Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Allview E3 Living

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postcosmindudu, on 29 octombrie 2015 - 19:17, said:

Nu stiu de ce va dati cu parerea daca nici macar nu ati atins acest telefon.Eu il am de la rds varianta alba.Este un telefon super bun .Aspect frumos , fluid chiar foarte rapid in utilizare android 5.1 ecranul la fel , am fost surprins de calitatea lui desi nu are o rezolutie foarte mare totusi nu iti dai seama ca are rezolutie mai mica, claritatea foarte buna.Un singur minus are si sincer ma enerveaza Bateria.Tine foarte putin.Se duce repede.Trebuie incarcat in fiecare zi la o utilizare medie.Ar fi interesant de stiut de unde as putea achizitiona o baterie mai puternica care sa se potriveasca la aceasta varianta.
Discutam peste 6 luni...

#20
Capitanos2

Capitanos2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.11.2015
Salut

Sunt interesat să-mi cumpăr un Allview E3 Living. Care ar fi argumentele pro și contra?
Am văzut că bateria este de doar 1850 mAh, dacă nu mă înșel. Mi se pare cam puțin. Se poate cumpăra o alta mai durabilă? Dacă da, de unde?

#21
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View PostCapitanos2, on 04 noiembrie 2015 - 16:38, said:

Salut

Sunt interesat să-mi cumpăr un Allview E3 Living. Care ar fi argumentele pro și contra?
Am văzut că bateria este de doar 1850 mAh, dacă nu mă înșel. Mi se pare cam puțin. Se poate cumpăra o alta mai durabilă? Dacă da, de unde?

Argument contra? E Allview. Si cu asta am spus tot...

#22
Capitanos2

Capitanos2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.11.2015
Nu știu ce să zic. Eu cred că impresia generală legată de Allview e justificată doar parțial. Până la urmă m-am răzgândit și mi-am luat un Allview P5 Energy, care are toate caracteristicile mai bune decât E3 Living, exceptând camera (5 MP, în loc de 8 MP). Știu că e devreme, dar mie mi se pare că telefonul funcționează impecabil. Nu am avut parte de niciun inconvenient și cred că cel puțin modelul ăsta - P5 Energy - e reușit, spre deosebire de altele. Bateria ține mult și bine, procesorul nu are probleme cu zeci de aplicații instalate ș.a.m.d. Poate ați avut experiențe neplăcute cu telefoane Allview, dar eu deocamdată sunt mulțumit.

#23
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View PostCapitanos2, on 12 noiembrie 2015 - 15:28, said:

Nu știu ce să zic. Eu cred că impresia generală legată de Allview e justificată doar parțial. Până la urmă m-am răzgândit și mi-am luat un Allview P5 Energy, care are toate caracteristicile mai bune decât E3 Living, exceptând camera (5 MP, în loc de 8 MP). Știu că e devreme, dar mie mi se pare că telefonul funcționează impecabil. Nu am avut parte de niciun inconvenient și cred că cel puțin modelul ăsta - P5 Energy - e reușit, spre deosebire de altele. Bateria ține mult și bine, procesorul nu are probleme cu zeci de aplicații instalate ș.a.m.d. Poate ați avut experiențe neplăcute cu telefoane Allview, dar eu deocamdată sunt mulțumit.

Vorbim peste 3-6 luni...

#24
4linush

4linush

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.07.2015
http://www.gsmarena....1&idPhone2=7579....de ce originalul are camera de 5...asta al meu are camera de 8 pe cutie...si in meniu o pot seta pana la 13 mp pe spate si 5 mp fata???eu care credeam ca toate allview au frati doar de la gionee in india....e3 living nu are nimic de a face cu gionee

Edited by 4linush, 18 November 2015 - 08:51.


#25
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010
salut
a facut cineva root pe E3living ?
ce metoda a folosit
a intampinat probleme ?
mersi.

#26
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015

View Post4linush, on 18 noiembrie 2015 - 08:48, said:

http://www.gsmarena....1&idPhone2=7579....de ce originalul are camera de 5...asta al meu are camera de 8 pe cutie...si in meniu o pot seta pana la 13 mp pe spate si 5 mp fata???eu care credeam ca toate allview au frati doar de la gionee in india....e3 living nu are nimic de a face cu gionee
nu are treaba e3 living cu gionee. E "facut" de xolo dar xolo nu.si produce singura telefoanele. Rebranduieste la fel ca allview utok evolio. Deci telegonul e produs de o firma din china de care pribabil n.a auzit nimeni iar apoi cumparat de xolo si pus sigla xolo pe el iar dupa aceea isi baga si romanasii nostrii nasu' in afaceri si cumpara de la xolo acest telefob care nu e produs dr xolo :) daeci n.are legatura cu gionee

View PostHitmaker, on 12 noiembrie 2015 - 16:52, said:



Vorbim peste 3-6 luni...
eu am tableta de la ei(ax5 nani q) de un an si merge fara probleme.

#27
raducosmin16

raducosmin16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2009
Proprietar de 2 zile a E3 Living. un telefon low cost, cumparat pe abonament la rds.

Am senzatia ca are probleme cu semnalul in apartament (etaj6) cel putin nu am nicaieri semnal full iar uneori chiar deloc, tocmai astazi mi-a zis cineva ca a incarcat sa am sune de 3 ori iar telefonul meu nici macar nu m-a anuntat ca am fost sunat de cineva.
Unele persoane mi-au spus ca ma aud cu ecou.
Din setari reteaua selectata e Digi Mobil 3G. iar la tipul de retea preferat este 4G (recomandat).

Pe langa problema cu reteaua, ca minus ar mai fi problema bateriei si cea a memoriei care in momentul cand deschizi prima oara telefonul are un spatiu liber de aproximativ 2 gb.
Un alt minus ar fi memoria ram, cu clean master ajunge destul de repede la 75-80% utilizare iar in modul stand-by 65-70%

La plusuri, ar fi camera din spate care scoate poze ok pentru cei 8 Mp care-i are, claritate buna a ecranului, culori vii, sunet acceptabil.

Ar mai fi de spus ca am facut trecere la acest Allview E3 dupa un Iphone4.

#28
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010

View Postraducosmin16, on 20 decembrie 2015 - 14:07, said:

Proprietar de 2 zile a E3 Living. un telefon low cost, cumparat pe abonament la rds.

Am senzatia ca are probleme cu semnalul in apartament (etaj6) cel putin nu am nicaieri semnal full iar uneori chiar deloc, tocmai astazi mi-a zis cineva ca a incarcat sa am sune de 3 ori iar telefonul meu nici macar nu m-a anuntat ca am fost sunat de cineva.
Unele persoane mi-au spus ca ma aud cu ecou.
Din setari reteaua selectata e Digi Mobil 3G. iar la tipul de retea preferat este 4G (recomandat).

Pe langa problema cu reteaua, ca minus ar mai fi problema bateriei si cea a memoriei care in momentul cand deschizi prima oara telefonul are un spatiu liber de aproximativ 2 gb.
Un alt minus ar fi memoria ram, cu clean master ajunge destul de repede la 75-80% utilizare iar in modul stand-by 65-70%

La plusuri, ar fi camera din spate care scoate poze ok pentru cei 8 Mp care-i are, claritate buna a ecranului, culori vii, sunet acceptabil.

Ar mai fi de spus ca am facut trecere la acest Allview E3 dupa un Iphone4.
da bateria e naspa.. dar numai in 3g sau 4g
daca stai in 2g e ok
eu nu am probleme de semnal in Galati
am peste 3gb liberi sdo
nici cu ram-ul nu e rau  , peste 400 liber
marea mea problema e ca nu este root deocamdata pentru el.

#29
Birchoff

Birchoff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.07.2009
Ador "review"-urile gen "e prost, ca e allview... ca e romanesc.. ca e re-brand".. etc ... Citind toate comentariile de mai inainte remarc ca cei ce au folosit sau folosesc telefonul (deci au habar de el) sunt multumiti, cu mici exceptii (dupa cum voi comenta si eu imediat)... Negativistii (cei cu strugurii acri) nu aduc deloc argumente in favoarea opiniilor lor - de parca mie imi pasa ca telefonul e re-brand dupa re-brand dupa re-brand chinezesc, sau cum se va pozitiona pe piata peste 6 luni.  ...  Dar ma rog...
Pentru cei sub 500 lei cat costa telefonul... se misca impecabil. Faceti un test cu aplicatie gen Antutu de pe Google Play si veti vedea cum bate la punctaj device-uri ce costa de 3 ori mai scump.
Pentru mine, ce folosesc de 2 luni telefonul, exista doua probleme:
- acumulatorul prea mic (se duce in cateva ore in reteaua 4g);
- sistemul de operare android 5.1 lillipop -  si asta deoarece aceasta versiune de android a fost gandita - "din cauze de securitate" - sa nu se poata muta pe sd card fisierele unor aplicatii mai mari (asa cum fac pe tableta ce are android 4.1.1 jb. Pur si simplu butonul de "move to sd card" lipseste cu desavarsire, astfel incat la un moment dat nu pot avea decat un joc mai serios, pentru altceva nu mai e loc in cei 2,5 gb liberi din cei 8 cu care vine la pachet.
Astept cu nerabdare posibilitatea de update la android 6.0 despre care am citit cum reintegreaza sd cardul in sistem....

#30
raducosmin16

raducosmin16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2009
Si eu ma bucur de el, intr-adevar de acea problema cu mutatul pe card m-am lovit si eu, in rest sunt super multumit de el la bani care i-am dat.  o problema de care m-am lovit este:
1.luminarea butoanelor de back etc
2. accesoriile gen bumper, husa care nu prea exista sau daca exista ii fura mult din aspect si-l fac patratos...

#31
cristihac

cristihac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.10.2011
salut
La voi functioneaza senzorul de proximitate? Cred ca are probleme. La apelare ecranul se opreste imediat, nu mai apuc sa-l duc la ureche si nu mai pot face nimic decat daca apas power. Functia "blocare tip scoica" nu merge, probabil tot din cauza senzorului.

#32
kalin cluj

kalin cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.02.2007

View Postapaxtc, on 21 decembrie 2015 - 14:55, said:

.......
marea mea problema e ca nu este root deocamdata pentru el.
s-a rezolvat problema !

#33
cristihac

cristihac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.10.2011

View Postkalin cluj, on 21 februarie 2016 - 17:18, said:


s-a rezolvat problema !

View Postkalin cluj, on 21 februarie 2016 - 17:18, said:


s-a rezolvat problema !


Adică? Ne zici și nouă,te rog, niște detalii?

#34
kalin cluj

kalin cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.02.2007
Attached File  2016-02-25.png   55.22K   83 downloads
KingRoot_v4.8.1

#35
ProLinux

ProLinux

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2016

View Postkalin cluj, on 25 februarie 2016 - 22:00, said:

Attachment 2016-02-25.png
KingRoot_v4.8.1

am incercat si root sa primit,  mersi mult!!!

#36
ProLinux

ProLinux

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2016
A dobindit cineva firmware pentru acest telefon? Am nevoie urgent de ea.
Sau cel putin un scatter file deoarece nu il pot obtine prin MTK Droid Tools

Edited by ProLinux, 28 February 2016 - 09:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate