Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Teapa anunt Autovit

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Intre timp anuntul vad ca a fost scos Posted Image
Pacat pt ca era interesant....

Macar sa va relatez povestea: era de vanzare un Ford Kuga 2008 la pretul de 4400 euro...Posted Image
Si ca tot omul curios(nu si naiv) pun si eu o intrebare ''cat e pretul'' gandindu-ma ca primesc un raspuns cum ca a fost o greseala cu pretul afisat pe site:
Primesc peste vreo zi-doua urmatorul mail drept raspuns:

Buna ,
Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat , acum am vazut mesajul dumneavoastra si am vazut  ca sunteti interesat de masina mea Ford Kuga din anul 2008 pe care  am pus-o la vanzare  pe internet la pretul de 4400 EURO. Am atasat mai multe poze la email.
Masina este in stare foarte buna , nu a fost niciodata accidentata . A fost tinuta tot timpul la garaj . Nu am intampinat niciodata probleme cu motorul sau cutia de viteze.  Am carte service si sunt trecute in ea toate reviziile pana in prezent. Am cumparat-o in 2012 din Germania si am inscris-o in Romania unde sunt unic proprietar. Masina se afla in Timisoara in garaj , acolo unde am  eu  domiciliu . Taxa de mediu am platit-o si  nu am recuperat-o .
As fi preferat sa vorbim toate aceste lucruri la telefon dar din pacate nu am acces la telefon deoarece eu ma aflu in Ungaria langa lacul Balaton,  sunt in afara localitati si nu prea este semnal la telefon decat daca ma duc cativa kilometri . Eu am 55 de ani , sunt divortata de 2 ani si anul acesta am venit sa  lucrez aici in Ungaria, am grija de o femeie in varsta de 82 de ani  la casa ei de vacanta de aici de langa Balatonfured.
Masina o vand deoarece in tara nu mai am pe nimeni , iar eu am de gand sa ma stabilesc definitiv aici , unde am intalnit cei mai primitori oameni din lume . Nu ma mai leaga nimic de Romania si din acest motiv vreau sa o vand , nu are rost sa mai platesc impozite si taxe dupa  ea daca nu o foloseste nimeni , plus ca ar fi pacat sa stea in garaj sa se strice nefiind utilizata, inca masina e ca noua. Plus de asta am un credit restant pe care vreau sa il restitui in totalitate si cam de bani astia as avea nevoie .
Daca sunteti intradevar interesat de masina eu pot sa imi iau bilet de autocar si sa vin in Romania pentru a incheia vanzarea. Vreau insa sa fiu sigura ca vreti sa cumparati masina , nu imi permit sa ma plimb degeaba .
Nu ma pricep foarte bine dar cam astea sunt specificatiile masini mai jos :
Ford Kuga 2008 , 2.0 TDCI , 137.000 km reali - taxa nerecuperata !
DOTARI :   Dual zone-climatronic, Senzor de parcare, 4 geamuri electrice, ABS/ESP, Radio-cd/sony, Cotiera x 2, Oglinzi electrice+incalzite, Parbriz incalzit, Faruri ceata, Airbag-uri, Aer conditionat, Jante aluminiu originale ford, Scaune de piele(fara rupturi sau arsuri/gauri)
Proprietar/nefumator,carte service,taxe la zi
Stare impecabila atat estetic cat si functional , asigurare si itp la zi , impozit la zi .
Sta doar la garaj , vopsea originala , revizii la timp , totul schimbat la timp .Consumul este in jur de 6  in afara orasului  , maxim 8  in oras , la stilul meu de a conduce .
Pozele le-am facut in aprilie, inainte sa plec din tara.
Accept orice fel de test inainte de a face contractul de vanzare cumparare!
Cum am spus nu ma pricep foarte bine si daca gresesc va rog sa ma corectati, dar parca trebuie sa va eliberez o adeverinta de la finante cum ca nu am recuperat taxa si un certificat fiscal ca masina nu are datorii .
Pretul pe care il cer este 4400 euro ,  nu ma prea pricep la internet sa caut preturile in romania , si cu emailul m-a invatat o nepoata mai demult . Dar eu consider ca este un pret corect.
Din cauza ca nu pot comunica la telefon am incercat in acest email sa fiu cat mai explicita , sper ca m-am facut inteleasa.
Daca doriti sa facem aceasta afacere astept un email de la dumneavoastra .
Cu stima ,

--
Vulea Luciana

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image nebunie nu alta, am ras de mi-au sarit falcile.Povestea parca e rupta dintr-un scenariu de film.
Eu i-as da un Oscar astuiaPosted ImageAttached File  Screenshot 2015-10-12 15.45.45.png   471.65K   478 downloads

Edited by ionut_blue, 12 October 2015 - 14:51.


#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,046
  • Înscris: 02.09.2005
e veche povestea

http://www.buhnici.r...omment-page-15/
http://www.4tuning.r...id=19993&page=2
http://vaslui.comisa...ns-_509208.html
http://ziuadecj.real...net--56949.html

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

 ionut_blue, on 12 octombrie 2015 - 14:43, said:



Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image nebunie nu alta, am ras de mi-au sarit falcile.Povestea parca e rupta dintr-un scenariu de film.
Eu i-as da un Oscar astuiaPosted Image

Texte de-astea au mai aparut.Nu esti singurul care a remarcat asa ceva.

#4
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Eu abia acum ''aud'' de asa ceva Posted Image

#5
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
E povestea clasica, cu trimite mata avans pe numele unui prieten al tau ca sa fii sigur si eu iti dau masina.

#6
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Oferta buna la 4400 euro. Da mail sa isi ia bilet de autocar sa vina in tara sa incheie tranzactia Posted Image

#7
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011

 jericho, on 12 octombrie 2015 - 14:50, said:

Vad ca in primul link cineva a postat un mail identic cu al meu doar ca masina era o Kia ceed  Posted Image
pai ce draq astia au doar un mesaj standard?! si eu care ii laudam pt inteligenta....
Poate ala care le-a scris mail-ul pt tzeapa a murit Posted Image

#8
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Urmeaza, probabil, sa-ti ceara bani de autocar daca nu cumva mai mult decat atat.

#9
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
probabil

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nigerienii-s mici copii cu premiile lor de 1 000 000 $

#11
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,031
  • Înscris: 24.02.2006

 Ditian, on 12 octombrie 2015 - 15:05, said:

Urmeaza, probabil, sa-ti ceara bani de autocar daca nu cumva mai mult decat atat.
teapa e alta.
iti cere sa dovedesti ca esti interesat de masina trimitand tu banii prin western union pe numele tau si apoi dandu-i o copie a chitantei. iti va spune ca transferul fiind pe numele tau nu poti scoate decat tu banii, dar de fapt cu datele din chitanta (e acolo un numar) si cu un buletin fals poate scoate oricine banii.

#12
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Am citit care e tzeapa.Oricum unui om cu inteligenta minima i se aprinde un beculet in cap cand citeste un asemenea anunt.
Auzi ca nu au reusit inca sa-i prinda...Posted Image
De parca ar fi greu sa le faci un flagrant.Dar militia la noi are alte treburi Posted Image

Edited by ionut_blue, 12 October 2015 - 15:22.


#13
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
am patit ceva asemanator saptamana asta cu o garsoniera, aceasi poveste, daor ca era cu londra :))

#14
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
Eu am gasit m5 din 2009 la 3000 de euro.sunt mai tare:-) :-) .cand vezi anunturi din astea,le dai report,nu inainte de a-i ura ,,vanzatorului,,de dulce pana la al 10 neam.

#15
Tiby_84

Tiby_84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.01.2015

 dark_angel_tgv, on 12 octombrie 2015 - 15:29, said:

Eu am gasit m5 din 2009 la 3000 de euro.sunt mai tare:-) :-) .cand vezi anunturi din astea,le dai report,nu inainte de a-i ura ,,vanzatorului,,de dulce pana la al 10 neam.
Decat sa-i dai report, nu mai bine ii faci un resend la anunt catre DIICOT?

#16
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Cand o sa va dati seama ca site-ul ala e plin de tepe???

#17
maryus_smar

maryus_smar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 06.04.2008
La mine a procedat putin diferit, a zis ca vine in Romania, dar ca sa fie sigura ca vin la intalnire, sa pun 2500 euro (pretul din anunt pentru un VW Golf V) pe moneygram pe numele meu, sa ii pot ridica din Baia Mare, unde urma sa ne intalnim, si la fel face si ea. A trimis chitanta de moneygram, cum ca ar fi trimis pe numele ei, Elena Cuza, 2500 euro, iar eu am facut in PS o chitanta asemanatoare si i-am trimis-o. N-a mai raspuns de atunci.

#18
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015

 ionut_blue, on 12 octombrie 2015 - 15:02, said:

pai ce draq astia au doar un mesaj standard?! si eu care ii laudam pt inteligenta....

Tocmai asta e faza. De ce si-ar bate capul teparii astia cu oameni care se prind rapid de smecherie? Asa, avand un mesaj standard, numai credulii credulilor pun botul, in timp ce restul trec la urmatorul anunt.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate