Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Allview E4

- - - - -
  • Please log in to reply
562 replies to this topic

#541
caadi

caadi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.04.2016

View Postrazvan_3asy, on 11 iulie 2016 - 08:16, said:

De la 15% la 1% in 5 minute sau poate mai putin telefonul se inchide, mi s a intamplat de mai multe ori, de fiecare data telefonul a avut parte de incarvare completa 100%, a mai sesizat cineva chestia asta?
Daca n-ai rezolvat verifica sa nu fie bateria umflata. Am avut aceleasi simptome la doua samsung-uri, la fiecare dupa un an de functionare. Solutia a fost schimbarea acumulatoarelor  in garantie. De E4 inca nu s-a plans utilizatorul.

#542
PCC

PCC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.02.2007

View Postcaadi, on 03 august 2016 - 10:44, said:

Daca n-ai rezolvat verifica sa nu fie bateria umflata. Am avut aceleasi simptome la doua samsung-uri, la fiecare dupa un an de functionare. Solutia a fost schimbarea acumulatoarelor  in garantie. De E4 inca nu s-a plans utilizatorul.
In cazul acesta schimba bateria si fa update de soft de pe pagina lor, ca la mine a facut minuni (allview E4 nu lite).

#543
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
L am facut, tot se consuma repede plus acel bug in care se consuma repede de la 10%...Dezamagit total de acest telefon.
Ajung sa regret viper s u....
Pacat ca nu vin cu o solutie, l am trimis si la garantie, daca era bateria trebuia so schimbe, insa asta nu s a intamplat.
Sper ca mai cititi si forumul asta AllviewMobile...

#544
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
Domnilor de la Allview, domnule Peticila..... Vindeți de aproape un an modelul E4/E4Lite dar de consumabile va doaren'n cot.... Cum care ?... Acumulatorul doar nu o fi MB.... Deci stimabili "ce cu ochiul trageți pe aici" cînd o să aveți acumulatori pt E4Lite/E4 ?.... Eventul declarați public ca nu "sunteți în stare" a asigura consumabile pt un anumit model si dați o recomandare ce anume am putea comanda din China, I dia, Filipine ca voi.... Sau ce ce model allview ar fi compatibil ca dimensiune și poziționare contacte. Dați răspuns in privat ce model pot comanda din China si nu va mai fitilesc.... Apropo voi știți că sunteți OBLIGATI prin lege a asigura consumabile la un produs ce-l vindeți ?..... Nu... ?..... Hmmm am "să vă arăt" ca sunteți......

#545
andy70

andy70

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.02.2016
Salut tuturor de pe forum...am o problema cu un e4 lite de la digi.Sun sau ma suna nevasta ,eu o aud,dar ea nu.Am incercat cu telefonul fix si problema ramane.Cred ca s-a stricat ceva la el. Ceva sfaturi,va rog?Cred ca maine il duc la digi...

#546
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postandy70, on 30 septembrie 2016 - 21:40, said:

Salut tuturor de pe forum...am o problema cu un e4 lite de la digi.Sun sau ma suna nevasta ,eu o aud,dar ea nu.Am incercat cu telefonul fix si problema ramane.Cred ca s-a stricat ceva la el. Ceva sfaturi,va rog?Cred ca maine il duc la digi...
Da, e un bug ce apare la v.10 , după un timp, sau după multe Instal, dezinstalezi  apk-uri.
Un simplu restart rezolva însă poate trebuie un reset user data ( reîntoarcere setari fabrică ) -- UNEORI -- . Mai apare de folosesti apk de înregistrare automata convorbiri.
Vezi după un restart iar dacă dai reset fabrică nu uita să-ți faci backup agenda telefonica, SMS-uri.....

#547
andy70

andy70

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.02.2016

View Postyo8llx, on 30 septembrie 2016 - 23:04, said:

Da, e un bug ce apare la v.10 , după un timp, sau după multe Instal, dezinstalezi  apk-uri.
Un simplu restart rezolva însă poate trebuie un reset user data ( reîntoarcere setari fabrică ) -- UNEORI -- . Mai apare de folosesti apk de înregistrare automata convorbiri.
Vezi după un restart iar dacă dai reset fabrică nu uita să-ți faci backup agenda telefonica, SMS-uri.....
Salut yo8lls,am incercat toate metodele,dar nu a functionat.Asa ca l-am dus la digi...Mersi oricum!

#548
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
Pentru E4 Lite pe lîngă stockrom v.9 pt flash de pe androidro.ro este și versiunea 10 după cum apare tot pt flash pe needrom , "chiar alaturi" este tot stock pt E4 acum ce versiune este pe needrom pt E4 verificați cei cu E4.
Pentru E4 Lite :
http://www.needrom.c...llview-e4-lite/

#549
proxxym

proxxym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.12.2005
salutare ,
mai are cineva prin calculator custom recovery pt. E4 Lite ?
am reusit sa pierd datele de pe un hdd si pe net nu-l mai gasesc.
merci

Edited by proxxym, 13 April 2017 - 23:14.


#550
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postproxxym, on 13 aprilie 2017 - 23:13, said:

salutare ,
mai are cineva prin calculator custom recovery pt. E4 Lite ?
am reusit sa pierd datele de pe un hdd si pe net nu-l mai gasesc.
merci
Am, am să-ti pun pe cloud cele puse de @hades pe fostul grup Facebook ( nu mai exista....) , Am să-ti pun si zipul pt Root. Pina le pun pe cloud caută pe " needrom Allview " undeva mai în urmă.... Parcă era.....

View Postproxxym, on 13 aprilie 2017 - 23:13, said:

salutare ,
mai are cineva prin calculator custom recovery pt. E4 Lite ?
am reusit sa pierd datele de pe un hdd si pe net nu-l mai gasesc.
merci


#551
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postproxxym, on 13 aprilie 2017 - 23:13, said:

salutare ,
mai are cineva prin calculator custom recovery pt. E4 Lite ?
am reusit sa pierd datele de pe un hdd si pe net nu-l mai gasesc.
merci
Ai aici pentru E4 Lite in foldere avind si scatter dar si arhive rar ( ai nevoie sa ai scatter )
https://mega.nz/#F!p...qG5jl81ZiEk0l5g


#552
proxxym

proxxym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 10.12.2005

View Postyo8llx, on 14 aprilie 2017 - 06:57, said:

Ai aici pentru E4 Lite in foldere avind si scatter dar si arhive rar ( ai nevoie sa ai scatter )
https://mega.nz/#F!p...qG5jl81ZiEk0l5g

Merci mult!  Posted Image

#553
aNdR3UtZZu

aNdR3UtZZu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.08.2012

View Postyo8llx, on 14 aprilie 2017 - 06:57, said:

Ai aici pentru E4 Lite in foldere avind si scatter dar si arhive rar ( ai nevoie sa ai scatter )
https://mega.nz/#F!p...qG5jl81ZiEk0l5g

View Postproxxym, on 14 aprilie 2017 - 13:58, said:


Merci mult!  Posted Image
UP, Mai aveti arhivele? Nu mai merge link-ul :(

#554
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostaNdR3UtZZu, on 26 aprilie 2017 - 21:05, said:



UP, Mai aveti arhivele? Nu mai merge link-ul :(
https://mega.nz/#F!1...wIEBZwVO_84r7rw

#555
urod13

urod13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.01.2011

View Postalin2189, on 24 martie 2016 - 00:28, said:

Ok merci pentru raspuns,  dar care recovery ? cel de E4 Lite e ok ? pentru ca nu gasesc doar pentru E4 nicaieri
Salut! Imi poti da recovery de la E4 Lite? Stima.

#556
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Posturod13, on 19 iulie 2017 - 23:13, said:

Salut! Imi poti da recovery de la E4 Lite? Stima.
Sunt pe telefon acum.... Pentru E4 lite daca vrei recovery stock ai aici
https://www.needrom....llview-e4-lite/ este ultima versiune (V10) de rom stock pt sp flash , parca este si versiunea 9 tot pe needrom daca nu "garantat 100%" o gasesti pe androidro.ro ( v9) în arhivă gasești recovery stock.
Iti pun si aici dar este "sănătos" să-ti aduci si cele două versiuni de stock rom pt flash.
Daca 11-12Mo/recovery stock depășește 32Mo "eu îs popa" dar nu este prima data cînd observ că nu se pot atașa fișiere.... Am să-ți dau linck megaupload

Attached Files


Edited by yo8llx, 20 July 2017 - 05:12.


#557
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Posturod13, on 19 iulie 2017 - 23:13, said:

Salut! Imi poti da recovery de la E4 Lite? Stima.
Aici ai linck.... Nici nu are 11Mb... Ca si customul.... Dar nu este prima data pe Softpedia cînd nu poti atasa fisiere sau arhive in limita declarată..... Și nu a mers pe web nu de pe tapatalk care uneori o ia pe arătură.....

https://mega.nz/#F!0...n8xdaxKMsA61IIA

Edited by yo8llx, 20 July 2017 - 05:20.


#558
urod13

urod13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.01.2011

View Postyo8llx, on 20 iulie 2017 - 04:56, said:

Sunt pe telefon acum.... Pentru E4 lite daca vrei recovery stock ai aici
https://www.needrom....llview-e4-lite/ este ultima versiune (V10) de rom stock pt sp flash , parca este si versiunea 9 tot pe needrom daca nu "garantat 100%" o gasesti pe androidro.ro ( v9) în arhivă gasești recovery stock.
Iti pun si aici dar este "sănătos" să-ti aduci si cele două versiuni de stock rom pt flash.
Daca 11-12Mo/recovery stock depășește 32Mo "eu îs popa" dar nu este prima data cînd observ că nu se pot atașa fișiere.... Am să-ți dau linck megaupload
Multumesc. Incerc sa pun un custom recovery pe telefon, dar nu am putut ,,flas

View Postyo8llx, on 20 iulie 2017 - 04:56, said:

Sunt pe telefon acum.... Pentru E4 lite daca vrei recovery stock ai aici
https://www.needrom....llview-e4-lite/ este ultima versiune (V10) de rom stock pt sp flash , parca este si versiunea 9 tot pe needrom daca nu "garantat 100%" o gasesti pe androidro.ro ( v9) în arhivă gasești recovery stock.
Iti pun si aici dar este "sănătos" să-ti aduci si cele două versiuni de stock rom pt flash.
Daca 11-12Mo/recovery stock depășește 32Mo "eu îs popa" dar nu este prima data cînd observ că nu se pot atașa fișiere.... Am să-ți dau linck megaupload
Multumesc. Incec sa pun un custom rom pe telefonul meu(E4 Lite), dar nu am putut flashui Carliv 5.7.3. cu Sp Flash Tool. Daca imi poti da alta idee, raman indatorat. Stima.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate