Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

resetare nivel INk la PSC 1510 ! Help ..pls

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
r0tt3en

r0tt3en

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 20.05.2006
azi am facut supa in imprimanta... nush cum naiba da nu am reusit sa scot 1ml prin duze... si sfinte ce a iesit. in primul rand dupa vo 5 pagini scotea partial liniile, unele duze scapau cerneala chiar daca nu erau comandate, si in zona de curatire am patat tot, de la peretele lateral pana pe capac . am crezut ca o iau si o aruc pe geam. m-am facut pana in coate cu cerneala, noroc ca se curata relativ usor. ce e cel mai ciudat, dupa ce am mai incercat sa scot cerneala prin duze si-a dat drumul... adica a inceput sa functioneze normal.

chestia cu scosul cernelei prin duze nu mi se pare totusi ok, primu  refill a mers brici, acu nu prea (al 3-lea). e drept ca am scapat cam multa cerneala in cartus de data asta (am bagat  5 ml dar nu cred ca era gol cartusul) si nu reuseam sa mai scot nimic din el. iesea putina cerneala cu mult aer.

din intamplare nu ati desfacut un cartus din asta? e cu burete sau cum e facut rezervorul. ma gandesc sa iau un cartus de la inktec mai mare pt negru. au de 20ml parca

#38
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Daca ai fi scos 1 ml de cerneala era ok, dar asa ai vazut ce insemna pe propria imprimanta ! Data viitoare vei sti ce sa faci. Cartusele au burete in interior.

Edited by Doru_Neo, 10 September 2006 - 19:29.


#39
r0tt3en

r0tt3en

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 20.05.2006

View PostDoru_Neo, on Sep 10 2006, 20:27, said:

Daca ai fi scos 1 ml de cerneala era ok, dar asa ai vazut ce insemna pe propria imprimanta ! Data viitoare vei sti ce sa faci. Cartusele au burete in interior.
pai asta era  problema, nu iesea cerneala. de, am zis ca nu am calculat io bine si am completat pana s-au facut 5 ml ... era clar ca in cartus mai era ceva , dar nu am reusit sa trag acel 1 ml afara. cel putin nu in prima faza. a trebit sa ma murdaresc bine pe maini pana sa o fac sa mearga iara.

Edited by r0tt3en, 11 September 2006 - 17:56.


#40
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005
Stai linistit! La hp1510 de 0bicei ( repet de obicei ) nu am reusit sa refilez un cartus decit de 3-4 ori.
De fiecare data se scoate aerul din interior!!!!

#41
bbseptik

bbseptik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.03.2007

View Postradu72, on Sep 11 2006, 18:24, said:

Stai linistit! La hp1510 de 0bicei ( repet de obicei ) nu am reusit sa refilez un cartus decit de 3-4 ori.
De fiecare data se scoate aerul din interior!!!!




STIE CAREVA DACA LA cartusul negru 336 - tot HP1510 - MERGE SI CERNEALA PENTRU cartusele 338, 339?

#42
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Ai raspunsul - AICI -

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate