Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Google, subiect general ( inclusiv gmail )

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#55
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Odata cu inchiderea Google+, dispare si Blogger? Stie cineva?

#56
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
N-am dibuit să-l închidă și Blogger.

Mie mi-au anulat contul de publicitate, dar nici n-am mai întrat pe blogspot de peste un an. Nu știu dacă are legătură sau nu (din punctul meu de vedere anularea publicității are sens, dar nu cred ca anulează și Blogger, fiind concurenta destul de buna la WordPress).

#57
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 15.12.2009
De ieri încoace, gmail nu doar că îmi salvează drafturi, dar le mai și afișează pe același fir, ca "edit draft".

M-a cam derutat, așa că am ajuns să trimit același răspuns de vreo trei ori. Plus că la inbox figurau, pe mesaj, și vreo 10 drafturi.

E ceva schimbat? Am aiurit eu vreo setare fără să-mi dau seama?

Mulțumesc anticipat pentru răspuns. :)

#58
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In ultimile saptamani au fost ceva actualizari la gmail (atat pe aplicatia de Android, cat si pe web). SI da, am vazut ca salveaza draftul direct pe mail-ul la care se raspunde.

#59
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 15.12.2009
Mulțumesc. :)

Problema era și că salva draft după draft, iar eu nu mai știam care e varianta pe care s-o trimit. Ori dacă am trimis ceva. Și tot reluam.

Nici nu l-am mai deschis, mă enervase destul :P

Acum m-am liniștit.

Edited by Naoto, 22 April 2019 - 08:28.


#60
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008
Mentionez ca la un moment dat, avand zeci de mii de emailuri in inbox am dat delete la ALL, a durat ceva stergerea lor. Apoi datorita unui unsubscriber am dezactivat zeci de newslettere inutile. Nu stiu daca asta o fi cauza dar de vreo 3 luni nu primesc in gmail emailuri foarte importante, verificat cu expeditorii, emailurile au fost trimise.

Am dezactivat unsubscriberul.

Am verificat pasii descrisi la ajutor:

dă clic pe meniul drop-down Toate mesajele, apoi selectează Toate + Spam + Coș de gunoi;

în partea dreaptă sus, dă clic pe Setări Setări apoi Setări;
în partea de sus, dă clic pe fila Filtre și adrese blocate;

n partea dreaptă sus, dă clic pe Setări Setări apoi Setări;
în partea de sus, dă clic pe fila Redirecționare și POP/IMAP;


Ma gandeam sa imi sterg contul si sa il recuperez de la zero, poate se remediaza.

Idei?

#61
tuvosip

tuvosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 20.02.2015
@Atreides7, ce unsubscriber?

#62
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008

View Posttuvosip, on 03 noiembrie 2019 - 18:29, said:

@Atreides7, ce unsubscriber?
Unroll.me

#63
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,873
  • Înscris: 29.09.2010
https://www.howtogee...an-alternative/

Stiam ca au fost implicati mai demult intr-un scandal legat de privacy...
Nu recomand utilizarea sa in continuare.

Contul de il stergi nu cred ca iti mai permite recuperarea sub aceeasi adresa, cel putin dupa ce trece perioada aceea de siguranta in care poti anula stergerea sa fara probleme.
Daca ai verificat si regulile de directionare nu vad cum ar putea interfera asa de mult cu lipsa mesajelor in inbox.
Poti face o adresa secundara de unde poti compara setarile cu actualul cont principal sa descoperi eventuale diferente ori poti utiliza alta adresa:Yahoo, ProtonMail etc...
Totusi recomand ca si altii sa utilizezi si formularul de feedback pentru Google in care sa expui problema si sa astepti un raspuns si o solutie mai "oficiala".
Normal mi s-ar fi parut sa existe si o optiune de a reseta toate configurarile implementate de un utilizator, fiind totul adus la normal evitandu-se alte probleme.
Nu are legatura cu problema ta dar Google mai are hibe pe ici colo, exemplu prezentat de Dan Cadar aici cu mailuri primite aiurea si diferentele intre adresele similare cu sau fara punct intre nume.
Poate sa nu fie musai de la tine si sa fie ceva bug de la ei.... fiind mai indicat sa trimiti direct catre ei o solicitare in acest sens.

Edited by Morphinus, 04 November 2019 - 10:21.


#64
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008
Ho ho, mi s-au lungit urechile de cand aștept răspuns la solicitarea scrisa trimisa la G

#65
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
gmail
de ceva timp, panoul lateral, ala cu inbox, sent, etc, se ascunde. cum il fac sa nu mai faca?

Edited by slai, 02 March 2021 - 23:22.


#66
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Ai dat probabil click deasupra la inbox - sunt 3 liniuțe. Acele liniuțe dau comanda de hide și tot acolo se dă comanda de never hide...

#67
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
AVeti idee cum dracu rezolv si eu problema Google Workspace + domeniu .ro?

Am cumparat azi un domeniu .ro pentru un proiect (este primul .ro pe care-l cumpar, am .com, ,net, .io, etc.)

Am deja abonament la Google Workspace (G Suite), dar este cumparat de la Name.com. Problema mea este ca la acest domeniu .ro, in afara de nameservere, nu pot schimba absolut nimic, get TXT records sau MX, ca sa pot folosi domeniul cu Google.


Multumesc.

#68
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
salut.
cum creez conturi google fara sa introduc un numar de telefon?
ex: am cateva deviceuri cu android care necesita conturi pentru serviciile google play.
aceste deviceuri nu au SIM, si nu vor folosi niciodata gmail.
nu vreau ca conturile google de pe aceste deviceuri sa aiba vreo legatura cu nimic, sa nu fie legate de numerele mele de telefon sau conturile mele gmail.
cum pot sa procedez?!?

#69
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
De prin rezultatele căutării...
One of the easiest ways to do this is through the Gmail app because no matter how you sign up you can opt-out of giving a phone number for verification. Another way is to input your age as 15, as Gmail will assume you don’t have your own phone number yet

#70
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,237
  • Înscris: 29.12.2006
La Mulți Ani domnului / doamnei Google !


Azi, 27 Septembrie 2021, împlinește 23 de ani, zic ei, cei de-acolo. Să trăiești mulți și buni Googălule, că...ce ne-am face maică fără tine ?! Posted Image


[ https://cdn.dnaindia.com/sites/default/files/styles/full/public/2021/09/27/998241-googledoodle.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#71
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019

View Postapocalipsul, on 26 iulie 2021 - 18:32, said:

salut.
cum creez conturi google fara sa introduc un numar de telefon?
ex: am cateva deviceuri cu android care necesita conturi pentru serviciile google play.
aceste deviceuri nu au SIM, si nu vor folosi niciodata gmail.
nu vreau ca conturile google de pe aceste deviceuri sa aiba vreo legatura cu nimic, sa nu fie legate de numerele mele de telefon sau conturile mele gmail.
cum pot sa procedez?!?

Daca ai nevoie sa accesezi Google Play fara cont poti folosii Aurora pe mod anonymous.
https://auroraoss.com/

#72
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 26.11.2001
Folosesc de cativa ani o solutie de la Google, (G Suite legacy). Am o singura adresa de email gen [email protected] Cei 15Gb oferiti gratuit nu au fost suficienti,  asa ca suplimentar platesc anual si o subscriptie de spatiu extra (100Gb pt 100 lei anual). OK, toate bune si frumoase.

Google ma anunta acum ca G Suite legacy va fi eliminata si se va trece pe serviciu platit. Ei cer 5EURO/luna per user, oferind un spatiu de 30Gb/user.

Intrebare la care nu am gasit raspuns prin FAQ-urile lor, si nici nu am gasit vreun telefon de la Google Romania pt suport.

Subscriptia de 100Gb ramane activa sau nu ? Cu alte cuvinte, platesc cei 5EURO/lunar/user si cei 100lei/an si am pentru adresa mea un spatiu de 30+100=130Gb in total ?

Edited by don_King, 01 February 2022 - 12:44.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate