Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

In reteaua TELEKOM nu se pot trimite MMS - RUSINEEE

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013
De 2 luni am sesizari peste sesizari facute la telekom ( 1234 ) pt ca nu pot trimite MMS-uri. Platesc lunar o extraoptiune in care am incluse si MMS-uri nelimitat. Imi spune mereu o operatoare ca e o problema si ca se lucreaza la remedierea ei. Pai cat dureaza ??? Mie banii si pt mms uri mi i  ia cand reancarc. E paf TELEKOMUL asta. A si inca ceva, de ce trece timpul, de cate ori sun ca sa le cer socoteala ca nu beneficiez de ceea ce plateasc, operatoerele din aceasta retea sunt tot mai arogante . RUSINE TELEKOM. !!!!!!

#2
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
Incearca altfel.
Nu mai plati, si suna ca nu poti  trimite MMS-uri. Sa vedem ce vor raspunde.
Poate zic iar ca e o problema si se lucreaza la remedierea ei.

Edited by babalaul, 07 October 2015 - 12:52.


#3
Ovidon

Ovidon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.04.2010
Mie mi-au zis din start sa folosesc WhatsApp

#4
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
Lumea mai trimite MMS?

#5
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Lol, MMS. Ce apucaturi ai si tu in 2015... :D

#6
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View PostAlex_GP, on 07 octombrie 2015 - 13:06, said:

Lumea mai trimite MMS?

Are vre o importanta daca mai trimite cineva sau nu mms ???  E un serviciu pe care-l platesti si trebuie onorat. Intamplator, eu foloseam aceast serviciu MMS cu cineva care are un telefon fara android , deci nu are whatsapp si ne era foarte util acest MMS. De ce sa ma oblige TELEKOM sa folosesc whatsapp ???? Cine se cred ei ??? Dumnezeu Tatal ???

Edited by gerys, 07 October 2015 - 13:13.


#7
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
RUSINEEE  ca in epoca internetului pe telefon mai trimiti MMS! :D

#8
mariusrap

mariusrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 20.11.2008
Deci tu nu folosesti MMS, dar te enerveaza ideea de ce trebuie sa platesti pe el.

Daca chiar folosesti MMS pentru a trimite imagini de maxim 256kb, poti trece linistit pe Orange, nu esti obligat sa ramai la rromtelefon :)

#9
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004
Adevarul e ca trebuia sa le mearga serviciul MMS, pe de alta parte chiar ma doare in bascheti ca nu merge atata vreme cat exista variante alternative la indemana.

#10
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View PostFane, on 07 octombrie 2015 - 13:14, said:

RUSINEEE  ca in epoca internetului pe telefon mai trimiti MMS! Posted Image

Ba nu e rusine, poate cineva are un telefon mai vechi pe care nu merge whatsapp . Si omul respectiv isi alege o extraoptiune care sa aiba mms tocmai pt a beneficia de acest serviciu. Pe astia nu i vede A.N.P.C.-UL ?

#11
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
LOL @ MMS.

#12
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View Postmariusrap, on 07 octombrie 2015 - 13:19, said:

Deci tu nu folosesti MMS, dar te enerveaza ideea de ce trebuie sa platesti pe el.

Daca chiar folosesti MMS pentru a trimite imagini de maxim 256kb, poti trece linistit pe Orange, nu esti obligat sa ramai la rromtelefon Posted Image

Sincer, telefonul meu suporta toate serviciile astea , am un lenovo s60. Dar foloseam MMS cu o persoana care are un lg mai vechi, cu symbian , care nu are whatsapp si alte d astea. Ce crima am facut daca doresc sa mi se respecte serviciul pe care il platesc, si eu si cealalta persoana ??? Unde am gresit ? E rau sa-ti ceri drepturile ???

#13
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Acum pe bune, chiar mai foloseste cineva in ziua de azi MMS?

A fost o gaselnita acum cativa ani, cand nu exista iMessenger, WatsApp, ba chiar si emailul pe telefon era ceva inovator, dar acum mi se pare o porcarie, mai ales ca iPhone nu suporta, deci trimiti MMS fara sa ai certitudinea ca cineva il va primi si vedea.

#14
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Ce sa zic, jenant. E ciudat cum vom ajunge sa ne miram de cine mai foloseste telefonul pentru functiile GSM.

View PostAlex_GP, on 07 octombrie 2015 - 13:06, said:

Lumea mai trimite MMS?
A trimis vreodata? Posted Image.

View PostAdm, on 07 octombrie 2015 - 13:53, said:

Acum pe bune, chiar mai foloseste cineva in ziua de azi MMS?
A fost o gaselnita acum cativa ani, cand nu exista iMessenger, WatsApp, ba chiar si emailul pe telefon era ceva inovator, dar acum mi se pare o porcarie, mai ales ca iPhone nu suporta, deci trimiti MMS fara sa ai certitudinea ca cineva il va primi si vedea.
Iphone nu suporta? Hm, ciudat..deoarece o prietena cu 4s imi trimite deseori fotografii direct in mesaje, eu credeam ca o face prin mms (eu n-am iphone).

Edited by n-amname, 07 October 2015 - 14:37.


#15
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View PostAdm, on 07 octombrie 2015 - 13:53, said:

Acum pe bune, chiar mai foloseste cineva in ziua de azi MMS?

A fost o gaselnita acum cativa ani, cand nu exista iMessenger, WatsApp, ba chiar si emailul pe telefon era ceva inovator, dar acum mi se pare o porcarie, mai ales ca iPhone nu suporta, deci trimiti MMS fara sa ai certitudinea ca cineva il va primi si vedea.

Acum pe bune, crezi ca toata lumea are iphone ? Cat sa fii de rupt de realitate sa nu stii ca mai sunt oameni care folosesc telefoane cu symbian, nici macar cu android. Si pt ei, mms ul e echivalentul whatsapp ului. Dar nu asta conteaza. Daca nu mai asiguri serviciul de MMS ,de ce -l mai pui in lista cu bonificatii, sa iei ochii la fraieri ??? Pt ca asta suntem in mintea firmelor astea mari, niste fraieri, aidoma oilor de la stana care primesc ce le dai fara sa maraie nimeni. Suntem un popor prea docil , prea ingaduitor cu leprele astea, Sincer.. TREZITI-VA !!!

  

#16
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,974
  • Înscris: 18.12.2007

View PostAdm, on 07 octombrie 2015 - 13:53, said:

Acum pe bune, chiar mai foloseste cineva in ziua de azi MMS?

Io. Cand vreau sa trimit o imagine catre cineva care stiu ca nu are acces la net acolo unde e in momentul respectiv :)

#17
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
M-am trezit!când mă uit pe calendar  observ ca sunt în anul 2015 și lumea vorbește la telefon pe stradă, au telefoane fără fir, incredibil!

Edited by lik_lights, 07 October 2015 - 14:59.


#18
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Sa faci scandal. Doar asa ai sanse de izbanda.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate