Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Teapa anunt Autovit

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Daca esti suficient de naiv sa cazi in plasa lor, nu vad de ce sa se chinuie cineva sa iti repare prostia.
Astia merita premiati ca gasesc prosti sa le ia banii (de unde naiba au bani astia care sunt atat de prosti nu stiu) si pun in practica sistemul Prostia si domnia se plateste.

#38
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
Uite că nu sunt de acord cu mmm3. Legea este făcută pentru pedepsire dar și pentru prevenție.
Metoda "accidentul" este cunoscută și investigată în urma unor reclamații din partea unor persoane care nu au virat banii. Este drept, după ce s-a constatat infracțiunea în alte cazuri dar nu făcute obligatoriu de aceleași persoane. Mie mi se par asemănătoare anunțurile de acest gen de vânzări auto cu cele din metoda "accidentul".

#39
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 07.08.2011

 Bogdansv1, on 14 octombrie 2015 - 11:03, said:

Uite că nu sunt de acord cu mmm3. Legea este făcută pentru pedepsire dar și pentru prevenție.
Metoda "accidentul" este cunoscută și investigată în urma unor reclamații din partea unor persoane care nu au virat banii. Este drept, după ce s-a constatat infracțiunea în alte cazuri dar nu făcute obligatoriu de aceleași persoane. Mie mi se par asemănătoare anunțurile de acest gen de vânzări auto cu cele din metoda "accidentul".
Stai relax, nici eu nu sunt de acord dar pe subiectul asta nu prea are rost discutia.Posted Image

#40
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Eu spuneam mai in gluma. Dar pana la urma nu poti sa ii compatimesti pe cei care vor sa dea o teapa si ajung a fi tepuiti sau cei ce dau bani pentru spagi sa scape de pedepse sau sa capete avantaje (metoda accidentul sau metoda retrocedarea).
Da, trebuie descurajate astfel de tepe, ca pana la urma asta e datoria statului: sa protejeze populatia, chiar daca ea e proasta si lacoma.
Nu sunt chiar asemanatoare. De obicei la metoda accidentului se face livrare personala, rareori prin banca sau WU, deci se poate face un flagrant.

Edited by mmm3, 14 October 2015 - 11:26.


#41
octaviann78

octaviann78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.02.2016
Fiind in cautare de masina la momentul acesta , am tot cercetat ofertele de pe siturile de anunturi.
Mi-a trezit curiozitatea un anunt - mai ales din cauza pretului mic.
Era vb de un Mitsubishi ASX 1,6 din 2010 la pret de 4400 euro. Eram constient ca ori este greseala la pret ori este o teapa in desfasurare.
Nr de telefon nu era pus in anunt- doar posib de a trimite mesaje.
Trimit un mesaj in care specific nr meu de telefon si cer sa imi raspunda pe sms ca sa pot suna eu.

Raspunsul a venit pe mail si era cel la care m-am gandit : TZEAPA:
Asta este anuntul:
https://lajumate.ro/...it-1225587.html
Raspunsul:

"
Buna ziua,
Va multumesc pentru mesaj. Masina este in stare excelenta, tinuta in garaj si nu a suferit nici un accident. Kilometrajul este real si nu am avut niciodata probleme cu motorul (sau de orice alta natura). Masina arata si functioneaza perfect. Eu sunt primul proprietar, si este înca inmatriculata RO. Locuiesc de o perioada impreuna cu sotia mea in sudul Poloniei, in apropierea orasului Sanok, in munti.
Suntem un cuplu de pensionari (eu am 64 iar sotia mea are 62) si nu mai folosim masina atât de des. Majoritatea calatoriilor pe care le facem sunt cu avionul, asa ca o masina nu mai este utila pentru noi. De asemenea, am vândut casa noastra din Romania si am cumparat o ferma frumoasa aici în Polonia. Daca sunteti cu adevarat interesat, noi suntem gata sa facem o excursie în Romania si sa va cunoastem personal. Puteti lua masina pentru un test-drive si orice fel de inspectie.
Va rugam sa ne spuneti unde locuiti! Sunt sigur ca vom gasi un oras frumos în Romania pentru a stabili o intalnire, o regiune acceptabila pentru noi si pentru dumneavoastra in acelasi timp. Am incredere ca aceasta poate fi o afacere buna!
P.S. Sunt recunoscator daca putem continua conversatia noastra prin e-mail. Semnal mobil este slab aici, trebuie sa mergem mai mult de 2 km pentru o conversatie cat de cat buna.
Aveti mai jos datele complete ale masinii. De aseamnea am trimis si ceva poze.

Ultimul pret 4200 euro
Mitsubishi ASX 1.6  
An: 2010
Kilometraj [km]: 70000
Capacitate cilindrica [cm3] 1600
Putere [CP] 117
Tip combustibil: Benzina
Transmisie manuală
Caroserie: SUV
Număr de uși: 4/5
Număr de locuri: 5
Culoare: Albastru
ABS, Alarma, ASR (controlul tractiunii), inchidere centralizata, senzor de ploaie, senzor de amurg, senzori de parcare, programul de stabilitate ESP, imobilizator, Isofix, airbag-uri cortina, airbag sofer, Airbag pasager, airbaguri laterale spate, lumini diurne, luminile de ceață, geamuri electrice fata, geamuri electrice spate, oglinzi reglabile electric, clima control, oglinzi exterioare incalzite, tapițerie velur, volan multifuncțional, servodirecție, CD-uri, AUX, MP3, Radio, Jante din aliaj, computer de bord, Tempomat, șine de acoperiș, sistem start-stop, Regulator de viteză, 1.6 MIVEC , consum 6,5 l / 100 km! TEMPOMAT

Masina a fost tinuta doar in garaj , folosita foarte putin . Este ca noua , reviziile facute doar la reprezentanta. Acest lucru pote fi vazut pe cartea service. Taxa este platita si nerecuperata, oferim dovada nerecuperarii taxei cat si certificatul fiscal.
Cu bine,
Fam. Ilarie"

#42
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,843
  • Înscris: 01.12.2003
Este teapa , au mai fost posturi.Daca ai timp citeste

http://www.buhnici.r...pa-englezeasca/

#43
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
facem pariu ca o sa spuna sa trimti 4200 euro prin WU pe numele tau ca sa vina in tara?

#44
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
Nu e teapa! Cunosc familia Ilarie, niste oameni cumsecade, foarte corecti si muncitori..au fost apicultori pe vremea lui Ceasca.. dar de cand cu privatizarile, s-au pensionat si s-au retras pentru un trai linistit si fara griji in muntii Poloniei.

#45
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
Puteti sa ii trimiteti cateva mesaje de" dragoste"  :)

#46
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

 octaviann78, on 26 februarie 2016 - 08:11, said:

  
....Locuiesc de o perioada impreuna cu sotia mea in sudul Poloniei, in apropierea orasului Sanok, in munti.... si am cumparat o ferma frumoasa aici în Polonia....
- ferma in munti? Posted Image  Ce e drept, cam rar vezi asa ceva!

Edited by pustiu_22, 28 February 2016 - 01:08.


#47
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010

 pustiu_22, on 28 februarie 2016 - 01:06, said:

- ferma in munti? Posted Image  Ce e drept, cam rar vezi asa ceva!
Da, este o ferma in munti pentru ca avem in proximitate lemn suficient pentru țepe! E o fermă de țepe de cea mai bună calitate..suple, ascuțite, cu design plăcut, să satisfacă clientul, se potrivesc cu clima și ambientul..

#48
darkjacobs

darkjacobs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.08.2007
Salutare! Vreau sa raportez o altfel de teapa si eu, am vazut ca este pe alt site raportata acea teapa, dar aici pe forum nu am gasit. Poate e undeva si imi cer scuze daca nu postez unde trebuie. Dar e bine ca lumea sa stie ca pe autovit este cineva care pune anunturi cu masini relativ noi, cam pana in 3 ani vechime cu km putini, poze care nu par a fi facute in tara si foarte frumoase. Acest individ posteaza anunturi diferite si nu isi pune nr de tel. Trebuie sa ii scrii. Dupa ce ii scrii iti da un mail pe adresa ta care suna asha: " Eu intreb: As dori detalii in legatura cu ce am discutat pe autovit". iar el raspune:"Buna ziua,
Dealerul este din Polonia, acesta este site-ul lor: http://autolukmarsp.eu/
Daca gasiti o masina care doriti s-o cumparati, pot sa va dau acel cupon în valoare de 500 euro.
.O zi placuta!" Am intrat pe net si am dat cautare la acest site si am mai gasit raportata aceasta teapa pe un site: https://inspectoraut...-polonia-teapa/
Deci sa va feriti de site-ul asta: autolukmarsp.eu pt ca e teapa sigura. Sarlatanul m-a abordat cu urmatoarea adresa: [email protected]. Are multe anunturi pe autovit cu tepe si am mirosit din prima ca e teapa pt caerau km putini, sub pretul pietei si fara nr de tel. Dar l-am abordat pe nenorocit sa vad pana unde merge. Am raportat o data 3 anunturi date de acelasi sarlatan cu nume diferite si localitati diferite si administratorii de pe autovit au sters anunturile. Dar vad ca asta posteaza non-stop fara jena. Sper sa apara linkul la site-ul asta pe google ca teapa si sa nu se intepe cineva. Am vrut sa fac plangere la politie, dar degeaba, nu ai cu cine discuta.
Pe autovit anuntul teapa suna asha: http://autovit.ro/an...1&id_at=4929103

Edited by darkjacobs, 07 November 2016 - 05:57.


#49
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Pe scurt, tu virezi niște bani într-un cont fără să vezi mașina, așteptând să vină livrată și cu fundă acasă :)
Acum sincer, chiar sunt fraieri care să pună botul? Mai ales că dacă ai sumele alea destul de frumușele să dai pe o mașină se prezumă că nu ești chiar ultimul mucos :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate