Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Renarthro - pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Va salut,

Se poate folosi cu incredere renarthro pentru coxartroza?

Este eficient? Exista contrainidicatii? Ce pareri aveti?

Va multumesc,

#2
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Prea multe chestii religioase in reteta, iar Osteola TM nu are nici o componenta ?!

Recomand chestii verificate de mine, unele cu studii clinice, toate cu ingredientele listate pe produs si cu doze de cal, nu glume:
Artrohelp Repair sau Forte
Celadrin
Movial Plus

#3
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Asta nu e medicament, e teapa pentru fraierii religiosi.

#4
Direcktorul

Direcktorul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2015
Eu am luat si are rezultate foarte bune. Dupa prima saptamana durerile de mijloc s-au ameliorat, iar acum, dupa un tratament de 2 luni, ma simt excelent. Fiind verificat personal, pot sa-l recomand calduros. Ăsta chiar funcționează...

#5
arhimede_j

arhimede_j

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2016
am fost curios in privinta acestui produs! 2 lucruri mi-au atras atentia:
1. faptul ca este avizat medical! cred ca este atuul produsului! ce este interesant de subliniat este faptul ca eu l-am luat la recomandarea reumatologului. pentru gonartroza bilaterala orice tratament netratat corespunzator ajunge in timp la inevitabila "proteza". daca urmezi cura, cu trei pastile pe zi in prima luna, imbunatatirile sunt evidente.eu l-am luat in dec 2015 si m-a cam costat dublu fata de cat e recomandat. oricum pentru ce am eu cam depind de analgezice si antiinflamatorii mai ales cand se schimba vremea. in concluzie e cam singurul produs natural care m-a ajutat. apropos Celadrin e slabut rau...testat 3 luni fara absolut nici cea mai mica imbunatatire.
2. nu inteleg de ce au ales formula asta de promovare cu trei babe pe teleshopping cand in Europa se vinde bine in farmacii. Cel putin in Germania unde am cunostinte si am cerut o informare, e considerat produs controlat si avizat de CE si recomandat ca un produs foarte serios. la noi cred ca tipul asta de promovare ii scade clar imaginea si lumea e reticenta.pacat
ps-un plus pentru gel de foarte buna calitate si singurul de altfel cu aviz dat de ministerul sanatatii din tara de bastina Croatia- alte case alte obiceiuri

#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

 arhimede_j, on 15 februarie 2016 - 23:58, said:

am fost curios in privinta acestui produs! 2 lucruri mi-au atras atentia:
1. faptul ca este avizat medical
Faci o mare greseala la fel ca ceilalti 99% care considera suplimentele alimentare ca fiind medicamente. Este notificat probabil la Ministerul Sanatatii dar atat, nu are studii comparativ care costa mult, nu are dosarul care trebuie inaintat catre Agentia Nationala a Medicamentului, nu este un medicament, producatorul poate spune orice despre proprietatile lui pentru ca nu-l verifica nimeni. Toate aceste produse (Artroflex, Celadrin, Artrostop, Yogaflex) sunt variatiuni pe aceeasi tema, la unele persoana ajuta la altele nu, trebuie incercat.

#7
arhimede_j

arhimede_j

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2016
asta m=a contrariat si pe mine, faptul ca un supliment alimentar are avizul ministerului sanatatii din tara respectiva. eu l-am comandat online si inainte am solicitat lamuriri. stiu ca la noi IBA valideaza suplimentele, iar IBA nu are nici o legatura cu ministerul sanatatii. in schimb mi-au trimis pe mail avizarea medicala - a ministerului sanatatii din croatia pentru Renarthro. cu explicatia" Croatia nu punea pe piata nici macar suplimentele alimentare fara a fi avizate de ministerul sanatatii" - cred ca il am undeva pe email, o sa il caut. deci nu cred ca e vb de confuzie cat de legislatia din tara respectiva. iar cat priveste gelul are acelasi regim de avizare. ma rog nu asta conteaza cel mai mult ci, vorba ta, rezultatele pe care le obtii. si oricum avizarea medicala aduce un plus care, pe  mine personal m=a determinat sa fac cura respectiva. caut pe mail si va trimit daca il gasesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate