Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Armageddon

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
272 replies to this topic

#37
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Post_-AppleS-_, on 03 octombrie 2015 - 18:41, said:

Iata ce se va intampla dupa sfarsitul mult visat al teistilor aka armaghidon/rapture/apocalipsa:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f9KlMWzKj4s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


amesteci notiunile in ultimul hal, ca un habarnist reper. :D

#38
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostDude_2nd, on 03 octombrie 2015 - 19:45, said:


amesteci notiunile in ultimul hal, ca un habarnist reper. Posted Image
Ma scuzi ca nu sunt expert in fantezii cu zei .

#39
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Post_-AppleS-_, on 03 octombrie 2015 - 20:02, said:

Ma scuzi ca nu sunt expert in fantezii cu zei .
atunci nu incerca discutii academice pe tema respectiva. :D

Merelor, ceva despre Armageddon stiti? :D

#40
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostDude_2nd, on 03 octombrie 2015 - 20:17, said:

atunci nu incerca discutii academice pe tema respectiva. Posted Image

Merelor, ceva despre Armageddon stiti? Posted Image
Vai domnule doctor , mintea mea nu poate cuprinde imensitatea elucubratiilor din fanteziile cu zei .
Tin cu greu pasul si tare mi-e teama ca as ramane repetent la materia Religie daca aceasta chiar ar fi o materie serioasa si nu gluma care este acum .
As vrea sa-mi imaginez lumea inapoi religioasa cum a fost , dar nu se poate , realitatea si-a inclestat prea adanc coltii , si ghici ce , religia e pe moarte , respira greu , se zbate , zbiara cand isi vede sfarsitul aproape , toate in zadar , nici macar nu trebuie sa ridicam un deget asupra acestei molimi care a impanzit pamantul mii de ani , nu e moral si nu e frumos sa te iei de o muribunda dementa ca religia .
Tare mi-e teama ca apocalipsa este reala , dar doar pentru teisti , intrucat sfarsitul se apropie , dar doar al fanteziei.

#41
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008
crezi ori nu crezi ce-i scris vine in curand

#42
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Post_-AppleS-_, on 03 octombrie 2015 - 20:49, said:

Tare mi-e teama ca apocalipsa este reala , dar doar pentru teisti , intrucat sfarsitul se apropie , dar doar al fanteziei.
ceea ce spui tu - adica sfarsitul religiei - e adevarat, se va intampla, ca asta scrie si in Apocalipsa.
doar ca, nu va ramane mult timp sa va bucurati caci o sa vi se dea sa gustati din cele 7 potire, sa vedeti atunci cine are autoritate asupra, aerului, luminii, caldurii, apei.
nu-ti pune dar mari sperante in viata asta oricum, vezi ca si Prorocul Mincinos care va conduce e disperat si cauta un alt loc de locuit pe o alta planeta, ca a intuit si el ca aici in curand va fi impropriu de locuit.
pana acum cica, a gasit apa pe Marte, acolo vrea sa va duca si pe voi.
aia e "rapirea" in stilul ateist.Posted Image

#43
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008
Capitolul 42

Razboiul de la Armaghedon

Dupa potirul al saselea urmeaza aceasta scena premergatoare razboiului de la armaghedon citat:

13. Apoi am văzut ieşind din gura balaurului, şi din gura fiarei, şi din gura proorocului mincinos trei duhuri necurate, cari semănau cu nişte broaşte.

14. Acestea sînt duhuri de draci, cari fac semne nemaipomenite, şi cari se duc la împăraţii pămîntului întreg, ca să-i strîngă pentru războiul zilei celei mari a Dumnezeului Celui Atotputernic. -

15. „Iată, Eu vin ca un hoţ. Ferice de celce veghează şi îşi păzeşte hainele, ca să nu umble gol şi să i se vadă ruşinea!" -

16. Duhurile cele rele i-au strîns în locul care pe evreieşte se cheamă Armaghedon.

Aici observam ca cele 3 duhuri rele se duc la imparatii pamantului sa-i stranga in valea Meghido

Napoleon spunea despre Meghido ca e cea mai buna vale pentru razboi si valoreaza cat 1000 de cetati ,la Meghido insusi Domnul cu sfintii lui va nimici pe Anticrist cu armatele lui iar din poporul Israel vor pieri 2/3 si numai 1/3 vor fi salvati

Dupa ce ingerul a varsat potirul al 7-lea sa facut un mare cutremur de pamant de sa schimbat si configuratia muntilor si insulelor

Apoi a cazut cea mai mare grindina din istoria omenirii intre 35 si 50 de kg bobul...



Cu ajutorul Domnului am ajuns la finalul interpretarilor de baza din cartea apocalipsei,in cap 19 citim;



Şi am auzit, ca un glas de gloată multă, ca vuietul unor ape multe, ca bubuitul unor tunete puternice, care zicea: „Aliluia! Domnul, Dumnezeul nostru Cel Atotputernic, a început să împărăţească.

7. Să ne bucurăm, să ne veselim, şi să-I dăm slavă! Căci a venit nunta Mielului; soţia Lui s'a pregătit,

8. şi i s'a dat să se îmbrace cu in supţire, strălucitor, şi curat." - (Inul subţire sînt faptele neprihănite ale sfinţilor.)





La sfarsitul capitolului 19 citim;

20. Şi fiara a fost prinsă. Şi împreună cu ea, a fost prins proorocul mincinos, care făcuse înaintea ei semnele, cu cari amăgise pe cei ce primiseră semnul fiarei, şi se închinaseră icoanei ei. Amîndoi aceştia au fost aruncaţi de vii în iazul de foc, care arde cu pucioasă.

 

Urmeaza capitolul 20 cu judecata de la tronul alb, invierea si judecarea celor morti,apoi vedenia Noului Ierusalim,



Şi iată, Eu vin curînd! - Ferice de cel ce păzeşte cuvintele proorociei din cartea aceasta!"

Ferice de cei ce îşi spală hainele, ca să aibă drept la pomul vieţii, şi să intre pe porţi în cetate!



Şi Duhul şi Mireasa zic: „Vino!" Şi cine aude, să zică: „Vino!" Şi celuice îi este sete, să vină; cine vrea, să ia apa vieţii fără plată!



Amin

#44
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostDude_2nd, on 04 octombrie 2015 - 06:35, said:

pana acum cica, a gasit apa pe Marte, acolo vrea sa va duca si pe voi.
aia e "rapirea" in stilul ateist.Posted Image
Iti dai seama ca daca are de gand sa ia toti ateii de pe pamant si sa-i duca pe marte , in 5 minute Marte va fi de 5 ori mai dezvoltat decat pamantul , iar pamantul va reintra in evul mediu intunecat unde se decapiteaza in stil ISIS , sharia , cruciade , etc.
Probabil nu ne va ramane decat sa va dam preadorita apocalipsa cu o bomba atomica, doar pentru voi .

#45
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

View Post_-AppleS-_, on 03 octombrie 2015 - 20:49, said:

Vai domnule doctor

Dude este doctor eventual in extraterestrii care vor aduce Armaghedonul pe capul nostru ! Ai de noi !

#46
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 03 octombrie 2015 - 06:10, said:

scriptura e clara ca imparatii pamantului stransi de draci la Armageddon, nu lupta impotriva duhurilor, ci impotriva carnii.
sau iarasi crezi ca crestinii vor lupta la Armageddon?Posted Image
Imparatii pamantului sunt reprezentantii celor doua imparatii: a lui Dumnezeu si a lui satan.

View Postenohabel, on 03 octombrie 2015 - 03:24, said:

M-da nebisericos si anticrestin in trinitatea demonica; Dark- Dude- Zexe, care a-ti distrus forumul neoprotestanti...de ce nu mergeti voi in balta voastra ? la eretici

Stimabile, deocamdata ereticul esti tu, care ignori ca scrie ca noi nu avem de luptat impotriva carnii si a sangelui, deci, imparatiile fizice nu au loc in aceasta discutie. Cel putin intre crestini care compara lucruri duhovnicesti cu duhovnicesti. Tu continui cu niste aberatii, speculatii si prostii care nu au legatura cu Scriptura decat in mintea unor bolnavi.

#47
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 04 octombrie 2015 - 10:21, said:

Imparatii pamantului sunt reprezentantii celor doua imparatii: a lui Dumnezeu si a lui satan.
bull-shit!
Dumnezeu are astazi imparati pe pamant?
care-s aia?Posted Image

#48
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Dumnezeu nu are nici un imparat aici.
Toate formele de conducere sunt satanice.

Insusi lucifer i-a zis lui Hristos :" toate acestea mi s-au dat mie in stapanire, te voi pune imparat peste toate, daca mi te inchini".

Edited by anoniymus, 05 October 2015 - 21:16.


#49
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDude_2nd, on 05 octombrie 2015 - 19:41, said:

bull-shit!
Dumnezeu are astazi imparati pe pamant?
care-s aia?Posted Image
Jakob iti va raspunde: Klaus Iohannis, minunea Kairos a Romaniei.
Posted Image

#50
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
"Al saselea a varsat potirul lui peste raul cel mare, Eufrat. Si apa lui a secat, ca sa fie pregatita calea imparatilor care au sa vina din rasarit. (Apoc.16:12)"

Pe vremea lui Isus, in toata natiunea lui Dumnezeu nu s-au gasit decat vreo 2-3 pastori primitivi care sa dea slava nasterii Fiului printre muritorii de rand.Mai mult, au trebuit sa vina 3 pagani din Rasarit sa recunoasca Pruncul nascut supranatural de a carui nastere era scris in Profetiile vechi.
Asa va fi si atunci: in toata Crestinatatea, nu se va gasi unul demn, ca vor trebui sa vina paganii din Rasarit sa faca lucrarea lui Dumnezeu cel Atotputernic.
Crestinismul a murit demult. Azi, stindardul ei e Femeia cu Barba. Dar imparatii de la rasarit, in paganismul lor - caci spionii evanghelisti  de azi fac din greu misiuni externe sa-i crestineze - sunt mai crestini decat crestinii de azi, caci astfel de manifestari nu sunt agreate acolo la ei.
Crestinismul trebuie cautat acolo unde te astepti mai putin, dupa cum spune:""Voi numi "popor al Meu" pe cel ce nu era poporul Meu si "preaiubita" pe cea care nu era preaiubita. (Rom.9:25)"

View Post_-AppleS-_, on 04 octombrie 2015 - 08:44, said:

Iti dai seama ca daca are de gand sa ia toti ateii de pe pamant si sa-i duca pe marte , in 5 minute Marte va fi de 5 ori mai dezvoltat decat pamantul , iar pamantul va reintra in evul mediu intunecat unde se decapiteaza in stil ISIS , sharia , cruciade , etc.
Probabil nu ne va ramane decat sa va dam preadorita apocalipsa cu o bomba atomica, doar pentru voi .
Prorocul Mincinos va abureste cu minciuni din astea aiuristice, gen colonii pe Marte, caci chiar si voi ateii, aveti nevoie de doza zilnica de has, caci aceasta planeta nu mai poate fi recuperata pentru omenire. Iar liderii vostri vad asta, si asta va dau pentru a va spori confortul si increderea in minciunile sf cu colonizarea Sistemului Solar.

#51
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008

View Postzexelica, on 04 octombrie 2015 - 10:21, said:

Imparatii pamantului sunt reprezentantii celor doua imparatii: a lui Dumnezeu si a lui satan.



Stimabile, deocamdata ereticul esti tu, care ignori ca scrie ca noi nu avem de luptat impotriva carnii si a sangelui, deci, imparatiile fizice nu au loc in aceasta discutie. Cel putin intre crestini care compara lucruri duhovnicesti cu duhovnicesti. Tu continui cu niste aberatii, speculatii si prostii care nu au legatura cu Scriptura decat in mintea unor bolnavi.
Zexe, tu nu ai temelie, tu nu esti in biserica tu nu ai Duhul Sfant, ce perspective poti avea ?

una singura; sa ne intalnim sa-ti dau o bataie buna in numele Domnului apoi sa te stropesc cu apa si sa discutam, , problema este Zexe; Partasia reala se intemeiaza pe viata, nu pe doctrina oricum si dracii cred
Stii cum e ? eu te-am citit de vreo 8 ani, aprox, si esti fara temelie proprie, fara biserica fara frati un bagator de bete in roate, nu merita sa ma ocup cu tine- esti responsabil de tine

#52
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postenohabel, on 11 octombrie 2015 - 00:31, said:

Zexe, tu nu ai temelie, tu nu esti in biserica tu nu ai Duhul Sfant, ce perspective poti avea ?
el a iesit singur, dupa cum scrie :"iesiti din Babilon"
pe cand tu, ai fos dat afara cu suturi in cur.Posted Image

#53
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDude_2nd, on 11 octombrie 2015 - 16:06, said:

pe cand tu, ai fos dat afara cu suturi in cur.Posted Image

E posibil, dar pana nu confirma Enohabel nu putem sa luam drept adevar absolut.

#54
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008

View Postdark, on 11 octombrie 2015 - 17:13, said:


E posibil, dar pana nu confirma Enohabel nu putem sa luam drept adevar absolut.
Nu am fost exclus de la penticostali, eu acolo eram lider si stalp de baza...dar m-am mutat ca sotia si fetele au aderat la un alt cult, fratii norvegieni " un fel de penticostali...si am ramas in relatii bune cu adunarea locala, numa ca s-a ridicat un lider la penticostali mai tarziu, care nu ma vede bine, tac-su mo vandut la securitate, pe vremea impuscatului...so ?
A fost de la Dumnezeu= bine ca nu m-au reprimit ca acum eram sub talpa unui netaiat imprejur

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate