Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Romania - Finlanda 1-1 Meci Penibil

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#19
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostViorelsolar, on 08 octombrie 2015 - 23:16, said:

Echipa s-ar mișca mai bine dacă n-ar fi vreo 4 împiedicați care trag jocul înapoi și mă refer la Papp,Keșeru,Raț,Chiricheș,Chipciu,apoi jucători care aleargă ca musca fără cap,gen Torje care este egoist și greșește exact pasa finală,numai spun de cornere pe care majoritatea le bate aiurea,apoi ceilalți titulari blazați care nu joacă la turație maximă,pentru că dacă nu bați o echipă ca Finlanda la tine acasă,mă îndoiesc că vei câștiga în deplasare la Insulele Feroe !Posted Image
Pana la urma ce le poti face? Pai te scuipa intre ochi si nu mai vin la nationala.Ieri am asista la meciul dintre UTA si Baia Mare, eram langa banca de rezerve a celor de la Baia Mare, echipa e pe primul loc in liga2 si au condus cu 1-0, apoi UTA a egalat prin min. 80, ideea e ca antrenorul le cerea jucatorilor sa stea in aparare, unul dintre jucatori s-a enervat si a inceput sa comenteze, mai apoi sa se injure cu antrenorul fara perdea si cu voce tare, ideea e ca daca un jucator face asa la echipa de unde isi primeste salariul din care traieste, gandeste-te cum sunt vedetele astea de la nationala!? Pai tu joci cu Rat, pai Rat a in toata cariera lui a fost jucator mediocru de Liga1, e foarte clar ca nu mai poate sa fuga, toata lumea vede, sunt alti jucatori tineri care ar putea juca, s-a retras Hagi, pai ajungem sa ne rugam de Rat sa se retraga?

View Postsclifositu, on 08 octombrie 2015 - 23:21, said:

Mutu ? glumesti nu ?


asa trebuie sa arate un meci frumos, un meci cu ocazii. faptul ca au lasat spatii mari pe aparare din disperarea de a inscrie nu inseamna ca au facut un meci slab. si noi am avut 2 suturi in bara.
Tu traiesti pe alta planeta omule, ai jucat cu Finlanda, tu asta nu intelegi, mai ziceam daca era o nationala ca Belgia, Portugalia, Austria, Suedia, dar Finlanda? si da, Mutu, omul ala stie cu mingea, nu da pe langa ea ca Keseru sau Chipciu, poate zici ca nu mai fuge, pai Keseru cat a fugit? dupa fiecare faza de ataca nu reusea sa se retraga si ramanea tot in offside, nu il puteau juca coechipierii si dadeau mingea in marginea...

Mutu? Stanciu? Budescu ? Alibec ? Marica ? Enache ? Matel ? Steliano ? Tosca? Luchin? chiar si Sapunaru, cand a venit cu Tg. Jiu la Arad chiar am vorbit cu el despre nationala si a zis ca ar da orice sa mai fie convocat....

#20
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Cand pui ca antrenor un dinozaur expirat, pupator de icoane, ce pretentii poti sa ai? Hai sa fim seriosi! Asta a convocat 40% numai jucatori care fac tusa pe la echipele lor de club (dar au impresari prieteni cu "tata Puiu"), 40% au jucat sau joaca la FeCeSeBe si 20% jucatori adusii de gura lumii (gen Fl. Andone sau Budescu).
Vrei sa-mi spui mie ca Budescu nu are loc in primul 11 la Nationala? E cel mai in forma jucator din campionatul intern si, probabil, cel mai in forma jucator roman la ora actuala. Dar nu joaca la stOAIA...

Edited by DeuxEx, 08 October 2015 - 23:37.


#21
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View PostDaniJ90, on 08 octombrie 2015 - 23:29, said:

Tu traiesti pe alta planeta omule, ai jucat cu Finlanda, tu asta nu intelegi, mai ziceam daca era o nationala ca Belgia, Portugalia, Austria, Suedia, dar Finlanda? si da, Mutu, omul ala stie cu mingea, nu da pe langa ea ca Keseru sau Chipciu, poate zici ca nu mai fuge, pai Keseru cat a fugit? dupa fiecare faza de ataca nu reusea sa se retraga si ramanea tot in offside, nu il puteau juca coechipierii si dadeau mingea in marginea...

Mutu? Stanciu? Budescu ? Alibec ? Marica ? Enache ? Matel ? Steliano ? Tosca? Luchin? chiar si Sapunaru, cand a venit cu Tg. Jiu la Arad chiar am vorbit cu el despre nationala si a zis ca ar da orice sa mai fie convocat....

Asa spui ca 'ai jucat cu Finlanda' de parca noi am fi Argentina. Avem o echipa de nivel mediu, iar o calificare la un turneu final e maximul pe care il putem SPERA. Sa visezi sa treci de grupa sau alte aberatii, deja inseamna sa fii nesimtit.

On topic, Romania a jucat foarte bine in prima repriza, mai putin bine in cea secunda, dar e bine ca pana la urma am reusit sa bagam mingea in poarta aia blestemata. Ii vom bate chinuit pe feroezi, la fel cum au facut-o si ungurii, si vom merge la Euro, unde vom juca trei meciuri si vom spera sa facem o figura frumoasa, adica sa nu luam prea multe goluri, eventual chiar sa facem vreo surpriza si sa strangem 1-2 puncte.

Hagi s-a retras de mult, reveniti cu picioarele pe pamant, oameni buni!

#22
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010

View PostDaniJ90, on 08 octombrie 2015 - 23:29, said:

si da, Mutu, omul ala stie cu mingea
Ce a facut ma mutu la petrolu ? ca le sapa meciurile pe atac, dupa doua sprinturi "calma meciul". termina daca nu sti ce vorbesti. ne plangem ca jucam la nationala cu toti obositii si tu vrei sa il vezi pe mutu pe teren ?

#23
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
@Bob493 Noi suntem Romania si nu as avea vreo problema daca astia sunt toti jucatorii, dar am o problema cand ai pe banca de rezerve jucatorii ca Budescu, Andone, Maxim, Matel, plus de asta sa nu uitam ca suntem pe locul 7 in lume.

View Postsclifositu, on 08 octombrie 2015 - 23:43, said:

Ce a facut ma mutu la petrolu ? ca le sapa meciurile pe atac, dupa doua sprinturi "calma meciul". termina daca nu sti ce vorbesti. ne plangem ca jucam la nationala cu toti obositii si tu vrei sa il vezi pe mutu pe teren ?
Mai bine vad un obosit care stie sa dea in mingea decat unul care e si obosit si pe langa minge...

#24
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010

View PostBob493, on 08 octombrie 2015 - 23:37, said:

Hagi s-a retras de mult, reveniti cu picioarele pe pamant, oameni buni!
cam da ei traiesc cu hagi in minte, cu vremea cand mutu era cel mai bun jucator de la nationala ... asta s-a dus de mult momentan avem o echipa "in teste" fara jucatori de baza, ca o casa fara stalpi de sustinere, la cel mai mic cutremur se darama, asta s-a intamplat si astazi.

#25
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
cumparati din timp bilete avion ca-s mai ieftine.ca sa va intoarceti de la Euro.Stiti cum e:si batuti si fuu.i(la bani).Da lasati ca vine pauza de iarna si ne vedem"vedetele"prin tot felul de locuri exotice.Sper s-o ia de la Feroe.Atunci sa vezi.

#26
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010

View PostDaniJ90, on 08 octombrie 2015 - 23:46, said:

Mai bine vad un obosit care stie sa dea in mingea decat unul care e si obosit si pe langa minge...
Au fost jucatori mult mai mari care au luftat din pozitii mult mai clare, dar asa sunt "suporterii" romani cum face unul o gresala hai sa-l injuram si sa dam cu scaune in el. parerea mea ca keseru este unul din cei mai in forma jucatori romani care isi creaza cele mai multe ocazii de gol doar ca a avut un ghinion teribil in ultimele meciuri la nationala.
PS: mutu nu mai stie sa dea in minge trezeste-te, nici la petrolul nu mai avea loc pe teren si tu il vrei la nationala ?

Edited by sclifositu, 08 October 2015 - 23:52.


#27
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007
Oameni buni, de vreo 15 ani nu mai contam in fotbal, dar acum suntem mai aproape ca oricand de o participare la euro si culmea depinde doar de noi. Este asta o problema ? Eu cred ca nu. Marea realizare a echipei pe care observ ca nu o vedeti este faptul ca nu avem nicio înfrângere. Eu nu sunt supărat, ba chiar entuziasmat ca putem prinde euro, chiar daca am fi ultimii calificati.

Edited by Gozmin, 08 October 2015 - 23:52.


#28
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pai logic ca ma bucur ca mergem la EURO, dar e deranjant faptul ca la nationala se merge pe pile, jucatori in forma sunt tinuti pe banca de rezerve, de ce?
@sclifositu Eu iti garantez cu Mutu o data, daca nu de doua ori din ocaziile pe care le-am avut, valabil si la Marica si probabil si la Budescu, mai ales ca am avut o gramada de lovituri libere.

#29
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Gozmine,tu ai vazut in ce grupa jucam,cu ce echipe jucam."Marea realizare ca nu avem infrangeri".Posted Image

#30
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Plus de asta, sa nu uitam ce antrenor a adus punctele Romaniei in calificarile astea...

#31
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

View PostDaniJ90, on 08 octombrie 2015 - 22:50, said:

atata nesimtire ca la jucatorii din nationala Romaniei mai rar e dat sa vezi...

Oamenii sunt de bun simţ. Valoarea, asta e ceea ce nu au ei.

Îmi place de Chiricheş: omul ăsta nu are niciun fel de talent, adică nu are legătură cu acest sport, şi totuşi se transferă pe la cluburi mai acătării din Europa. E adevărat, nu joacă din cauză că nu se pricepe, dar omul câştigă bani, stând şi uitându-se la meci de pe o bancă de rezerve sau din tribune. N-are valoare dar are minte !

Restul, pe la arabi sau turci. Cu multă indulgenţă.




View PostBucifon, on 08 octombrie 2015 - 22:59, said:

Cu mana pe inima va zic ca in locul lui Keseru puteam juca linistit si eu, cam tot atatea faceam

Eu aş vrea să fiu în locul lui Chiricheş: să nu mă pricep deloc la practicarea acestui sport, şi să fiu plătit pentru asta.




View Postsclifositu, on 08 octombrie 2015 - 23:01, said:

25 de ocazii de gol, 9 suturi pe poarta,8 suturi pe langa, 22 lovituri libere ... asta nu este determinare ?

Asta e ca şi într-un examen: când se apropie finalul examenului, studentul se tot foieşte, e disperat, se chinuie să ajungă la fiţuici, şi, cumva ciupeşte câteva cuvinte şi idei de pe fiţuică. Însă degeaba, dacă n-a învăţat în tot semestrul, nu trece examenul.

Aşa şi cu naţionala României: s-a chinuit la final de campanie cu Finlanda, şi se va chinui şi cu Feroe, însă degeaba, trebuia să bată pe greci şi pe unguri la momentul potrivit. Acum ceea ce fac, vine din disperare. Acesta e motivul pentru care nu au putut marca: disperarea, care aduce lipsa de concentare. Din cauza asta sunt faze dar nu se înscrie: din cauză că fazele vin din disperare, nu din valoare.

Edited by lupini, 09 October 2015 - 00:28.


#32
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Ei NU sunt fraieri ! Nici dinozaurul pupator de icoane , nici permanentii "viitori Messi/Ronaldo de ...Romania" , "vedete de alcool ,pipite si cluburi de ...ro" ci FRAIERII care platesc bilete ! Daca si in grupa asta de r...t.nu facem nimic , atunci ma bucur ca nu ne calificam ! Decat sa luam 20 la 0 mai bine stam acasa !
M-am saturat sa ascult imbecilitatile cu sansa,norocul,etc. de la niste ratati ! Inclusiv de ..."debulosati" ! Meritam locul 1000 in lumesi ...PUNCT !

#33
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Adevarul este ca Ro a avut si mult ghinion... Sa nu uitam cum ne-au mancat arbitrii niste meciuri cu slovenia, norvegia sau danemarca.
Noi nu mai contam in fotbal de la euro 2008, pana atunci tot mai aveam cativa jucatori care faceau treaba.
Oricum, ma bucur ca nu ma mai uit la meciuri de prin 2005-2006, m-am scutit de multe dureri de cap.

Edited by n-amname, 09 October 2015 - 00:45.


#34
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Să refacă echipa de aur dacă vrea calificare. Așa bătrâni cum sunt cred că ar juca mai bine decât copiii ăștia de bani gata de azi, plini de fițe, bani și figuri. Bani nemunciți și nemeritați desigur. Ia să fi avut salarii normale ca pe timpul lui Ceaușescu, să vezi ce jucau de mama focului. Dar când le dai mii euro deși ei nu joacă nimic, ce performanțe să vezi?

#35
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postsclifositu, on 08 octombrie 2015 - 23:01, said:

22 lovituri libere

Aici chiar era bun Budescu. Una tot o baga.

View Postionut_blue, on 08 octombrie 2015 - 23:05, said:

Ce bataie ne dau aia in Feroe.... Posted Image Posted Image Posted Image

Si Romania are cota 1.25 la victorie. Posted Image

#36
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Mai poate fi facut un sondaj? Daca da, intrebarea ar fi: Daca ar fi posibil sa se rejoace, ati vota pentru rejucare? Mai pe sleau, ati avea acest curaj?
Vorba aluia, las_o asa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate