Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

SIRIA, cea mai "fierbinte" zona de pe Terra!

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
7118 replies to this topic

#3889
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View Postdan1980_25, on 20 februarie 2018 - 21:55, said:

pai in enclava aia tocmai Assad bombardeaza civilii.
Acum nu ii mai bombardeaza.Oamenii lui Bashar din asa zisele militii care ii sunt loiale bossului sirian, au incheiat o intelegere cu kurzii iar acum lupta impreuna cu acestia impotriva agresorului turc.Este ca si in pilda lui Burebista cand doia caini se lupta intre ei, intro curte insa atunci cand in acea curte este introdus un lup, cainii inceteaza lupta imediat si se aliaza ca sa lupte impreuna, impotriva lupului.

#3890
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

View Postmax_01, on 21 februarie 2018 - 09:31, said:

Acum nu ii mai bombardeaza.Oamenii lui Bashar din asa zisele militii care ii sunt loiale bossului sirian, au incheiat o intelegere cu kurzii iar acum lupta impreuna cu acestia impotriva agresorului turc.Este ca si in pilda lui Burebista cand doia caini se lupta intre ei, intro curte insa atunci cand in acea curte este introdus un lup, cainii inceteaza lupta imediat si se aliaza ca sa lupte impreuna, impotriva lupului.
cred ca esti informat gresit.

Avioane ale regimului sirian au lansat joi - a cincea zi consecutiv - bombe şi butoaie cu explozivi asupra fiefului rebel Ghouta de Est, în apropiere de Damasc, în pofida protestelor internaţionale vizând oprirea băii de sânge, relatează AFP.
De la lansarea, duminică, a unei noi campanii aeriene împotriva enclavei siriene unde sunt asediaţi circa 400.000 de locuitori, 296 de civili, inclusiv 71 de copii şi 42 de femei, au fost ucişi şi alţi circa 1.400 - răniţi, potrivit Observatorului Sirian al Drepturilor Omului (OSDO).
Mai multe spitale au fost scoase din serviciu, iar distrugerile sunt enorme în această regiune, asfixiată din 2013 de un asediu al regimului lui Bashar al-Assad şi pradă a unei crize umanitare acute, cu cazuri de malnutriţie şi foamete, scrie news.ro.

#3891
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postdan1980_25, on 22 februarie 2018 - 15:55, said:

cred ca esti informat gresit.

....
Vorbea de kurzii din Afrin .

#3892
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postdan1980_25, on 22 februarie 2018 - 15:55, said:

cred ca esti informat gresit.

Avioane ale regimului sirian au lansat joi - a cincea zi consecutiv - bombe ºi butoaie cu explozivi asupra fiefului rebel Ghouta de Est, în apropiere de Damasc, în pofida protestelor internaþionale vizând oprirea bãii de sânge, relateazã AFP.
De la lansarea, duminicã, a unei noi campanii aeriene împotriva enclavei siriene unde sunt asediaþi circa 400.000 de locuitori, 296 de civili, inclusiv 71 de copii ºi 42 de femei, au fost uciºi ºi alþi circa 1.400 - rãniþi, potrivit Observatorului Sirian al Drepturilor Omului (OSDO).
Mai multe spitale au fost scoase din serviciu, iar distrugerile sunt enorme în aceastã regiune, asfixiatã din 2013 de un asediu al regimului lui Bashar al-Assad ºi pradã a unei crize umanitare acute, cu cazuri de malnutriþie ºi foamete, scrie news.ro.
Dar teroristii,teroristii...de ei nu zici nimic?

#3893
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postdan1980_25, on 22 februarie 2018 - 15:55, said:

cred ca esti informat gresit.

Avioane ale regimului sirian au lansat joi - a cincea zi consecutiv - bombe şi butoaie cu explozivi asupra fiefului rebel Ghouta de Est, în apropiere de Damasc, în pofida protestelor internaţionale vizând oprirea băii de sânge, relatează AFP.
De la lansarea, duminică, a unei noi campanii aeriene împotriva enclavei siriene unde sunt asediaţi circa 400.000 de locuitori, 296 de civili, inclusiv 71 de copii şi 42 de femei, au fost ucişi şi alţi circa 1.400 - răniţi, potrivit Observatorului Sirian al Drepturilor Omului (OSDO).
Mai multe spitale au fost scoase din serviciu, iar distrugerile sunt enorme în această regiune, asfixiată din 2013 de un asediu al regimului lui Bashar al-Assad şi pradă a unei crize umanitare acute, cu cazuri de malnutriţie şi foamete, scrie news.ro.
Cine protesteaza? In afara de diplomatii statelor care au starnit jihadu peste Siria, mai protesteaza careva?
Iar incepe propaganda cu ultimu spital din Aleppo? LoL.

Si nu sunt asa asediati pe cat te minte pe tine propaganda. Daca erau cu adevarat asediati nu aveau nici apa, nici mancare. In plus Assad le-a oferit de nspe mii de milioane de ori sa ii mute in Idlib sau amnistia (bineinteles celor care sunt sirieni), dar ei prefera sa dea cu mortiere in Damasc.

#3894
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Razboiu inseamna bombe,gloante,rachete,chiar si taierea apei si a gazului
De ce dracu sa protestezi pentru treburile astea cand pur si simplu asta inseamna raboi?
Ipocrizie si perversitate la maxim
Cand americanii bombardau pe la sarbi infrastructura si civili si copii(sunt pe you tube filmarile cu copii morti rupti pe jumate de bombele americane) unde erau astia de la ONU?
Un mic fragment din ce au facut americanii intr-o tara europeana crestina si civilizata(nu vreau sa pun alea horror cum au pus propagandistii cu victime siriene)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iV0m7abAJUA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gelCe981y0I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Se vad clar zonele civile si civilii bombardati de nato?se vad...nu mai avem ce discuta

#3895
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View Postdan1980_25, on 22 februarie 2018 - 15:55, said:

cred ca esti informat gresit.

Avioane ale regimului sirian au lansat joi - a cincea zi consecutiv - bombe şi butoaie cu explozivi asupra fiefului rebel Ghouta de Est, în apropiere de Damasc, în pofida protestelor internaţionale vizând oprirea băii de sânge, relatează AFP.
Eu m-am referit la enclava Afrin.Nu la Ghouta de Est.

#3896
whoswho69

whoswho69

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 02.10.2006

View PostI2O, on 22 februarie 2018 - 18:17, said:

Razboiu inseamna bombe,gloante,rachete,chiar si taierea apei si a gazului
De ce dracu sa protestezi pentru treburile astea cand pur si simplu asta inseamna raboi?
Ipocrizie si perversitate la maxim
Cand americanii bombardau pe la sarbi infrastructura si civili si copii(sunt pe you tube filmarile cu copii morti rupti pe jumate de bombele americane) unde erau astia de la ONU?
Un mic fragment din ce au facut americanii intr-o tara europeana crestina si civilizata(nu vreau sa pun alea horror cum au pus propagandistii cu victime siriene)

Se vad clar zonele civile si civilii bombardati de nato?se vad...nu mai avem ce discuta
Ba avem ce discuta. Dumneata vezi populatia planetei impartita in doua: unii sunt americani/pro americani, de partea cealalta sunt rusi/pro rusi. Si punct, altceva nu mai exista, ceva de genul cine nu e cu noi e impotriva noastra.

Daca ai sta putin sa te gandesti, la acel moment Romania nu era membra NATO, iar romanii in marea lor majoritate au avut o pozitie mai mult decat retinuta fata de evenimentele la care faci referire. Atat la nivel oficial/autoritati cat si neoficial. Om fi pus noi embargou, dar prin satele alea  cu 300 de locuitori si 5 masini, gaseai cate 8-9 benzinarii, iar popa era traficantul sef. Sarbii anuntau granicerii romani cand vin controale de la Bucuresti si pentru cateva ore se facea liniste pe Dunare. Dupa ce plecau aia, treceau barcile de pe un mal pe altul de fierbea Dunarea... ca la Cazane. Posted Image
Sarbii n-au uitat, am fost si am ramas vecini si pretini, vorba cuiva.

Bun. Acuma vin eu si spun ca ce fac acum rusii in Siria nu e bine. La fel cum am spus la vremea aia ca ce face NATO cu sarbii nu e bine. Ce faci?

Observi ca argumentul tau... ,,cum au facut americanii atrocitati in Belgrad, asa au voie acum si rusii sa faca atrocitati in Siria, ca asa e la razboi", din punctul meu de vedere, e apa de ploaie.
La fel, afirmatii gen rusii omoara ucrainieni, pentru ca si americanii au omorat irakieni etc etc etc.

Vorbind prin absurd, daca maine intra americanii ... sa dau un exemplu airea, in Mexic, poate fi un argument faptul ca , americanii omoara mexicani pentru ca si rusii au omorat azi sirieni?
Si poimaine rusii intra in Mongolia si ii omoara p-aia pentru ca si americanii au omorat mexicani.... si tot asa.

Parerea mea e ca justificarile astea merg cel mult la grupa pregatitoare.

Edited by whoswho69, 25 February 2018 - 00:43.


#3897
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postwhoswho69, on 25 februarie 2018 - 00:28, said:


Ba avem ce discuta. Dumneata vezi populatia planetei impartita in doua: unii sunt americani/pro americani, de partea cealalta sunt rusi/pro rusi. Si punct, altceva nu mai exista, ceva de genul cine nu e cu noi e impotriva noastra.

Daca ai sta putin sa te gandesti, la acel moment Romania nu era membra NATO, iar romanii in marea lor majoritate au avut o pozitie mai mult decat retinuta fata de evenimentele la care faci referire. Atat la nivel oficial/autoritati cat si neoficial. Om fi pus noi embargou, dar prin satele alea  cu 300 de locuitori si 5 masini, gaseai cate 8-9 benzinarii, iar popa era traficantul sef. Sarbii anuntau granicerii romani cand vin controale de la Bucuresti si pentru cateva ore se facea liniste pe Dunare. Dupa ce plecau aia, treceau barcile de pe un mal pe altul de fierbea Dunarea... ca la Cazane. Posted Image
Sarbii n-au uitat, am fost si am ramas vecini si pretini, vorba cuiva.

Bun. Acuma vin eu si spun ca ce fac acum rusii in Siria nu e bine. La fel cum am spus la vremea aia ca ce face NATO cu sarbii nu e bine. Ce faci?

Observi ca argumentul tau... ,,cum au facut americanii atrocitati in Belgrad, asa au voie acum si rusii sa faca atrocitati in Siria", din punctul meu de vedere, e apa de ploaie.
La fel, afirmatii gen rusii omoara ucrainieni, pentru ca si americanii au omorat irakieni etc etc etc.

Vorbind prin absurd, daca maine intra americanii ... sa dau un exemplu airea, in Mexic, poate fi un argument faptul ca , americanii omoara mexicani pentru ca si rusii au omorat sirieni?
Nato au venit in iugoslavia ca sa ajute teroristii musulmani pe cand rusii au mers in siria sa distruga teroristi...totusi e o mica mare diferenta
Au si rusii bubele lor..dar sa fim seriosi americanii le dau clasa la dezbinat de tari
Americanii acolo unde au un interes nu se dau inapoi de la atrocittati atat timp cat interesul lor merge inainte...nu are rost sa-i lingem pe americani ca sunt niste javre si rusii sunt la fel de javre
Ps:americanii au in cosovo parca a doua cea mai mare baza externa de pe planeta...ca tot eram la capitolul interese

Edited by I2O, 25 February 2018 - 00:45.


#3898
whoswho69

whoswho69

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 02.10.2006
Dupa tot ce ti-am povestit, tu vi si spui ca rusi sunt javre, da americanii sunt javre mai mari.
Pe logica asta oricine poate face orice, iar la final, care o fi ala, facem un clasament ce javre au ocupat podiumul si ce javre retrogradeaza.

#3899
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postwhoswho69, on 25 februarie 2018 - 00:52, said:

Dupa tot ce ti-am povestit, tu vi si spui ca rusi sunt javre, da americanii sunt javre mai mari.
Pe logica asta oricine poate face orice, iar la final, care o fi ala, facem un clasament ce javre au ocupat podiumul si ce javre retrogradeaza.
Exact,sunt doua javre,numai ca in ultimii 30 ani americanii au dovedit ca sunt javre mai mari

#3900
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View PostI2O, on 25 februarie 2018 - 00:43, said:

Nato au venit in iugoslavia ca sa ajute teroristii musulmani pe cand rusii au mers in siria sa distruga teroristi...totusi e o mica mare diferenta
Au si rusii bubele lor..dar sa fim seriosi americanii le dau clasa la dezbinat de tari
Ps:americanii au in cosovo parca a doua cea mai mare baza externa de pe planeta...ca tot eram la capitolul interese
Da.SUA a intervenit in Iugoslavia pentru a ajuta musulmanii din aceasta zona.Nu cred ca nu si la solicitarea guvernelor musulmane si mai ales celor din tari arabe aliate.In mod special Arabia Saudita si Emiratele Arabe Unite.
Rusii s-au dus in Siria pentru a pastra aceasta tara in sfera sa de interese si de aliante iar pentru a obtine rezultatul dorit, rusii au fost nevoiti sa lupte cu dusmanii regimului Ashad, printre care si gruparile islamiste ISIS, in care activau si cetateni rusi de origine musulmana.In concluzie, daca rusii nu ar fi intervenit militar in Siria, regimul actual aflat la putere, ar fi fost inlaturat de la putere iar o data cu el Rusia si-ar fi pierdut bazele militare si influenta in aceasta tara.
La dezbinat tari, si rusii sunt la fel de buni ca americanii.Atat Rusia cat si SUA actioneaza doar acolo unde au interese.De ce aceste tari nu actioneaza militar, in mod direct, cu trupe, asa cum au procedat americanii in Irak si Afganistan sau rusii in Siria, in Sudan sau Somalia, de exemplu?Pentru ca nu sunt interesate.Daca cele doua tari ar actiona militar in Somalia si Sudan, ar reusi sa pacifice acele zone.
Si mie mi-a spus un tip care a fost cativa ani in Kosovo ca acolo, SUA au o mare baza militara.Poate cea mai mare din Europa.

Edited by max_01, 25 February 2018 - 10:47.


#3901
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postmax_01, on 25 februarie 2018 - 10:44, said:

Da.SUA a intervenit in Iugoslavia pentru a ajuta musulmanii din aceasta zona.Nu cred ca nu si la solicitarea guvernelor musulmane si mai ales celor din tari arabe aliate.In mod special Arabia Saudita si Emiratele Arabe Unite.
Rusii s-au dus in Siria pentru a pastra aceasta tara in sfera sa de interese si de aliante iar pentru a obtine rezultatul dorit, rusii au fost nevoiti sa lupte cu dusmanii regimului Ashad, printre care si gruparile islamiste ISIS, in care activau si cetateni rusi de origine musulmana.In concluzie, daca rusii nu ar fi intervenit militar in Siria, regimul actual aflat la putere, ar fi fost inlaturat de la putere iar o data cu el Rusia si-ar fi pierdut bazele militare si influenta in aceasta tara.
La dezbinat tari, si rusii sunt la fel de buni ca americanii.Atat Rusia cat si SUA actioneaza doar acolo unde au interese.De ce aceste tari nu actioneaza militar, in mod direct, cu trupe, asa cum au procedat americanii in Irak si Afganistan sau rusii in Siria, in Sudan sau Somalia, de exemplu?Pentru ca nu sunt interesate.Daca cele doua tari ar actiona militar in Somalia si Sudan, ar reusi sa pacifice acele zone.
Si mie mi-a spus un tip care a fost cativa ani in Kosovo ca acolo, SUA au o mare baza militara.Poate cea mai mare din Europa.
Nu stiu eu exact de ce au intrat ei acolo,dar pot sa banuiesc,ca sa isi faca baza aia,la cererea barbariei saudite si inca unu dintre motive era ca serbia era destul de puternica si daca facea aliante cu bulgaria si grecia era cam nasol pentru interesele americanilor in zona(inainte de 90 chiar era vorba ca o sa se formeze un triumvirat intre Romania,bulagaria si yugoslavia) si acolo unde americanii vad asa ceva intervin si le strica jucaria ca sa poata face ei profit(ar face si rusii dar la momentu actual nu prea au potenta decat prin tarile din jurul lor)
Nu stiu de unde au avut atata ura de i-au bombardat cu uraniu saracit care face victime chiar si in ziua de azi in zonele respective,este deschis si un proces la tribunalul european(sa nu se astepte sarbii ca sa castige la ce mafie e acolo)
In plus de asta am vazut la tv o singura data atunci cand era razboiu,ca alta data nu au mai dat(probabil au primit ordin),cum au fost adusi in yugoslavia mercenari mujahedini toti imbracati in alb(cred ca erau luptatorii care au fost alesi pe spranceana de insusi bin laden)
Si sa nu uitam ca cei care au inceput razboiu au fost jegurile de islamisti din yugoslavia,atacand o nunta sarbeasca omorand oameni si de acolo a escaladat problema,pentru ca sarbii trebuiau sa isi apere cetatenii de criminalii aia impoutiti,fraier a fost tito ca nu le-a dat cu picioru in cur cand a avut ocazia,macar scapa serbia de o grija
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FdPYRPKHcFM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Daca rusii nu mergeau in siria asad era la o aruncatura de bat sa il rastoarne teroristii,chiar erau filmari pe internet,inclusiv facebook,cum ii capturau teroristii plutoane sau chiar si compoanii,cred ca am vazut si o executie de genu asta cum erau pusi in genunchi si trageau foc automat in ei


Evident...nu au ce lua de la aia din somalia si sudan.Sa nu uitam ce face boko harama prin africa si americanii nu fac nimic(ca doar ei sunt "pacificatorii" planetei)
Cand ard cei din boko haram sate intregi cu oameni cu tot de ce nu se autosesizeaza america?Cred ca au facut sute de mii de victime,poate chiar un milion javrele alea din boko haram

Cu toate fortele internationale KFOR din kosovo sarbii care au mai ramas pe acolo traiesc exact ca aia din africa in baracute fara apa,fara gaz,fara electricitate si permanent sunt haituiti de kosovari chiar si cu focuri de arma

Au fost si victime printre castile albastre in bosnia
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kU5q8S_MBqI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aici sunt atacati civili la intamplare
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pQvjYmPa-wQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by I2O, 25 February 2018 - 16:46.


#3902
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Copiii sarbi nu erau tot copii ca si astia?Ei de ce nu au primit sansa sa faca asemenea filmari prin care sa ceara oprirea bombardamentelor?
De ce astia din siria sunt mai presus de copiii sarbi care sufereau si erau sfartecati de bombele nato?
De ce se face aceasta propaganda nerusinata cu scopul de a induiosa planeta ca sa primeasca cat mai multi refugiati si sa spuna ca presedintele tarii care vrea o tara unita sa para un diavol si americanii niste sfinti?
Pana unde poate sa mearga nerusinarea asta ordinara si scarboasa a propagandistilor?
Imi e mila de copiii aia...dar ei ar trebui sa-i multumeasca in primul rand boschetarului ala debil mintal care le-a lasat o religie criminala si in al dopilea rand americanilor care au finantat teroristii care-i decapiteaza pe ei si pe parintii lor
https://www.facebook...26774050670483/

ps:cica astia sunt niste curzi care au primit armata guvernamentala cu pozele lui bashar
interesant....
[ https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/28167012_1385804825106639_6504847567748368297_n.jpg?oh=7ddb2cfa27eed82777d6f81ffc360dcd&oe=5B05870F - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by I2O, 26 February 2018 - 23:46.


#3903
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Cu unele derapaje la periferiile Damascului acordul de pace rezista.

#3904
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017
Americanii afirma ca in Siria, rusii sunt atat piromani cat si pompieri.Nu cred ca americanii sunt si ei departe de aceasta comparatie.Atat Rusia cat si SUA actioneaza militar si politic in Siria, doar in functie de propriile lor interese.

View Postvio69a, on 27 februarie 2018 - 13:58, said:

Cu unele derapaje la periferiile Damascului acordul de pace rezista.
Daca SUA si Rusia ar dori, in Siria ar fi pace.Iranul si Israel pot fi convinse si constranse de cele doua mari puteri sa nu se mai amestece in politica interna siriana.

#3905
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Avans remarcabil al tigrilor in Ghouta de Est.

Din pacate Afrinul pare ca o sa fie ocupat de turci. Cel mai probabil, fortele siriene detasate acolo, in conformitate cu un acord cu kurzii, o sa se retraga impreuna cu ei.
E clar ca americanilor le convine din moment ce n-au ridicat un deget pt. aliatii lor kurzi. Iar daca Damascu si Teheranu arunca efective acolo in incercarea de a opri avansul turc spre Afrin si-au dat foc la valiza.
Pe de-o parte e bine ca duce la frictiuni intre kurzi si americani. Pe de alta parte e rau ca zona e predominant deluroasa si ca sirienii sa-i scoata pe turci de acolo o sa fie dificil.

Edited by Genjurooo, 03 March 2018 - 22:06.


#3906
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cum asa,criminalul de assad pactizeaza cu kurzii?
Este imposibil asa ceva,totul e fake news

Edited by I2O, 03 March 2018 - 22:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate