Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Yahoo!, subiect general (inclusiv Mail)

- - - - -
  • Please log in to reply
333 replies to this topic

#145
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 sommne, on 19 mai 2017 - 20:40, said:

Deci spun la revedere id-ului vechi! Posted Image

Edit: Daca l-am sters, oare l-a preluat altcineva?!?

Edited by IcecreamAlex, 19 May 2017 - 21:02.


#146
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

Quote

If you haven't heard, Yahoo plans to sell its operating business to Verizon. We anticipate the close to occur in June 2017. At the close, the Yahoo operating business will join the Verizon family of companies, and Yahoo Holdings, Inc. will be offering the Yahoo services you love and enjoy.

https://policies.yah...hoo/terms/utos/

Edited by MarianG, 20 May 2017 - 02:07.


#147
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Voua va merge iahuu? :huh:
De sambata e tot asa, desi am dat doar un clear history bla bla bla, operatiune pe care o fac aproape saptamanal, ca sa mai "curat". :ermm:Attached File  Screenshot_2017-05-22-20-06-12.png   26.72K   11 downloads

Ce-o fi sa termin, nu stiu. Nici macar nu am inceput! :D

#148
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Am o mica nelamurire.
In aceasta seara am incercat sa ma loghez pentru a imi verifica mailurile si ce facturi au mai aparut,dar surpriza!!!
Dupa ce imi scriu adresa de mail dau Next si cand vrea sa scriu parola imi apare urmatoarea fereastra care imi cere sa introduc un cod cheie pe care ei mi l-au trimis ...cum pot sa vad acest cod cheie...??
Va multumesc.

Edited by magaenea, 28 May 2017 - 20:23.


#149
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 lelali, on 22 mai 2017 - 19:08, said:

Voua va merge iahuu? :huh:
De sambata e tot asa, desi am dat doar un clear history bla bla bla, operatiune pe care o fac aproape saptamanal, ca sa mai "curat". :ermm: Screenshot_2017-05-22-20-06-12.png
Ce-o fi sa termin, nu stiu. Nici macar nu am inceput! :D
Merge.
Folosesti un client de mail sau direct yahoo?
Probabil se refera la faptul ca ai terminat de citit mesajele noi sau de eliminat mesajele din meniul de mesaje primite.

#150
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Ar trebui sa primesti un mesaj pe telefon.

#151
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 MembruAnonim, on 28 mai 2017 - 21:20, said:


Merge.
Folosesti un client de mail sau direct yahoo?
Probabil se refera la faptul ca ai terminat de citit mesajele noi sau de eliminat mesajele din meniul de mesaje primite.
Acum merge, steluto.
Am luat-o de la capat (reintrodus uset + parola) si a mers. Cred ca ma impuscam daca nu reuseam. :D

Chiar! Stiu io ca tu esti dragut asa ca o sa profit si intreb: imi zice ca am instalat whatsapp dar nu il vad. Nu apare in meniu. Cum naiba? :hug:
Am acelasi nr de tel, doar ca inainte foloseam windows, acum android.

#152
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
lelali, incearca sa intri aici de pe telefon. https://play.google....id=com.whatsapp
Daca ai aplicatia instalata ar trebui sa iti apara butoanele dezinstalati si deschideti.

Apesi deschideti si vezi daca functioneaza. Daca nu functioneaza mai instalazi o data aplicatia. Dezinstalati/instalati.

Nu stiu ce telefon, versiune de Android ai. In Android 4.2 mai aparea problema asta. S-ar putea sa ai aplicatia instalata si dintr-o eroare sistemul sa nu-ti fi creat iconita/scurtatura sau sa nu-ti arate iconita pana la un restart. Mai sunt erori de genul asta.


Edited by MembruAnonim, 28 May 2017 - 21:51.


#153
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
M-am uitat acus, Android 5.0 - Allview P6 Energy.

Imi arata asa, dar ia uațapu de undi nu-i. :tomato:


#154
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta inseamna ca trebuie sa fie pe undeva. Te-ai uitat bine, sa nu ai scurtatura undeva intr-un dosar, la comun cu alte aplicatii?
In caz contrar nu-ti ramane decat sa o dezinstalezi si sa o instalezi inca o data. Du-te la Setari > Aplicatii, cauti in lista WhatsApp > intri si > Dezinstalati. Apoi o instalezi din nou.

#155
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Revin cu o notificare la mesajul de mai sus (referitor la codul cheie),Imi spune sa apas pe pictograma cheie(este o cheie intr-un cerculet)pentru a afla codul dar aceasta pictograma nu o gasesc nicaieri...
Va rog ajutati-ma!!!

#156
antinomicum

antinomicum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 15.02.2005
@magaenea: gasesti pictograma in aplicatia de mail Yahoo de pe telefon. in meniu, pe primul rand, langa adresa contului. (asa e in aplicatia de Android) Ideea e sa fii logat cu acelasi ID si pe telefon.

#157
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009

 antinomicum, on 31 mai 2017 - 21:21, said:

@magaenea: gasesti pictograma in aplicatia de mail Yahoo de pe telefon. in meniu, pe primul rand, langa adresa contului. (asa e in aplicatia de Android) Ideea e sa fii logat cu acelasi ID si pe telefon.

Eu tot nu reusesc sa ma loghez...sa inteleg ca aceasta pictograma imi apare in setarile contului meu, dar eu nu pot sa intru in cont pentru ca imi cere acest cod care este in interiorul contului...

#158
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Voi puteti sa accesati yahoo.com? Nu stiu ce naiba la mine pe toate browserele ma trimite pe ro.yahoo.com

#159
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Si unde ai vrea sa te trimita? Vede ca ai ip de RO si te baga direct pe versiunea dedicata RO. Intra pe https://us.yahoo.com/ daca vrei cea americana, ar trebui sa o poti accesa, pe mine ma lasa fara nici o problema.

#160
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Baieti, am o problema. Obisnuiam sa trimit e-mail-uri de pe adresa mea de Yahoo ca si cum ar fi trimise de pe Gmail. Adica celui care primea mesajul de la mine, ii aparea ca am trimis de pe Gmail. Si aveam vreo 10 conturi de Gmail atasate la Yahoo. Astazi m-am trezit ca nu imi mai apare nicio adresa de Gmail cand vreau sa trimit un mesaj. M-am uitat imediat in SETTINGS > ACCOUNTS si am vazut ca toate adresele de Gmail imi apar cu un semn al exclamarii si info ca trebuie verificate. Bun. Am trimis verificare pe una dintre ele, am verificat-o si acum nu imi mai apare cu semnul exclamarii. Dar in continuare cand vreau sa scriu un mesaj, nu imi apare in campul FROM.
Ce e de facut?

#161
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Intre timp, mi-a aparut adresa respectiva (pe care am reconfirmat-o) in campul FROM (adica cine trimite). Nu stiu de ce nu a aparut din prima.
Am mai reconfirmat 3 adrese. La celelalte imi spune sa mai astept cateva minute. Sper sa se rezolve.
Nu stiu care a fost problema. Conturile respective erau confirmate demult. Am tot trimis de pe ele...

#162
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005
Am o adresa yahoo la care stiu tot.
Si id, si parola si numarul de telefon de recovery.

Singura problema in "triunghiul amoros" de mai sus e ca acel numar de telefon era prepay si..l-am inchis acum vreun an.

Acum introduc user, parola..si primesc atentionare ca pe adresa aia a fost nu stiu ce suspect. Ca atare sa spun ce fac cu telefonul ala. Ma pune sa completez doua din cifrele lui, eu le pun dar le spun ca nu am acces la el..sau, cind pot, aleg "suna-ma pt cod"..si nimic, ne invirtim in cerc.
Repet, User, Parola, Telefon, le stiu pe toate.
Daca merg pe help, ma trimit ori in comunitate, unde nici un  raspuns ok, ori pe raspunsuri deja primite unde iarasi nu gasesc problema mea.

Invatati-ma cum sa fac sau, daca stiti, un contact cu "cei de la yahoo" prin care sa stabilim o procedura.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate