Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Microsoft Lumia 950

- - - - -
  • Please log in to reply
2696 replies to this topic

#2449
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View Postbreitner, on 08 noiembrie 2017 - 20:01, said:

Cum sa-i apara daca nu exista? Nici nu spune care e operatorul, nici nu citeste ca Interop Tools din magazin are lipsa 2 extensii....
Meniul apare și fără SIM în el! Pune unul vechi fără 4G să vezi că poți alege 4G (că va funcționa pe 3G, e partea a doua, dar vorbeam fix de meniu). Windows nu știe ce benzi are cartela ta.

View Post41ex, on 08 noiembrie 2017 - 20:26, said:

what? si daca citesc si tot "nu apar" la ce ma ajuta? bai nene, am luat dracia de aplicatie, ok? si cica sa modific HKLM, care nu e de gasit. am facut exact ce mi s-a dictat, deci tot eu sunt de vina?

de extensii am citit singur in acel topic pt interop, dar tot nu se intelege de unde sa le iau(n-ai nici un download, ceata totala)  si ce sa fac mai departe. nu ajuta cu nimic un incepator. pasi exacti nu sunt pe nicaieri pe aici din cate vad.

unde dau download la extensiile lipsa? cum ajung la acel HKLM>.... ? pasi pe sarite nu ajuta la nimic, logic.
Nu e bun cel din magazin. Vezi aici: https://forum.softpe...dows-10-mobile/

#2450
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postjully1994, on 09 noiembrie 2017 - 11:32, said:

Meniul apare și fără SIM în el! Pune unul vechi fără 4G să vezi că poți alege 4G (că va funcționa pe 3G, e partea a doua, dar vorbeam fix de meniu). Windows nu știe ce benzi are cartela ta.

Eu ziceam altceva: daca operatorul nu are 2G nu are cum sa seteze ce nu exista (el asta cauta, 2G).
Daca pui pe un dual sim cartela 2 de la Digi nu functioneaza (2G).
https://support.micr...3g-on-both-sims
E valabil si pentru alte retele din afara Romaniei care nu au 2G.

Edited by breitner, 09 November 2017 - 12:25.


#2451
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Așa e. De-aia l-am întrebat și eu dacă e cumva pe digi.

#2452
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Daca nu "spune" operatorul de telefonie este greu sa-ti dai seama ce si cum.

#2453
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015

View Postr3my_cc, on 07 noiembrie 2017 - 10:40, said:

Nu am absolut nicio abilitate si nicio scula pentru a monta ceva atat de delicat. Am gasit la Cluj, cu 735 lei display complet + manopera; mai astept cateva zile, poate gasesc o varianta mai buna.

Telefonul nou ar fi cea mai buna varianta, dar tu ai vazut cat costa? 2699 lei la liber Posted Image 879 e la abonament de 45 de euro.

Mai caut variante, deocamdata am 640-ul, cateva zile mai pot astepta. Daca nu gasesc nimic convenabil, cumpar ceva de bf

Sunt eu fan de wm10, dar nu sunt hater de android, acum vad ca pe android e si cortana, si one note, produse microsoft la greu, m-as descurca eu cumva.

Ai grija sa iti puna ecran original. Eu l-am schombat la un asus. L-am comandat de pe amazon si in loc de sigla are un dreptunghi negru care strica tot designe-ul, parca noci nu-i asus deacum. Problema e alta. A functionat vreo 2 saptamani si la un moment dat nustiu ce s-a intamplat ca a inceput sa arate prin sita. Deja mi-e lene sa mai comand altul.

#2454
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Am rezolvat, cu îndrumarea unui tovarăș de forum. Am luat altul de la un amanet de electronice din Rm-Vâlcea. Stare perfectă, 610 lei.

#2455
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
De o perioada am probleme in a ma conecta din prima la My Vodafone. Pe laptop/desktop e ok.
In Edge introduc userul (numarul) si parola si la autentificare primesc prima imagine de mai jos. Am salvat la Preferinte siteul. La detalii (apas pe lacat) apare a doua imagine. Daca reintru la Preferinte si aleg din nou siteul merge fara probleme. In primul caz dupa lacat nu apare litera m iar in cazul al doilea (cand merge) apare litera m.

La cei care folosesc si aveti 950 merge bine din prima?


Attached File  wp_ss_20171211_0001.png   98.89K   29 downloadsAttached File  wp_ss_20171211_0004.png   182.47K   30 downloadsAttached File  wp_ss_20171128_0002.png   215.96K   28 downloads

#2456
daciasupernova

daciasupernova

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.10.2007

View Postovi_popa, on 03 mai 2017 - 19:29, said:

Am o problema cu camera pe 950,nu focalizeaza bine tot timpul ,face poze in ceata cateodata si tot se aude un bzzz la camera da continuu...ce poate avea?
si eu am probleme cu camera , nu mai focuseaza cum trebuie...se chinuie si se aude un carait din zona camerei .
pozele nu mai ies clare ca pana acum .
Cum ai rezolvat problema?
Al meu este in garantie inca!

#2457
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se mai gasesc de cumparat noi pe undeva, inclusiv prin vreun store Microsoft din Europa?

#2458
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Fă o căutare pe ebay. Eu mi l-am spart pe primul, nu am găsit altul nou în România, mi-am luat altul de la un amanet din Rm-Vâlcea, impecabil.

#2459
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Nu inteleg comportamentul cu privire la urcarea pozelor in One Drive. Totul este setat corect doar ca urcarea intarzie destul de mult iar daca aleg sa urc fortat pozele ma trezesc buluc si cu alea care trebuia deja sa fie urcate. Conexiunea de date este permanent activa dar la fel se intampla si pe wi-fi.

#2460
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Daca doresc sa vad filmele din telefon (de pe filmehd) direct pe tv e suficient un cablu Type-C male to HDMI male?
https://www.pcgarage...sb-type-c-hdmi/
Sau cu adaptor Type-C to HDMI si cablu HDMI-HDMI ca tot am vreo 2.

Edited by danghetau, 06 January 2018 - 13:55.


#2461
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Dacă ai tv smart, cel mai simplu e să proiectezi telefonul prin wifi direct pe televizor.
Încearcă și adaptoarele alea ce ai zis că deja le ai și spune-ne și nouă dacă merg, ar fi o informație utilă.

#2462
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Nu am adaptoarele, am doar cablul. Am doar Smarturi TV.
De pe laptop cu W10 nu am reusit sa proiectez ecranul prin wi-fi. As vrea sa vad un film (de pe un site-online) pe telefon si imaginea sa ajungă pe tv.
Am aplicatie de proiectat poze si video pe tv dar eu am întrebat de ecranul telefonului, indiferent ce ruleaza pe el.

Edited by danghetau, 07 January 2018 - 11:22.


#2463
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Asigură-te că ești conectat la același router cu unul dintre televizoare și că acesta este setat vizibil.
De pe telefon, folosește fie butonul "connect" din quick actions, fie te duci în "all settings" -> "system" -> "display" -> "connect to a wireless display"

#2464
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Nu il tin in engleza si nu stiu care e butonul connect din quick action însă cu a doua metoda gaseste tv dar nu se conectează.

E mai complicat putin. In prima etapa am mers la Bluetooth, am dat Adaugati Bluetooth si alte dispozitive, am mers la Toate celelalte (DLNA etc) si am ales toate cele 3 tv smart, inclusiv un laptop de pe care scriu.
Ei bine, la conectare ecran din Sistem-Afisaj incearca sa se conecteze doar la unul dintre ele, mereu acelasi dar cu o denumire putin modificata fata de cum am salvat-o.

Attached File  wp_ss_20180107_0001.png   140.35K   19 downloadsAttached File  wp_ss_20180107_0002.png   137.86K   19 downloads

Edited by danghetau, 07 January 2018 - 22:15.


#2465
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Eu îl țin în engleză pentru Cortana.

Sub opțiunea de conectare la un ecran wireless, si una de reparare. Dă și aia. Dacă tot nu merge, asigură-te că televizorul permite conexiunea, de obicei te întreabă.

Edited by r3my_cc, 07 January 2018 - 22:11.


#2466
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Nu merge acea reparare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate