de firma si sunt momente cand isi dau chiar toti banii stransi din salar pe niste haine care au o firma insa sunt noi? Nu tot ce este nou sau de firma e de calitate.

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Unii preferam ca acele haine sa nu fie purtate de altii. Eu de exemplu nu as suporta ideea de a purta o geaca ce a mai fost puratata de alti indivizi.

#3
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Eu intotdeauna am preferat ca, daca nu imi permit haine/incaltari de firma, sa imi cumpar nonfirma, ca sa zic asa.
Dar, deh, pe unii ii "omoara" firma, nu mai conteaza ca haina a mai fost purtata de alti "cativa".

#4
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005
Urmatorul topic probabil ca va fi despre servirea cinei de prin resturile menajere....

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Am o cunostinta ce in urma cu vreo 15 ani detinea un magazin de second hand, era la moda in vremea aia.
Inca mai am hainele luate de la ea, e incredibil ce calitatea aveau vechiturile alea aduse de prin Germania sau UK.
Dar acum cred ca a scazut calitatea peste tot.

#6
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004
La haine prefer , daca nu imi permit, sa nu fie de firma dar sa fie noi, nu purtate de altii.

#7
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Am vreo 2 chestii sh, dar nu am făcut o pasiune din asta. Le cumpăr noi.

#8
Jacinth

Jacinth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 16.09.2015
SH-urile le asociez cu hainele ramase de la defuncti si donate, nu stiu de ce =)))

Edited by Jacinth, 14 October 2015 - 18:34.


#9
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,735
  • Înscris: 28.12.2008
Nu sunt disperat după ţoale de firmă dar nu mi-am cumpărat niciodată ceva SH. Dar am o curiozitate, voi ce faceţi cu hainele care nu vă mai vin dar sunt în stare bună?

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Acum se vede ca am evoluat si noi, avem acele pubele metalice in care poti pune haine si cica ajung... undeva, la altii mai amarati decat noi. Sunt puse prin parcarile supermaketurilor. Am vrut si eu sa arunc niste haine in ele dar m-au oprit niste tigani sa nu-i ma pun la chinuri si sa le dau direct lor, ei pana atunci aruncau un purandel in pubela si ala recupera ce putea.

#11
Jacinth

Jacinth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 16.09.2015

View Postdriftking91, on 14 octombrie 2015 - 18:43, said:

Nu sunt disperat după ţoale de firmă dar nu mi-am cumpărat niciodată ceva SH. Dar am o curiozitate, voi ce faceţi cu hainele care nu vă mai vin dar sunt în stare bună?
Eu le-am dat mereu altora mai amarati.
Ultima oara am dat vreo 6 saci de haine (nu exagerez).
Oricum le triez anual si ce nu mai place, pun deoparte pentru asta.

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Poti lasa hainele intr-un sac langa pubela si cineva le va lua 100% de acolo. Cel putin in zona mea tiganii fac mai multe ronduri pe zi, sa nu le scape ceva.

Asta e valabil la orice poate fi valorificat, inclusiv mobila.

Edited by Mizu, 14 October 2015 - 18:52.


#13
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015

View PostSerafim606, on 14 octombrie 2015 - 17:59, said:

Unii preferam ca acele haine sa nu fie purtate de altii. Eu de exemplu nu as suporta ideea de a purta o geaca ce a mai fost puratata de alti indivizi.
dupa ce platesti daune individei o sa il cauti sa-ti vanda vreun pont despre SH-uriPosted Image

#14
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Chiloti tot SH iti iei?

#15
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
haine de firma la preturi ok eu cumpar din outlet-uri. preturile sunt acceptabile si sunt noi hainele, nu foarte ieftine dar nici scumpe pentru haine de calitate. de exemplu o camasa zara, pull&bear este 60-70 lei, o pereche de blugi 50-100 ron. gecile sunt 100-200 ron in functie de grosime. in concluzie din outlet iei haine noi de firma la pretul hainelor de bazar

#16
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
dar prezervative se gasesc la sh?

#17
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006
Nu e o rusine sa fii sarac, dar e rusinos sa faci misto de cineva ca are mai putini bani decat tine.

#18
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010

View PostMizu, on 14 octombrie 2015 - 18:45, said:

Acum se vede ca am evoluat si noi, avem acele pubele metalice in care poti pune haine si cica ajung... undeva, la altii mai amarati decat noi. Sunt puse prin parcarile supermaketurilor.
hainele respective ajung tot in SH-uri unde sunt valorificate in ideea ca banii proveniti din ele sa fie doanti pentru anumite scopuri nobile. ceea ce in practica se intampla foarte rar si doar o mica parte din venituri ajung unde trebuie, in rest este o afacere. un astfel de lant de magazine SH este humana http://www.humana-romania.ro/ . Eu personal dau hainele care nu le mai folosesc uner persoane pe care le stiu intr-adevar amarate. vara asta am trimis cateva plase la ai mei sa le dea la tara la o familie cu 2 copii care muncesc cu ziua prin sat sa aibe ce sa manance. nu fura nu cersesc. la tiganii care cauta prin tomberoane nu le-as da nici o batista

Attached File  way-of-clothes.jpg   213.09K   53 downloads

Edited by sclifositu, 14 October 2015 - 19:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate