Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Expresii ºi cuvinte enervante folosite în mod repetitiv de ºtiriºti

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#37
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004
Cand mai moare unul/una, in functie de ocupatia prin care s-a facut cunoscut pe aici, ba joaca fotbal cu ingerii, ba scrie poezii si piese de teatru pentru sfinti, ba face filme in ceruri cu arhanghelii si ingerii... bleahhh

#38
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Editie speciala, anyone ?:D

#39
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
in privinta exagerarilor cu "socant, halucinant, nu o sa-ti vina sa crezi", etc., sunt puse doar pt a atrage naivii.

insa cand ii aud pe la stiri cu troiene, drumuri inchise, zapada 20 cm, cod galben, albastru, violet si ce mai e pe acolo, deja mi se face greata, la noi totul se amplifica, pai cum traiesc aia in nord? aia au zapezi cat juma de casa, dar nu se vaita, mai la sud unde stau astia si la 40 de grade constant, nu mai e cod si nici canicula, totul e normal, asadar nu e o tragedie, insa la noi e dezastru. cade cerul pe noi, amplifica stiristii de spui ca vine apocalipsa.

#40
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
"omul de afaceri" (el de fapt e un bisnitar parvenit)
"soc" (Simona Patruleasa)
"factura la lumina" (in loc de energie electrica)

Si cel mai enervant e cand stiristii iau niste moace plangacioase la comanda cand trebuie sa prezinte stiri triste (desi se vede pe fata lor ca exagereaza si sint actori prosti).

#41
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ieri a fost iar un regal la tema , cu avocata . Face "aparare in ceruri acum , si Dumnezeu ii e procuror " .WTF ?

#42
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
mi-a fost dat sa aud si eu niste stiri de prostv in anumite dimineti. debiteaza aia niste prostii cand incearca sa fie comici, de te doare mintea. cel mai amuzant este atunci cand nu se prind nici macar aia din studio.

sau busu care vine cu cate o pilda pe care nu o intelege nici el.

da-mi voie sa ghicesc gingis, prostv, nu?

Edited by Dany_Darke, 09 October 2015 - 12:02.


#43
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Aia cu "lumină" în loc de "electricitate" a rămas de pe vremurile în care energia electrică era folosită exclusiv (aproape exclusiv) pentru iluminat. Iar oamenii mai folosesc "lumină" în loc de "electricitate", deci asta nu e invenată de "ştirişti".

#44
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
si daca nu e inventata de ei, nu se presupune ca ar fi trebuit sa evolueze si sa vorbeasca corect gramatical? sintactic, morfologic si cum mai vrei, dar corect. nu ca asa se spunea 100 de ani pe la noi.

inventeaza prostii de cuvinte, iar cele ce trebuiesc folosite le ignora?

#45
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
va uitati cam mult la televizor

#46
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
nu stiu daca se mai poarta... Mie imi placea sabah de la kanal d cand isi expunea el parerile dupa ce prezenta o stire. Mare artist.



#47
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View PostDany_Darke, on 09 octombrie 2015 - 12:01, said:

mi-a fost dat sa aud si eu niste stiri de prostv in anumite dimineti. debiteaza aia niste prostii cand incearca sa fie comici, de te doare mintea. cel mai amuzant este atunci cand nu se prind nici macar aia din studio.

sau busu care vine cu cate o pilda pe care nu o intelege nici el.

da-mi voie sa ghicesc gingis, prostv, nu?

Cred ca era Romania sau Realitatea , o domnisoara mai  grasuta cu ochelari .Sincer , nu stiu bine , dar una din ele era .Ca mergea Tv undeva la o cafea si il auzeam in fundal .Replica clientilor a fost geniala , zice unul , " ce procurori in cer vere , ai pus mai putina apa azi in vodca , fetito " ?  (catre barmana ) .Posted Image

Edited by gingisKHAN2015, 09 October 2015 - 14:18.


#48
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
"Soseaua de mare viteza" =  autostrada :)

#49
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

View PostgingisKHAN2015, on 09 octombrie 2015 - 11:57, said:

Ieri a fost iar un regal la tema , cu avocata . Face "aparare in ceruri acum , si Dumnezeu ii e procuror " .WTF ?
A fost criza si acolo, si acum tine loc si de Judecator si de Procuror, oricum tot reprezentanti ai statului sunt ambii (si platiti tot din buget), deci de ce sa platesti doua persoane Posted Image

#50
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Şocant...

#51
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Apropos de incultura generală: limuzină de lux. Păi limunzina e ceva de lux.
Sau zeci... zeci de trenuri au fost blocate în Gara de Nord. Mi-aş dori să fie 100 de perechi de trenuri pe zi care să vină şi să plece din Gara de Nord din Bucureşti.

#52
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu chiar

Edited by gumball3000, 09 October 2015 - 22:09.


#53
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Am mai citit doua acum dimineata.........

1. Politistii au oprit o masina in trafic. Cand au vazut cine era la volan, au ramas interzisi

2. Ce facea portarul Realului in timpul meciului. Imaginile fac deja inconjurul internetului Posted Image Posted Image))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Asta cu inconjurul internetului e gandita de un cretin cu acte, deja nu mai e vorba de amatorism. Posted Image Posted Image

Edited by feitosak1, 10 October 2015 - 09:58.


#54
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ma incanta si aia cu " gigantul rus Gazprom " , nelipsit acest apendice la orice referire .Gigantul  Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate