Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

2008 Honda Accord

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#19
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
spyshot???

Attached Files



#20
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Se pare ca s-a lansat noul model de Honda Accord :

http://www.worldcarf...europe-unveiled


Urata nu mi se pare , dar ma asteptam la mai mult de la noul model.

#21
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
in poza din articol nu prea se vad toate detaliile.....

mie imi pare a fi mai mult un facelift decat un nou model .

astept mai multe poze :D

#22
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mda. mai urata ca predecesoare. e de fapt un acord generatia actuala mai incarcat . In mod inutil as zice eu. Iar break-ul arata la fel de naspa ca si predecesorul. La interior e destul de fain, insa sufera de boala acura :D enorm de multe butoane :D

#23
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Imi place mai mult modelul actual; asta nou e prea... mare sau urat, nu stiu... are niste linii care o fac sa para o masina grea si inceata, asta actuala pare mai zvelta.

#24
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007
Pai asta o sa fie noua Acura TSX...

Mie imi place mult. Singura problema e ca nu vine cu tractiune spate... Daca ar fi cu tractiune spate ar fi una din cele mai tari masini de pe piata la ora actuala...Bine nu in Romanaia...Ma refer la tarile cu posibilitati de achizitionare.

Cat de mult imi place Lexusul IS , daca asta ar fi cu punte motorie spate Honda as alege.

#25
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Si mie mi se pare tot un facelift , dupa cum ziceam ma asteptam sa fie complet nou design-ul ,cum au facut si cei de la Mazda cu noua Mazda 6.Interiorul mi se pare frumos la modelul nou fata de cel care este acum pe Accord.

#26
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
unit cu topicul deja existent

#27
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
din pacate urata :( ma asteptam la mult mai mult

cum zicea cineva mai devreme, si-a pierdut din alura aia zvelta pe care o avea inainte. in primul CGI arata demential, mai bine angajau la design pe cel care l-a facut. imbina foarte bine designul space-age al lui civic cu un look mult mai agresiv. sincer, mi se pare genial

Edited by figo1988, 13 February 2008 - 19:01.


#28
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Primul cgi era frumos dar parca prea aducea cu noua Mazda 6! Din fotografii in schimb, mi se pare prea inalta, designul nu e reusit, aduce mai mult a limuzina proiectata sa fie incapatoare, decit a masina sportiva!
Si eu ma asteptam la mai mult!

#29
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
imi place mai mult actuala masina decat noua generatie.

#30
tokyoboy

tokyoboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
http://www.automarke...ccord-9412.html

#31
bicorpus

bicorpus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 16.02.2008
tractiune fata sau spate? sper sa nu o strice ca de obicei cu tractiune fata...:(

Si asta actuala arata bestial...pacat de mootorizarile pt EU si de tractiunea fata.

#32
The_Mack

The_Mack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 16.02.2007
tot fata o sa fie.

#33
accelerator

accelerator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 20.03.2007
Tot Mazda 6 ramane printesa printre japoneze.

#34
mishu88

mishu88

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2007
Cu ce vine Honda la Salonul Auto Internațional de la Geneva...

Quote

Noul Accord va fi prezentat în premieră la Salonul Auto Internațional de la Geneva luna viitoare. Acest model va fi primul autovehicul care va fi lansat pe 4 martie, la ora 8.30, fiind disponibile jurnaliștilor variantele Saloon și Tourer. Pe lângă Accord-ul european, Honda va mai expune publicului și FCX Clarity, mașina bazată pe hidrogen – pentru prima oară pe pământ european. Tot pentru prima dată în vechiul continent va fi prezentat CR-Z, prototipul sport hibrid.

Noul Accord va domina stand-ul Honda, în număr de zece modele disponibile publicului. Mașina va intra pe piață în segmentul D, cu un exterior mai sportiv și atrăgător, cu un interior centrat pe șofer. Honda Accord va putea intra pe piață în iunie 2008. Motorizarea va cuprinde o nouă serie de motoare  – două pe benzină de 2 și 2,4 litri și un diesel de 2,2 litri, i-DTEC, toate fiind în concordanță cu standardul Euro 5.

Honda FCX Clarity
FCX Clarity reprezintă punctul verde al stand-ului, o mașină cu patru locuri bazată pe propulsie inovativă „fuel-cell” cu zero emisii toxice. Disponibil în SUA cu o rată de leasing de 600 de $ pe lună, FCX Clarity reprezintă prima mașină din lume cu propulsie pe hidrogen, aflată în producție de serie. Noutatea tehnologică va fi prezentată și în Japonia în această toamnă.

Honda CR-Z
Conceptul CR-Z reprezintă studiul unui sport car hibrid care va apărea cât de curând. Cu un stil surprinzător și tehnologie de propulsie hibridă și zero emisii toxice, CR-Z promite un condus de excepție cu un impact al mediului aproape nul.

RA108 Formula 1 & Honda Civic Type R R3
Vizitatorii standului vor putea vedea, în exclusivitate pentru 2008, noua mașină F1 Honda RA108. Tot în standul mașinilor de curse se va afla și Honda Civic Type R R3, creat să corespundă noilor norme FIA Group R3. Mult-așteptatul R3 va fi disponibil piloților de curse, după un an de testări intensive.

Conferința de presă Honda, de la Geneva, este programată să înceapă la 8:30am, în cadrul căreia va fi prezentată noua Accord.

Attached File  gal_lg1_2.jpg   61.23K   103 downloads Attached File  gal_lg3_2.jpg   50.88K   75 downloads

Sursa: http://www.autoghid....oghid-page.html

#35
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Pozele arata Accordul din SUA.
Ce apare in Europa ca Accord este Accura din SUA.

#36
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 09.02.2007
Am citit undeva ca ar putea veni si cu o tractiune integrala SH-AWD ca si pe Honda Legend...stiti ceva in acest sens?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate