Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Galaxy S7 - discutii generale

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
9360 replies to this topic

#5383
Mihnea1207

Mihnea1207

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 04.06.2013
Alarma nu mai suna pe niciun Android actual dacă telefonul e închis. Si eu am pățit sa nu sune, iar telefonul era aprins.
La consumatori am pe primul loc și Android System. O să-i dau acum flash la 7.0 DBT.

#5384
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Cred ca ai oprit o tu,eu fac frecvent asta dar nu dau vina pe telefon :)))

#5385
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
Nu suna alarma dacă telefonul e închis.

#5386
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Pai a zis ca era aprins!

#5387
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
Dacă ai Sistem Android din fata la ecran la consumul de baterie ce semnifica? Eu il am si tine bine bateria. Bine ca bateria a fost schimbată. Eventual la service v a remedia problema.
Voi ce huse mai folositi? Ma refer doar la protecția spate.

#5388
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,344
  • Înscris: 03.04.2004
Spigen si UAG pe negru amandoua

#5389
Mihnea1207

Mihnea1207

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 04.06.2013
Eu am Spigen Rugged Armor din mai anul trecut și sunt foarte mulțumit de ea. E cea mai bună husă de genul pe care am avut-o. Arată și bine iar telefonul nu e chiar asa gros. Zilele trecute mi l-a salvat după ce a luat o trântă serioasă pe asfalt. O recomand cu căldură, mai ales ca se găsește la un preț bun.

#5390
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,344
  • Înscris: 03.04.2004
Exact asta o am si eu al meu, pe al sotie l-am lasat cu UAG ca are ceva mai mult grip si colturile alea mai umflate chiar isi fac treaba la trante. Spigen-ul e lucrat mai fin, chiar daca are acelasi calificativ ca si UAG-ul cu 810G.

#5391
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007

View PostMihnea1207, on 25 martie 2017 - 12:24, said:

Alarma nu mai suna pe niciun Android actual dacă telefonul e închis. Si eu am pățit sa nu sune, iar telefonul era aprins.
La consumatori am pe primul loc și Android System. O să-i dau acum flash la 7.0 DBT.
Greșit. La Huawei merge alarma când telefonul este închis. Android.

#5392
Detonate

Detonate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 30.03.2012
De ieri sunt si posesorul unui S7. I-am pus Nougat BTU, i-am facut root i-am pus TWRP...dar nu merge Xpossed si nici sa poti descarca ce vrei pe card (external sd).

#5393
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 19.02.2015

View Postmikealex9, on 25 martie 2017 - 16:37, said:

Dacă ai Sistem Android din fata la ecran la consumul de baterie ce semnifica? Eu il am si tine bine bateria. Bine ca bateria a fost schimbată. Eventual la service v a remedia problema.
Voi ce huse mai folositi? Ma refer doar la protecția spate.
Eu am avut o husa nilkin neagra pentru spate,s-a spart din senin dupa 3 saptamani, de atunci am o husa transparenta, ordinara, luata cu 15 lei de pe olx.

#5394
ALIGATOR26

ALIGATOR26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.01.2011

View PostDetonate, on 25 martie 2017 - 19:06, said:

De ieri sunt si posesorul unui S7. I-am pus Nougat BTU, i-am facut root i-am pus TWRP...dar nu merge Xpossed si nici sa poti descarca ce vrei pe card (external sd).
Nici Lucky Patcher nu merge si probabil mai sunt si alte aplicatii incompatibile cu Nougat v7.0. In timp poate se vor rezolva toate aceste probleme.  ;)

#5395
enrique54

enrique54

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 02.07.2014

View PostMihnea1207, on 25 martie 2017 - 10:40, said:

A Ă®ntrebat cineva la Orange când apare 7.0? Acum am prima varianta de UK care a apărut și nu sunt chiar mulțumit. Ma gândeam să-l schimb. Mai exista alt firmware pe Sammobile care sa suporte VoLTE și Wi-Fi calling?

Mi se pare ca se descarca prea repede. Telefonul are Ă®ntr-adevăr un an, dar nu l-am omorât cu jocuri, nu l-am lăsat sa se descarce mai mult de 20-25% aproape niciodată. Dacă bateria s-a degradat Ă®n halul asta la un an, sunt foarte dezamăgit. ĂŽncă am un Nexus 4, telefon din 2014 la mine, și tot scoate 3h SOT. Pai atât am și eu pe S7..

din cate stiu ORO e singurul single CSC din Europa care are Volte si Wifi call.

iar legat de baterie nu cred că s-a degradat pt ca si al meu are cam tot un an si cam asa arata o zi normala. dacă il folosesc doar pe 4G intradevar se descarcă mai repede, obtin un SOT mai mic cu 2 - 2h30m.

btw: am citit un articol pe XDA recent in care zicea că e bine pt baterie ca o dată la 4 - 5 lunii să o lasi sa se descarce aproape complet (pana se stinge telu) mai ales daca folosesti Odin, factory reset si wipe cache.

Edited by enrique54, 26 March 2017 - 00:53.


#5396
ovisire

ovisire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.03.2007

View PostDetonate, on 25 martie 2017 - 19:06, said:

De ieri sunt si posesorul unui S7. I-am pus Nougat BTU, i-am facut root i-am pus TWRP...dar nu merge Xpossed si nici sa poti descarca ce vrei pe card (external sd).
Detalii...de unde l-ai cumparat si la ce preț? Si eu vreau sa cumpar dar astept oferta de Paște ,  poate mai scad preturile.

#5397
victorcdv

victorcdv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.01.2008

View Postpedro2767, on 24 martie 2017 - 12:09, said:

Din sursa sigură,  va spun ca ESD repara și telefoane intrate în țară și prin alte filiere, dar bineinteles (cum spune si colegul @rumlegok), doar contra cost. Un coleg de serviciu a trimis telefonul (S7edge),cu ecranul crapat, la ESD și contra cost i-au schimbat display-ul. Telefon cumpărat de la quickmobile, cu CSC de Egipt. Omul a sunat la ESD (nu a vrut să-l repare prin quickmobile), și în urma discuției a trimis telefonul prin curier și după o săptămînă l-a primit,  plătind reparația și transportul la curierul trimis de ESD. Nu spun baliverne, pot sa va atașez dovezi... Omul are factura pe tot ce a plătit.


Pentru mine ar fi util daca mi-ai spune cam cat a costat reparatia respectiva! Multumesc!

#5398
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Daca imi amintesc bine ...parca in jur de 1250  sau 1350 Ron (dar poate ma insel) ,si stiu ca i-au schimbat si bateria in pretul respectiv. De ce i-au schimbat si bateria nu stiu ,ca nu avea probleme la telefon , decat ca avea  ecranul crapat. Daca vrei detalii exacte , Luni ma intilnesc cu el la serviciu si il intreb cat a costat exact , si o sa-ti trimit un PM.
Daca chiar e urgent sa afli, il sun astazi si il intreb.

#5399
victorcdv

victorcdv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.01.2008

View Postpedro2767, on 26 martie 2017 - 11:05, said:

Daca imi amintesc bine ...parca in jur de 1250  sau 1350 Ron (dar poate ma insel) ,si stiu ca i-au schimbat si bateria in pretul respectiv. De ce i-au schimbat si bateria nu stiu ,ca nu avea probleme la telefon , decat ca avea  ecranul crapat. Daca vrei detalii exacte , Luni ma intilnesc cu el la serviciu si il intreb cat a costat exact , si o sa-ti trimit un PM.
Daca chiar e urgent sa afli, il sun astazi si il intreb.

Nu, nu, multumesc frumos! Atat, un pret ma interesa

#5400
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Din astea doua, ce husa imi recomandati: https://www.mobiledi...t2s2t2y2x2.html ; https://www.mobiledi...t2r2y2x2v2.html

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate